SU12 III dla PKM Świerklaniec już we wrześniu!

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

Peter pisze:Filip a wiadomo już co z tymi piętnastkami, tzn. kiedy mają przybyć ? Piszę, bo ty dobrze się orientujesz w sprawach PKM Świerklaniec. :mruga:
Na razie nic nie wiadomo. Jak tylko będę coś wiedział to zaraz dam znać w tym temacie :) I wyjaśniła się sprawa tego tajemniczego M11 w Świerklańcu. To nie był żaden M11 tylko #1415. Mechanicy z PKMu zabrali się za silnik a później na pewno wezmą się za jego wnętrze :( Szkoda mi tego 120M :( 11-letni autobus... A za to mam kolejną dobrą wiadomość :D W przyszłym roku do Świerklańca ma przybyć 10 nowych Solarisów w tym 4 przegubowce :rotfl: PKM rulez! :D I oczywiście zapadła jeszcze jedna decyzja w PKM - koniec z autobusami typu Ikarus 280, Jelcz M11 itd. :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Filip_2691 pisze:W przyszłym roku do Świerklańca ma przybyć 10 nowych Solarisów w tym 4 przegubowce
Brawo :!: Czyli PKM Świerklaniec ostro wziął się za wymianę taboru... :)

Oby tylko nie okazało się, że była to jedynie "kiełbasa wyborcza" :chytry:

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

J-31 pisze:
Filip_2691 pisze:W przyszłym roku do Świerklańca ma przybyć 10 nowych Solarisów w tym 4 przegubowce
Brawo :!: Czyli PKM Świerklaniec ostro wziął się za wymianę taboru... :)

Oby tylko nie okazało się, że była to jedynie "kiełbasa wyborcza" :chytry:
Najwyższa pora na wymianę taboru ;) Wątpie aby była to "kiełbasa wyborcza" :chytry:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Filip_2691 pisze:Najwyższa pora na wymianę taboru
Również się z tym zgadzam i już dziś gratuluję PKM Świerklaniec kolejnych Solarisów, choć to ujednolicanie taboru staje się już nudne :/. Ale mimo wszystko przynajmniej będą to trwałe i solidnie wykonane autobusy, a nie pierwsze lepsze badziewne konstrukcje :).
Filip_2691 pisze:Wątpie aby była to "kiełbasa wyborcza"
Gdyby to była "kiełbasa wyborcza" to radni postarali by się o przyjazd tych Solarisów do Świerklańca już teraz, co z punktu widzenia czasu jest niemożliwe ;).

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

Adrian_ pisze: Również się z tym zgadzam i już dziś gratuluję PKM Świerklaniec kolejnych Solarisów, choć to ujednolicanie taboru staje się już nudne :/ . Ale mimo wszystko przynajmniej będą to trwałe i solidnie wykonane autobusy, a nie pierwsze lepsze badziewne konstrukcje :) .
Tak jest :) Święte słowa :D Pierwsze do ostrzału mają iść Ikarusy 280.26 ex Kraków #0302, #0304 i #0305. Ostatnio jak mówiłem do kasacji przeznaczono Jelcza 120M #1415 z 1995 r.
Adrian_ pisze:Gdyby to była "kiełbasa wyborcza" to radni postarali by się o przyjazd tych Solarisów do Świerklańca już teraz, co z punktu widzenia czasu jest niemożliwe ;) .
Z tego co wiem gmina Piekary Śląskie ma 30% udziałów w PKM :) Ostatnio nawet dołożyli pieniądze na zakup Solarisów U12 III (#0614, #0615).

