Solaris Alpino

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Ten autobus mógłby być także świetnym nabytkiem na linie o mniejszym natężeniu ruchu, jak i na linie nocne w Rzeszowie (o ile nie puszczano by go na linie nr 4). Choć MPK Rzeszów wolałoby zapewne tego Solarisa w wersji CNG. A tymczasem czy wiadomo już coś może o testach Alpino? autobus ten wybył podobno do Augustowa w ramach ogólnopolskich testów i słuch o nim zaginął.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Adrian_ pisze:Ten autobus mógłby być także świetnym nabytkiem na linie o mniejszym natężeniu ruchu, jak i na linie nocne w Rzeszowie (o ile nie puszczano by go na linie nr 4). Choć MPK Rzeszów wolałoby zapewne tego Solarisa w wersji CNG. A tymczasem czy wiadomo już coś może o testach Alpino? autobus ten wybył podobno do Augustowa w ramach ogólnopolskich testów i słuch o nim zaginął.
Chwila, chwila. Ale ty seryjnie tak źle życzysz pasażerom. No soryy, ale byłem w Rzeszowie i gór jak w alpach tam nie widziałem.
Co do Augustowa jak to powiedział prezes tamtejszego przewoźnika "Na miejscu biorę 4 sztuki" tak był zachwycony.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Wilchelm pisze:Co do Augustowa jak to powiedział prezes tamtejszego przewoźnika "Na miejscu biorę 4 sztuki" tak był zachwycony.
Ale on tak na poważnie, czy tak tylko mu się powiedziało, bo się zaekscytował? ;)
Wilchelm pisze:Chwila, chwila. Ale ty seryjnie tak źle życzysz pasażerom. No soryy, ale byłem w Rzeszowie i gór jak w alpach tam nie widziałem.
A co w tym złego, że MPK będzie mieć autobus z niezłym kopem? :o: Poza tym są słabsze silniki…

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Wilchelm pisze:Chwila, chwila. Ale ty seryjnie tak źle życzysz pasażerom. No soryy, ale byłem w Rzeszowie i gór jak w alpach tam nie widziałem.
Być może nie ma tam aż takich dużych wzniesień, ale mimo wszystko takowe w okolicach Rzeszowa się znajdują. Poza tym kupując Alpino przez MPK Rzeszów myślałem tutaj bardziej o polityce taborowej, a konkretnie o braku wozów krótszych, niż 12 metrów.
Wilchelm pisze:Co do Augustowa jak to powiedział prezes tamtejszego przewoźnika "Na miejscu biorę 4 sztuki" tak był zachwycony.
Czyli wszystko wskazuje na to, iż ów tester może zostać zakupiony przez ZKM Augustów. W sumie byłoby to dobre rozwiązanie, w końcu posiadają tam odpowiednie zaplecze techniczne dla tego autobusu :).

ppln

Post autor: ppln »

Przecież można spokojnie zmienić przełożenia skrzyni biegów. A na wzniesienia najwyżej driver zablokuje biegi na 2-ce :)

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Sorki, ale po pierwsze Rzeszów mógł by sobie kupić 10m bo nie wiem czy Rzeszów wyłożył by dużo więcej na 9m Alpino. A co do tekstu prezesa z Agustowa to pochodzi z wystawy w Łodzi.

Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Razor 688 »

W_sumie to macie racje ale znowu Bielsko Biała jest górzystem miasto no chociasz mogli ujednolicić tabor no ale to już sprawa MZK. ;)
Ostatnio zmieniony 2006-12-22, 23:32 przez Razor 688, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Bardzo fajny ten "kurdupel" :P Cieszył bym się bardzo jakby również wpadł na testy do któregoś przewoźnika z rejonu KZK GOP ;)

Ktoś może dane techniczne podać ?

