Nowe Solarisy w Warszawie

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

MKM Shadow pisze:teraz obowiązuję norma Euro4 a nie Euro3 ;)
Ale do końca zeszłego roku obowiązywało chyba jeszcze Euro III :P
J-31 pisze:Jeśli te autobusy wyjadą na trasę to w przypadku obu zajezdni mam małe szanse na złapanie ich "na mieście". Pozostaje tylko szczęście, "psi węch" i dłuższy dzień, a z tym ostatnim jest teraz gorzej :/
A może tak jak z tym 123N, zadzwonić do zajezdni i się zapytać? :D :retard:

Krzysiek

Post autor: Krzysiek »

Wszystkie 50 Su12 trafi na Kleszczową i dostaną numery 1400-49

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

KKS pisze:Ale do końca zeszłego roku obowiązywało chyba jeszcze Euro III :P
Do października chyba. Poza tym teraz jest bieżący rok, a nie zeszły. ;)
Krzysztof Sokołowski pisze:Wszystkie 50 Su12 trafi na Kleszczową i dostaną numery 1400-49
Łojezu, zaraz tu się zrobi jak na pewnym innym forum o KM (ograniczonym tematycznie do Warszawy i okolic) i każdy zaraz będzie tu swoją koncepcję rozdysponowania przedstawiał, co jedna to lepsza i słuszniejsza… A ja zaprawdę wam powiem, KM Płock zostanie kupione przez MZA i wszystkie SU12 trafią na R-6 Przemysłowa :retard:

Krzysiek

Post autor: Krzysiek »

plocmaster pisze:
KKS pisze:Ale do końca zeszłego roku obowiązywało chyba jeszcze Euro III :P
Do października chyba. Poza tym teraz jest bieżący rok, a nie zeszły. ;)
Krzysztof Sokołowski pisze:Wszystkie 50 Su12 trafi na Kleszczową i dostaną numery 1400-49
Łojezu, zaraz tu się zrobi jak na pewnym innym forum o KM (ograniczonym tematycznie do Warszawy i okolic) i każdy zaraz będzie tu swoją koncepcję rozdysponowania przedstawiał, co jedna to lepsza i słuszniejsza… A ja zaprawdę wam powiem, KM Płock zostanie kupione przez MZA i wszystkie SU12 trafią na R-6 Przemysłowa :retard:
Ale to jest już ostateczna wersja.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A tymczasem ja urządziłem sobie wycieczkę - wczoraj - na "Ostrobramską". No i niestety mój "psi węch" mnie zmylił. Nic tam nie znalazłem prócz SU 18 III i innych... Wiele wskazuje na to, że Krzysztof ma rację z tą Kleszczową, a więc mój kolejny wypad - dzisiaj - zajezdnia "Kleszczowa" :/

[ Dodano: 2007-02-28, 11:32 ]
W poszukiwaniu SU 12 III postanowiłem zajrzeć na stronę "Przegubowca" http://www.przegubowiec.com/przegub/aktual/news.php#425

I znalazłem taką oto informację
Przegubowiec pisze:24-02-2007 • Już 28.02 do MZA przybędzie pierwszy z 50 zamówionych Solarisów Urbino 12. Uroczyste przekazanie odbędzie się w zajezdni przy Ostrobramskiej.
Wszystkie 50 sztuk krótkich Solarisów trafi na Kleszczową, gdzie otrzymają numery z zakresu 1400-1449.
Czyli de facto dzisiaj może przyjedzie jakiś jeden. I może go dzisiaj znajdę na Kleszczowej. :/

Krzysiek

Post autor: Krzysiek »

Był/jest jeden na Ostrej ,ale to było przed 11:30 i zjeżdzały się vipy .
Teraz może już jest na Kleszczowej.
A podobno jest 5 sztuk albo i więcej. :roll:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Krzysztof Sokołowski pisze:A podobno jest 5 sztuk albo i więcej.
Dobra sam to zlustruję dzisiaj po godz. 16-stej. ;)

Krzysiek

Post autor: Krzysiek »

J-31 pisze:
Krzysztof Sokołowski pisze:A podobno jest 5 sztuk albo i więcej.
Dobra sam to zlustruję dzisiaj po godz. 16-stej. ;)
Czekam na wieści :biggrin:

