Solarisy Urbino 15 III w PKM Świerklaniec

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
Adrian_

Solarisy Urbino 15 III w PKM Świerklaniec

Post autor: Adrian_ »

Na wstępie tego tematu chciałbym zaznaczyć, iż założyłem go w celu nie mieszania się wypowiedzi w temacie o Solarisach Urbino 12 dla świerklanieckiego PKM-u. Otóż w dniu dzisiejszym na zajezdnię PKM Świerlaniec dotarły pierwsze 2 tego typu wozy. Otrzymają nr taborowe 0616 oraz 0617. Za jakiś czas do Świerklańca dotrą pozostałe 2 zdjęcia. Są to oczywiście Solarisy III-ciej generacji. Ich nr rejestracyjne do SK3131H oraz SK 3131G. Zdjęcie jednego z tych Solarisów znajduje się na TWB (zdjęcie o nr 127599). I tyle na razie ode mnie. Temat ten pozostawiam głównie kolegom z GOP-u, którzy mam nadzieję rozwiną go nieco bardziej urozmaicając go o dodatkowe informacje :).

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Ich nr rejestracyjne do SK3131H oraz SK 3131G.
Hmm... ciekawi mnie czemu zaś nowe autobusy rejestrują na Katowice, zamiast co się dot. PKMiM Świerklaniec na Tarnowskie Góry ? :nuts:

Świetny zakup zrobił PKM stawiając na markę Solaris, a nie na jakieś badziewia typu "Jelcz" ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

MKM Shadow pisze:Hmm... ciekawi mnie czemu zaś nowe autobusy rejestrują na Katowice, zamiast co się dot. PKMiM Świerklaniec na Tarnowskie Góry ? :nuts:
A co to za różnica, jakie są literki w wyróżniku miejsca? Poza tym, to może być np. leasing albo mają jakąś centralę czy coś w Katowicach.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

MKM Shadow pisze:Hmm... ciekawi mnie czemu zaś nowe autobusy rejestrują na Katowice, zamiast co się dot. PKMiM Świerklaniec na Tarnowskie Góry ?
Widocznie wzięli je w leasing, inaczej miały by rejestrację właśnie z Tarnowskich Gór.

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

Tak. Te oby dwa Solarisy są w leasingu. W przyszłym roku PKM zamierza kupić więcej SU15 III lub nawet SU18 III. Zobaczymy jak to wszystko się potoczy. :)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

#Filip_2691 pisze:Tak. Te oby dwa Solarisy są w leasingu. W przyszłym roku PKM zamierza kupić więcej SU15 III lub nawet SU18 III. Zobaczymy jak to wszystko się potoczy. :)
Dzięki za odp. ;)

Kurcze jeszcze w przyszłym roku kolejne SU15, a nawet SU18 :!: :?:
Swoją drogą ciekawi mnie skąd PKM Świerklaniec ma tyle kasy na te kolejne autobusy ?
Pewnie zaś wezmą w leasing...

Ale takie kupowanie na przyszłość, na pewno pociąga za sobą kilka kasacji autobusów..
Wiadomo co by miało iść na pierwszy oszczał ?

PS. A wiadomo, ile miało by być ewentualnych przyszłorocznych SU15 i SU18 ?

PS2. Swoją drogą, chciałbym sobie zobaczyć takiego Solarisa U18 III w Świerklanckich barwach, ciekawie by się prezentował :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

MKM Shadow pisze:Swoją drogą, chciałbym sobie zobaczyć takiego Solarisa U18 III w Świerklanckich barwach, ciekawie by się prezentował :)
Tak samo jak SU 12 III, tyle tylko, że z przegubem :mruga:

A swoją drogą, to ciekawy jestem, czy rzeczywiście PKM Świerklaniec zdecyduje się na SU 18 III. W końcu kiedyś muszą wymienić swój tabor na nowszy... :)

Póki co, dołączam sie do gratulacji. SU 15 III jest rzeczywiście piękny. Uważam, że PKM Świerklaniec czyni słusznie, kupując tabor u jednego producenta. Będą mieli ujednolicony park taborowy :P
Ostatnio zmieniony 2006-12-22, 13:41 przez J-31, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

J-31 pisze:Tak samo jak SU 12 III, tyle tylko, że sprzegubem :mruga:
Jak to jest wyglądać sprzegubem? :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:Jak to jest wyglądać sprzegubem? :D
Nie wiem. Nie mam tego problemu, ale słyszałem, że podobno ciężko :devil:

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

J-31 pisze:A swoją drogą, to ciekawy jestem, czy rzeczywiście PKM Świerklaniec zdecyduje się na SU 18 III. W końcu kiedyś muszą wymienić swój tabor na nowszy... :)
Fajnie by było jakby kupili "chociaż" 2 szt. w 2007r modelu U18 ;)

Ciekawe czy tak się stanie.......

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A póki co, co słychać u Świerklanieckich SU 15 III ? :)

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

A dzień w dzień śmigają na 820 :)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Filip_2691 pisze:A dzień w dzień śmigają na 820 :)
Dziś sobie jechałem #0616 i muszę powiedzieć, że naprawdę fajne są te Solarisy :)

PS. #0616 i #0617 były na swoim stałym planie ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Filip_2691 pisze:A dzień w dzień śmigają na 820 :)
Rozumiem, że wnętrze SU 15 III jest podobne do SU 12 III ? Tzn. chodzi o kolor tapicerki, kolor poręczy etc... ;)

Egon

Post autor: Egon »

J-31 pisze:
Filip_2691 pisze:A dzień w dzień śmigają na 820 :)
Rozumiem, że wnętrze SU 15 III jest podobne do SU 12 III ? Tzn. chodzi o kolor tapicerki, kolor poręczy etc... ;)
Jak jest w SU 12 nie wiem, bo nimi jeszcze nie jechałem. W SU 15 niebieskie siedzenia Ster 6MN, pomarańczowe poręcze i uchwyty przymocowane do poziomych poręczy centralnie na obręczy, tak, żeby nie mogły się przesuwać. W tylnej części brak poziomych poręczy. Duże przesuwane okna. Nie zauważyłem "półtorowych" siedzeń, prawdopodobnie ich nie ma.

miut

Post autor: miut »

Duże przesuwane okna
To dobrze że wybrano wersję z większymi oknami, ułatwi to wentylowanie pojazdu, bardzo przydatne w lecie, gdy panują okropne upały.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Egon pisze:Nie zauważyłem "półtorowych" siedzeń, prawdopodobnie ich nie ma.
A przypadkiem nie chodzi ci o tę "podwójne siedziska" ? bo jeśli tak to są tradycyjnie z przodu zamocowane po obu stronach ;)

Egon

Post autor: Egon »

MKM Shadow pisze:A przypadkiem nie chodzi ci o tę "podwójne siedziska" ? bo jeśli tak to są tradycyjnie z przodu zamocowane po obu stronach ;)
Samego przodu nie widziałem, bo stałem z tyłu. Ale po obu stronach za kierowcą siedziały po dwie osoby, być może gniotły się na "półtorakach".

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Egon pisze:Samego przodu nie widziałem, bo stałem z tyłu. Ale po obu stronach za kierowcą siedziały po dwie osoby, być może gniotły się na "półtorakach".
Nie być może, ale ja ostatnio jechałem #0616 i stałem z przodu i faktycznie są z przodu po prawej i po lewej str. zamontowane te "półtoraki" ;)

Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Razor 688 »

A czy w tych Solarisach są zainstalowane gadaczki. :?: :retard:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”