Automatyczne zapowiedzi przystanków w nowych Solarisach

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
Lopez

Post autor: Lopez »

MKM Shadow pisze:Ale jednak takie prace dodatkowo kosztują przedsiębiorstwa, ponieważ mało kto chce robić w nocy za normalną pensje, bez dodatkowych opłat
Nikt nie może pracować w nocy za normalną pensję. Przysługuje dodatek za pracę w nocy na podstawie kodeksu pracy.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

MKM Shadow pisze:A jak nie zdarzą tego w nocy zrobić ;) ?
Objazdy, zmiany trasy itp. rzadko występują z dnia na dzień - wiadomo o nich określony czas wcześniej, więc jak można nie zdążyć. Sama operacja wgrywania przy użyciu kart pamięci lub kartridżów trwa kilkanaście, kilkadziesiąt sekund.

Lopez

Post autor: Lopez »

Sama operacja wgrywania przy użyciu kart pamięci lub kartridżów trwa kilkanaście, kilkadziesiąt sekund.
W takim razie szkoda, że mało który przewoźnik decyduje się to zrobić.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

W takim razie szkoda, że mało który przewoźnik decyduje się to zrobić.
Bo zwykle przewoźnika to wali czy będzie to wgrane czy nie :|

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

plocmaster pisze:Te rzeczy to się robi przez noc.
To nocki nie kursują? :mruga:
MKM Shadow pisze:Bo zwykle przewoźnika to wali czy będzie to wgrane czy nie
O właśnie.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Jeśli z tym tygodniu w przedsiębiorstwie X dwa Jelcze po drodze silnik zgubiły, a z trzeciego ktoś wyniósł rząd siedzeń to po co się przejmować taką drobnostką jak zapowiedzi przystanków ;)

ppln

Post autor: ppln »

Wgranie nowych linii do wozów to kwestia przejścia się po zajezdni po 18-stej z laptopem. A że niektórym się nie chce...

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

A jak nie zdarzą tego w nocy zrobić ?
To te z wgranym nowym przebiegiem/liniami wyjadą na nowe linie/linie o zmienionym przebiegu, a reszta na linie jeżdżące po staremu.
KKS pisze:To nocki nie kursują?
Obecnie rzadko mają wyświetlacze wewnętrzne, a nawet jeśli to po zjechaniu na zakład przed wyjazdem na dzienną linię da się kierowcy co trzeba, żeby przed wyjazdem uaktualnił oprogramowanie

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:O — i to jest mój ideał wewnętrznej informacji pasażerskiej, jeszcze tylko żeby po przewinięciu się trasy na chwilę pokazała się godzina i data i byłoby wspaniale. Kiedyś widziałem coś podobnego w którymś naszym Neoplanie, ale już nigdzie tak nie ma — płocki standard to linia, kierunek, godzina, data i imieniny
Ooops. Plocmaster. To mnie lekko Załamałeś. Mając standardowe przewijanie całej trasy w naszych Solarisach (podobne do tego co opisał Morpheo) byłem pewny, że w Płocku też tak jest.... Hmmm... Szkoda. :]
Lopez pisze:Właśnie rzecz w tym, że nie zawsze :retard: Z reguły po prostu się przesiadam na najbliższym przystanku i w konsekwencji notorycznie spóźniam.
Hmmm. Lopez. Czy Możesz mi wytłumaczyć. Dlaczego ja - turysta z poza Krakowa, nie znający ani Krakowa, ani km w Krakowie - nie zgubiłem się w Krakowie ? Dojechałem wszędzie tam gdzie chciałem. :chytry:

A przecież też korzystałem z km, również z autobusów MPK :-P . I wcale nie spóźniłem się na pociąg :mruga:

Lopez

Post autor: Lopez »

J-31 pisze:Hmmm. Lopez. Czy Możesz mi wytłumaczyć. Dlaczego ja - turysta z poza Krakowa, nie znający ani Krakowa, ani km w Krakowie - nie zgubiłem się w Krakowie ? Dojechałem wszędzie tam gdzie chciałem. :chytry:
Podejrzewam, że osoba odwiedzająca Kraków przykłada większą wagę do tego gdzie i czym jedzie. A mi się wydaje, że wiem ;) Poza tym nie sprawdzam sobie wcześniej autobusów i jadę w ciemno :D Może to mój błąd :P W każdym razie informacja w autobusach ułatwiła by mi życie.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

plocmaster pisze:Obecnie rzadko mają wyświetlacze wewnętrzne, a nawet jeśli to po zjechaniu na zakład przed wyjazdem na dzienną linię da się kierowcy co trzeba, żeby przed wyjazdem uaktualnił oprogramowanie
W Poznaniu wszystkie autobusy mają wyświetlacze*. Ale i wszystkie mają aktywne zapowiadanie przystanków ;)