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Razor 688 pisze:W_sumie to macie racje ale znowu Bielsko Biała jest górzystem miasto no chociasz mogli ujednolicić tabor no ale to już sprawa MZK.
Obawiam się, ze 100% ujednolicenie taboru w bielskim MZK przez Solarisy nie wchodzi w gr. Zawsze będzie występować tam jeszcze druga marka.
MKM Shadow pisze:Bardzo fajny ten "kurdupel" Cieszył bym się bardzo jakby również wpadł na testy do któregoś przewoźnika z rejonu KZK GOP
Myślę, że z takiej okazji na pewno skorzystałby Elbud Jaworzno. Oni ostatnio przerzucili sie na małopojemnościowe wozy.
MKM Shadow pisze:Ktoś może dane techniczne podać ?
Oto dane techniczne Solarisa Alpino:
-długość: 8600mm (8,6m)
-szerokośc 2400mm (2,4m, jest węższy o 15cm od Solarisa Urbino 9)
-wysokość 2850mm (2,85m)
-typ silnika: Cummins ISBe4 250B o normie spalania Euro 4 (w obecnie produkcji możliwa instalacja silnika z Euro 5)
-pojemność skokowa silnika: 4,5 dm szceścienne
-moc: 183kW (250 kM)
-Autobus ten posiada od 47 do 61 miejsc siedzących wśród których 14 miejsc jest siedzących, reszta stojących
-skrzynia biegów Voith 5
-średnia zawracania 18,08m

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Alpino w Polsce nie racji bytu. Poza wysoko górskimi gminami. A wszystkie przypadki gdzie waszym zdaniem mógł by jeździć to są tzw. pobożne życzenia. Zostają wam Urbiono U9 i U10.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Wilchelm pisze:Alpino w Polsce nie racji bytu. Poza wysoko górskimi gminami. A wszystkie przypadki gdzie waszym zdaniem mógł by jeździć to są tzw. pobożne życzenia.
A gdyby tak zamontować mu słabszy silnik? Jak myślisz, czy wtedy by się nadał? ;)

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Tylko po co? Jego wymiary sa specjalnie ustawione pod wąskie drogi w alpach. Poza tym Solaris ma w ofercie U9 i U10. No i cena Alpino odbiega mocno od U9 i U10.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Wilchelm pisze: Poza tym Solaris ma w ofercie U9 i U10.
Z tą tylko różnicą, ze Solaris Urbino 9 nie jest już produkowany.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Wilchelm pisze:Poza tym Solaris ma w ofercie U9 i U10.
Są większe, poza tym U9 to przeszłość.
Wilchelm pisze:Tylko po co?
Bo jest lepszy?

[ Dodano: Sob 23 Gru, 06 15:18 ]
Od Vera

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Wszystko jest możliwe ;-) Nawet aby Ci wyprodukowali Solarisa typu generacji I z pominięciem silnika, który nie może być ani Euro II, ani III. Wszystko kwestia kasy ;-)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Adrian_ pisze:Myślę, że z takiej okazji na pewno skorzystałby Elbud Jaworzno. Oni ostatnio przerzucili sie na małopojemnościowe wozy.
Meteor właściwie też mógłby sobie go pożyczyć na testy i posłać na linie 69. :)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

MKM Shadow pisze:
Meteor właściwie też mógłby sobie go pożyczyć na testy i posłać na linie 69.
Meteor miał już jednego niskopojemnościowego Solarisa i podobno był za maly na potrzeby linii 69.

ppln

Post autor: ppln »

Mieli U9, ten to właściwie U8...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wilchelm pisze:Co do Augustowa jak to powiedział prezes tamtejszego przewoźnika "Na miejscu biorę 4 sztuki" tak był zachwycony.
Zachwycony to on na pewno mógł być, ale..... :mruga:
Wilchelm pisze:Alpino w Polsce nie racji bytu. Poza wysoko górskimi gminami.
A Augustów raczej do takich nie należy. Cóż, marzenia piękna rzecz. :D

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Solaris zamontuje elektroniczne ograniczniki prędkości i będzie spokój.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”