[ Dodano: 2007-02-28, 13:30 ]
J-31 chyba nie spotkasz nic na Kleszczowej. :mruga:
Przegubowiec pisze: 28-02-2007 • W dniu 28.02 w zajezdni MZA Ostrobramska w obecności Pani Prezydent m.st.Warszawy podpisano umowę pomiędzy MZA a firmą Solaris na zakup 100 autobusów przegubowych. Pierwsze przegubowce dotrą do Warszawy pod koniec marca i trafią do zajezdni Woronicza i Ostrobramska.
Ilustracją do faktu podpisania umowy była prezentacja krótkiego Solarisa Urbino 12 - jednego z 50 zamówionych dla MZA. Autobusy te wyposażeniem nie odbiegają od przegubowych Solarisów - posiadają m.in. klimatyzację i silnik spełniający normę Euro-4 oraz niestety takie same twarde siedziska. Wyposażone będę również w monitoring wnętrza. Prezentowany pojazd wraca jeszcze do fabryki celem wyposażenia w niektóre elementy. Pierwsza partia Solarisów U12 dotrze do Warszawy w ostatnich dniach marca. Wszystkie 50 sztuk trafi na Kleszczową, gdzie otrzymają numery z zakresu 1400-1449.
i m.i.n zdjęcia.
http://wawkom.waw.pl/forum/viewtopic.ph ... 756#161756
http://www.przegubowiec.com/galeria/dis ... at=0&pos=0
http://www.przegubowiec.com/galeria/dis ... at=0&pos=1
http://www.przegubowiec.com/galeria/dis ... at=0&pos=2

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Aby już oczywiście uciąć wszelkie spekulacje i plotki. Na "Kleszczowej" nie ma żadnych Solarisów. Te pokazywany był jedynym. ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

A ja dziś znalazłem jego zdjęcia na TWB :P
Fajnie wygląda http://www.phototrans.eu/2-140839.html :)
A te SU18 to kiedy przyjadą?

Krzysiek

Post autor: Krzysiek »

KKS pisze:A ja dziś znalazłem jego zdjęcia na TWB :P
Fajnie wygląda http://www.phototrans.eu/2-140839.html :)
A te SU18 to kiedy przyjadą?
Pod koniec marca,na początku kwwietnia,zapewne razem z Su12.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Czemu oni je tak długo trzymają, skoro już pewnie parę (1 na pewno) egzemplarzy mają gotowych? Tyle zamówień, że nawet nie ma komu tym do Wawy pojechać…?

ppln

Post autor: ppln »

Ten 1 jest niedokończony i wrócił do fabryki po pokazie.

Ja jestem za to ciekaw dlaczego trzymają przegubowce skoro jeden jest już od dawna zrobiony (tylko czy wykończony)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

ppln pisze:Ten 1 jest niedokończony i wrócił do fabryki po pokazie.
Co on ma niedokończone, że jakoś z Poznania do Warszawy dojechał, a zostać nie może? Może ma coś z elektryką, skoro na którejś fotce jedzie DK2 bez świateł ;)

drentwy

Post autor: drentwy »

plocmaster pisze:
ppln pisze:Ten 1 jest niedokończony i wrócił do fabryki po pokazie.
Co on ma niedokończone, że jakoś z Poznania do Warszawy dojechał, a zostać nie może?
Na pierwszy rzut oka - nie ma np. zapowiadanego monitoringu...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tą informację przesłał mi w piątek - 16 marca - Krzysiek :)
Krzysiek pisze:Witam Mobilis kupi Solarisy z dużą kabiną.
Pierwsze dostawy Su12 po 23.03 a Su18 28.03 na Ostrą. (...)
Tak więc dla mnie zaczyna się gorący okres. Na "Kleszczową" wybiorę się w piątek. A na Ostrobramską za tydzień - koło czwartku :razz:

drentwy

Post autor: drentwy »

Wg Wawkomu kilka 12 jest już w drodze, dotrą na Kleszczową ok. 20.00 - następna, większa partia ma przyjechać ponoć we wtorek. Co do 18 - podobno 2 pierwsze partie mają trafić na Woronicza, w środę i w czwartek po 8 sztuk. Zobaczymy czy się sprawdzi...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dzięki. Postaram się w najbliższy weekend - o ile będę miał możliwość - podjechać na Kleszczową z cyfrówką ;)

Krzysiek

Post autor: Krzysiek »

Su18 mają trafić w nocy z wtorku na środę i ze środy na czwartek do zajezdni Woronicza.. :)
Pozwoliłem sobie zmienić tytuł tematu który obecnie jest adekwatny do całości treści tematu.
Ostatnio zmieniony 2007-03-23, 15:45 przez Krzysiek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Krzysiek pisze:Su18 mają trafić w nocy z wtorku na środę i ze środy na czwartek do zajezdni Woronicza.. :)
No to ładnie, a ja - sierotka - w tym tygodniu co chwila jeździłem na Ostrobramską. Coś mi się wydaje, że przyszły tydzień będzie ostro fotograficzny :mruga:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”