Peter

Post autor: Peter »

Filip_2691 pisze:Ostatnio nawet dołożyli pieniądze na zakup Solarisów U12 III (#0614, #0615).
Do tramwajów (linia 8) niestety nie chcieli dokładać... :/
Ogólnie jednak wiadomości napływające z tego PKMu naprawdę mnie cieszą. ;)

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

Peter pisze: Do tramwajów (linia 8) niestety nie chcieli dokładać... :/
No niestety :( Mogli przynajmniej puścić jakiś zabytkowy tramwaj po trasie ósemki jak to zrobiła gmina Będzin puszczając (prawie) zabytkowy tramwaj po części trasy linii 25.
Peter pisze:Ogólnie jednak wiadomości napływające z tego PKMu naprawdę mnie cieszą. ;)
Mnie też cieszą :) Jako miłośnik świerklanieckiego PKM bardzo sobie chwale ostatni zakup Solarisów i kolejne przetargi na nowe autobusy :) Bardzo mnie też cieszy, że PKM powiedział koniec używanym autobusom typu Ikarus 280 itp. ;)

rzelfix

Post autor: rzelfix »

Ja muszę dodać, że poznańskie Ikarusy 280 też niczego sobie w Świerklańcu. Dziwię się tylko MPK Poznań, że tok kasacyjny/sprzedaży następuje tak szybko.
Powrócę jednak do tematu. Mianowicie, nawiąże do tego, co powiedział kol. Adrian. W sumie cieszę się z zakupów Solarisa. Zakupione poprzednio U10-tki sprawdziły się w PKMie. Mechanicy są już przyzwyczajeni do konstrukcji Solarisów i nie muszą się zmagać z nowymi usterkami innych wozów. Zawsze można było można kupić wozy, które posiadają o sobie gorszą opinię i które mimo to są tańsze. Myślę tutaj głównie o Jelczach M125 i M121. Polecałbym to także wziąć pod uwagę.

Egon

Post autor: Egon »

Filip_2691 pisze:W przyszłym roku do Świerklańca ma przybyć 10 nowych Solarisów w tym 4 przegubowce :rotfl: PKM rulez! :D
A skąd wiadomo, że to będą Solarisy? Ustawiany przetarg?

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

Mam troszkę smutną wiadomość :( Solaris U12 III #0615 miał wypadek. Ma cały rostrzaskany tył. Uderzył w niego autobus linii numer 192 na Osiedlu Wieczorka w Piekarach Śląskich. Jak tylko dowiem się czegoś więcej co do #0615 to nie zwłocznie poinformuje Was w tym temacie ;)

ppln

Post autor: ppln »

Zrobią go w try miga - to Solaris (oni mają najszybszy serwis) i w niedzielę są wybory ;)

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

Z tego co dowiedziałem sie pojedzie do jakiegoś serwisu w Gliwicach. Będzie chyba remontowany z gwarancji czy jakoś tak ;)

lesiu

Post autor: lesiu »

#0615 wrócił już na trasę :) Ostatnio jeździł na 185 :)

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

A 28 grudnia br. trafią do nas 2 sztuki U15 III :)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Filip_2691 pisze:A 28 grudnia br. trafią do nas 2 sztuki U15 III :)
A przypadkiem nie 4 szt. ?

PS. Już nie mogę się ich doczekać :)

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Widziałem jak je składali w halach Solarisa. Ładnie się prezentowały ;-)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Super wiadomość. Czekam z niecierpliwością na SU 15III dla PKM Świerklaniec ;)

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

MKM Shadow pisze:A przypadkiem nie 4 szt. ?
NIe, tylko dwie sztuki to będą :) Ja się też ich nie moge doczekać :D Jak tylko przyjadą do nas to je sfocimy i wrzucimy do galerii zdjęcia :)

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Ja mam zdjęcia z hali w Bolechowie i w sumie niewiele się różniły przynajmniej w malowaniu od tych Krakowskich.

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

Wilchelm pisze:Ja mam zdjęcia z hali w Bolechowie i w sumie niewiele się różniły przynajmniej w malowaniu od tych Krakowskich.
A mógłbyś je pokazać? :) Wrzuć je na imageschacka i zamieść w tym temacie :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”