Solaris Urbino 18 III Hybrid

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ppln pisze:No nie przesadzaj, taki U18H to koszt mniej więcej 3 conect długich. Czyli Łódź od razu mogłaby sobie pozwolić na 10 :P
... 10 Conect długich ? :chytry:

ppln

Post autor: ppln »

J-31 pisze: ... 10 Conect długich ? :chytry:
Więcej tego złomu nie potrzeba... Chodziło mi o 10 U18H. A właściwie to było drobne uogólnienie bo te conecta teraz zeszłoroczne są czyli nie można ich opchnąć za cenę zakupu. Ale myślę, że z 7/8 (Solarisów) by się dało kupić

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

A potem by je znów na sprzedaż wystawili, ze względu na wysoki koszt eksploatacji, tak jak te 5 sprzedanych niedawno :D

ppln

Post autor: ppln »

Bo tylko 5 kupili, rzecznik mówiła do prasy, że się sprawdziły. A MANy były awaryjne jak []

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

To po co kupowali 5, skoro nawet, gdy się sprawdziły, nie dokupili następnych? Ja czasem nie rozumiem polskich przewoźników :/
Swoją drogą wyobraźcie sobie sprzedane z Łodzi SU18 Hybrid w DLA Wrocław :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

KKS pisze:Swoją drogą wyobraźcie sobie sprzedane z Łodzi SU18 Hybrid w DLA Wrocław :D
Póki co, to mieszkańcy Łodzi, włącznie z kol. Ppln mogą jedynie pomarzyć sobie o fabrycznie nowych SU 18 III Hybrid :mruga:

barthezz_13

Post autor: barthezz_13 »

To wiadome, że Łódź woli kupić Jelczątka, albo Conecto... :cry:
Ja w Łodzi widziałbym jedynie: Solarisy Urbino 12 i 18 [15 się na łódzkie drogi nie nadają], Mercedesy O530 i O530N oraz Volvo 7x00 i 7x00A. No i na podmiejskie zostawiłbym Jelcze 083...
I tak wiadomo, że Solarisy to w Łodzi marzenia - były - MPK się pozbyło. No, cóż...

A i wracając do hybryda, to prędzej dinozaury pojawią się w Łodzi, niż MPK kupi jakiś autobus CNG.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

barthezz_13 pisze:Mercedesy O530 i O530N
Nie ma czegoś takiego jak O530N ;)
barthezz_13 pisze:No i na podmiejskie zostawiłbym Jelcze 083...
Libero znaczy się?

barthezz_13

Post autor: barthezz_13 »

plocmaster pisze:
barthezz_13 pisze:Mercedesy O530 i O530N
Nie ma czegoś takiego jak O530N ;)
Chodziło mi oczywiście o O530G. Sorki za pomyłkę...
plocmaster pisze:
barthezz_13 pisze:Mercedesy O530 i O530N
Nie ma czegoś takiego jak O530N ;)
barthezz_13 pisze:No i na podmiejskie zostawiłbym Jelcze 083...
Libero znaczy się?
I znów pomyłka - nie wiem co ze mną - 081MB3 "Vero"...

ppln

Post autor: ppln »

Wybaczcie, że odgrzewam, ale wydaje mi się, że to dość ciekawe - Solaris wyprodukował już 4 sztuki U18H, z czego 3 jeżdżą w Niemczech, a wczoraj (4.01.2008) wyjechał po raz pierwszy jeden z nich.
http://www1.solarisbus.pl//biuro_prasow ... 4,0,1.html
(mam nadzieję, że podlinkowane działają bez rejestracji, jakby coś to konto jest aktywne zaraz po rejestracji)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Niemcom w ogóle ostatnio odbija na punkcie ekologii

Lopez

Post autor: Lopez »

plocmaster pisze:Niemcom w ogóle ostatnio odbija na punkcie ekologii
Nie słyszałeś, że to się na dłuższą metę najbardziej opłaca? :)