* No dobra, 4 sztuki DAF-ów oraz parę ikarków i migów nie ma, ale to jest tylko nieco ponad 10 autobusów : P

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

U mnie w niektórych 105Na z TŚ są wewnętrzne wyświetlacze, tylko nie wiadomo czemu one nie są włączone :confused:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A czy któryś z kolegow z GOP-u orientuje się jak wygląda informacja pasażerka w gliwickich SU18 III ? Czy jest zapowiadanie przystanków ? :)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

J-31 pisze:A czy któryś z kolegow z GOP-u orientuje się jak wygląda informacja pasażerka w gliwickich SU18 III ? Czy jest zapowiadanie przystanków ?
Ja się orientuje i już od razu Ci mówie, że w Solarkach z Gliwic nie ma zapowiadania przystanków w żaden sposób, jest tylko jeden wyświetlacz wewnętrzny, który pokazuje datę, bieżący czas, linie i imieniny ;)

J-31 a Tobie przypadkiem nie chodziło o te Unijne Solarki 15 metrowe z Sosnowca ;) ?

Przemo_Dab

Post autor: Przemo_Dab »

J-31 pisze:A czy któryś z kolegow z GOP-u orientuje się jak wygląda informacja pasażerka w gliwickich SU18 III ? Czy jest zapowiadanie przystanków ? :)
Jak przyszły to czasem kierowca zapowiadał np na 870. Ale teraz już nie :(

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Przemo_Dab pisze:Jak przyszły to czasem kierowca zapowiadał np na 870. Ale teraz już nie
Tylko na tej linii czy na innych też ? W sumie, że też kierowcy tak chciało się samemu zapowiadać każdy przystanek....

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Pisałem, że kiedyś w Neoplanach można było oświadczyć jakieś zapowiadanie przystanków, ale mamy ich tylko 2 i teraz na pewno to już przeszłość. A tu niespodzianka — wsiadłem do 633, wymusiłem na KRG-5 skasowanie mojego biletu, patrzę na wyświetlacz i — numerek 19, wers górny -> Jana Pawła II, dolny — Trasa: Medyczna Pętla-Medyczna Szpital-Medyczna Macieszy [i reszta przystanków]. Jestem pod wrażeniem…
Mała sugestia dla KM — odpalcie również zegar (jest taki oprócz wyświetlacza, z napisem STOP obok), no i wyświetlana była stała trasa, a teraz jest objazd :]

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wielkie dzięki za info MKM Shadow. Ooops to mała kiszka, że w Gliwickich SU 18 III podawana jest tylko godzina i data + imieniny... :]
MKM Shadow pisze:J-31 a Tobie przypadkiem nie chodziło o te Unijne Solarki 15 metrowe z Sosnowca ;) ?
No właśnie, a czy Orientujesz się jak jest w sosnowickich SU15 III ? Czy na wewnętrznym display-u, też nie jest podawana ani trasa, ani nazwy przystanków ? :cool:

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

J-31 pisze: No właśnie, a czy Orientujesz się jak jest w sosnowickich SU15 III ? Czy na wewnętrznym display-u, też nie jest podawana ani trasa, ani nazwy przystanków ?
Powiem tak Unijne Solarki 15 metrowe mają ustawione głosowe zapowiedzi przystanków, czytane przez miłą Panią Lektorkę ;)

Przystanki nie dość, że są podawane głosowo, to jeszcze na wyświetlaczu wewnętrznym pokazuje się obecny, a potem kolejny przystanek ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

MKM Shadow pisze:Powiem tak Unijne Solarki 15 metrowe mają ustawione głosowe zapowiedzi przystanków, czytane przez miłą Panią Lektorkę ;)

Przystanki nie dość, że są podawane głosowo, to jeszcze na wyświetlaczu wewnętrznym pokazuje się obecny, a potem kolejny przystanek ;)
Wow :shocked: A to mnie miło Zaskoczyłeś, bo już chciałem pomyśleć, że PKM Sosnowiec za bardzo się nie przyłożył do informacji pasażerskiej. No i proszę jaka miła niespodzianka... :razz:

No to chyba wychodzi na to, że SU15 III PKM Sosnowiec mają najlepszą informację przystankową w Polsce :biggrin:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”