Lopez

s

Post autor: Lopez »

infobus.pl pisze:Firma Solaris Bus &Coach S.A. podpisała kolejne kontrakty na sprzedaż autobusów hybrydowych. Po Dreźnie, Lipsku, Bochum, Bremie i szwajcarskim Lenzburgu, hybrydowe Solarisy pojadą do Monachium i Hanoweru. Monachijskie przedsiębiorstwo komunikacji miejskiej Münchner Verkehrsgesellschaft mbH (MVG), dołączyło do grona klientów polskiego producenta autobusów. MVG zamówiło innowacyjny autobus miejski Solaris Urbino 18 Hybrid z elektryczno-dieslowskim napędem hybrydowym. Pojazd ma trafić na ulice Monachium w czerwcu br.
7 sprzedanych hybryd to może jeszcze nie rewolucja, ale widać, że Solaris skutecznie zachęca kolejnych przewoźników do przetestowania hybrydy. Czy w br. posypią się zamówienia?
Więcej szczegółów: infobus.pl

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Lopez pisze:Nie słyszałeś, że to się na dłuższą metę najbardziej opłaca?
Cośtam gdzieś słyszałem
Lopez pisze:Czy w br. posypią się zamówienia?
Mogę się mylić, ale IMO raczej niewielkie i nie z Polski

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

plocmaster pisze:Mogę się mylić, ale IMO raczej niewielkie i nie z Polski
Przecież MZA bierze na testy i w/g zapewnień prezesa ma być kupione 30 hybryd do obsługi Krakowskiego przedmieścia zamiast trolejbusów na baterie.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Filip7370 pisze:Przecież MZA bierze na testy
Znudziły im się już superdługie przegubowce? :lol: Aż się boję pomyśleć, co będzie następne… Przegubowa marszrutka?
Filip7370 pisze:w/g zapewnień prezesa ma być kupione 30 hybryd do obsługi Krakowskiego przedmieścia zamiast trolejbusów na baterie.
Taa, już to widzę… Gadka na ten temat była już dawno i myślę, że można to spokojnie wrzucić do wielkiego kosza z napisem „Genialne niezrealizowane projekty MZA”.
Jeśli już jesteśmy w temacie, to IMHO dla Krakowskiego Przedmieścia, Nowego Światu i takich tam najlepszym wyjściem byłby tramwaj, choćby nawet zasilany z linii napowietrznych (i tak mniej szpecą krajobraz niż to, co teraz jest). Do tego zamknąć to dla ruchu i byłoby pięknie…

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

plocmaster pisze:Znudziły im się już superdługie przegubowce? :lol:
Ty to normalnie forum nie czytasz. Było powiedziane, ze będą brać i długaśne autobusy i hybrydy i inne wynalazki.
plocmaster pisze: Aż się boję pomyśleć, co będzie następne… Przegubowa marszrutka?
Jelcz wybuduje dla nich Vero z niskopodłogową przyczepką... o tak - to by było dobre.

Co do Urbino to niech Solaris szuka klientów, bo w 2009 roku do produkcji wejdzie nowe, hybrydowe Citaro z silnikami w piastach kół co ma być sporym krokiem naprzód.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Amalio pisze:Ty to normalnie forum nie czytasz.
Czytam je najnormalniej w świecie.
Amalio pisze:Było powiedziane, ze będą brać i długaśne autobusy i hybrydy i inne wynalazki.
Tak, i oprócz tego używki, i autobusy na CNG, i jeszcze kilka innych dziwnych rzeczy… Ale co z tego wynika?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Filip7370 pisze:Przecież MZA bierze na testy i w/g zapewnień prezesa ma być kupione 30 hybryd do obsługi Krakowskiego przedmieścia zamiast trolejbusów na baterie.
W ostatni piątek, z Radia Dla Ciebie dowiedziałem się, że MZA zamierza testować SU 18 III Hubrid, w czerwcu br. ;)

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Ja słyszałem pół roku temu że MPK zamierza.. :P do dziś nic, cisza w temacie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”