Solaris (częściowo) wygrał przetarg na autobusy dla Dubaju

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Podejrzewam, że większość osób się jednak dowiedziała o tym na czas i tam była, ja niestety w ten weekend byłem poza Poznaniem :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja myślę, że Solaris będzie się jeszcze kilka razy chwalił autobusami dla Dubaju, zatem możliwe, iż tu i ówdzie jakiś Solaris gdzieś się jeszcze może pojawić ;)

timtheenchanter

Post autor: timtheenchanter »

Ja jak miałem praktyki w solarisie i razem z pracownikami biura konstrukcyjnego ładowałem worki z piaskiem (do jakiegoś testu) to go sobie dokładnie obejrzałem :)

Lopez

Post autor: Lopez »

Oglądając ostatnio montaż dubajskiego SU18 w programie "Polak potrafi" z TVN Turbo, zwróciłem uwagę na dwa ciekawe detale:
- pierszy to zupełny brak okien otwieranych w pojeździe, co świadczy że klimatyzacja musi być naprawdę wypaśna i niezawodna,
- po drugie - automatyczna rampa dla wózków.
Po ten ostatni pomysł IMO mogli by sięgnąć też polscy przewoźnicy.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Lopez pisze:Po ten ostatni pomysł IMO mogli by sięgnąć też polscy przewoźnicy.
Była gadka na ten temat i wyszło, że i tak to będzie zepsute góra za parę lat, więc niech już lepiej montują ręczne

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Lopez pisze:pierszy to zupełny brak okien otwieranych w pojeździe, co świadczy że klimatyzacja musi być naprawdę wypaśna i niezawodna,
Albo po prostu dubajski przewoźnik uznał, że jak sobie zamówi taką klimę, to okna będą niepotrzebne.

Lopez

Post autor: Lopez »

plocmaster pisze:to będzie zepsute góra za parę lat
W przeciwieństwie do niektórych miast w Polsce, w Dubaju są duże szanse, że zostanie to naprawione :]
KKS pisze:Albo po prostu dubajski przewoźnik uznał, że jak sobie zamówi taką klimę, to okna będą niepotrzebne.
Na pewno wynika to z jakiejś tamtejszej specyfikacji zamówienia. Aczkolwiek decyzja dość nietypowa.

ppln

Post autor: ppln »

Lopez pisze:Aczkolwiek decyzja dość nietypowa.
Jak będziesz miał burzę piaskową czy coś to chyba lepiej żeby w wozie nie było otwieranych okien ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

W przeciwieństwie do niektórych miast w Polsce, w Dubaju są duże szanse, że zostanie to naprawione
Czy ja wiem? Ponoć tam się niezbyt dba o wozy. No chyba, że jak sobie nowe, porządne i ojropejskie kupili, to zaczną dbać :P

Lopez

Post autor: Lopez »

KKS pisze: No chyba, że jak sobie nowe, porządne i ojropejskie kupili, to zaczną dbać
Wydali na te wozy kupę kasy - między innymi na solidny serwis, przeszkolili kierowców (o czym można poczytać na stronie RDA). Dubaj to jednak nie Irak czy Jemen. Zresztą pewnie jak im się znudzą, to za parę lat kupią kolejne ;)
ppln pisze:Jak będziesz miał burzę piaskową czy coś to chyba lepiej żeby w wozie nie było otwieranych okien
Idąc tym tokiem myślenia wszystkie wozy na rynek bliskowschodni powinny być pozbawione otwieranych okien ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Lopez pisze:Idąc tym tokiem myślenia wszystkie wozy na rynek bliskowschodni powinny być pozbawione otwieranych okien
Również te bez klimy? Wolę dostać piaskiem w oczy w wyjątkowych przypadkach, niż smażyć się na co dzień...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

KKS pisze:Również te bez klimy? Wolę dostać piaskiem w oczy w wyjątkowych przypadkach, niż smażyć się na co dzień...
Na szczęście autobusy zakupił Dubaj. A to oznacza, że już "rzucili się z kasą" na wyposażenie - typu full-wypas. Mam cichą nadzieję, że na serwisie też nie będą oszczędzać. :mruga:

Oczywiście i tak pozostaje pytanie, jak ta klima będzie u nich działać... tudzież jak długo w ogóle będzieć pracować bez obciachu :retard:

Lopez

Post autor: Lopez »

Dla mnie interesująca w tym zamówieniu jest bezpośrednie rywalizacja z MANem, podobnie zresztą jak w Berlinie. Ciekaw więc jestem bardzo która firma okaże się lepsza. Będzie można to bezpośrednio sprawdzić.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

¯eby było jasne to w Dubaju są Solarisy i Neoplany, a nie MAN-y ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

KKS pisze:Neoplany, a nie MAN-y
W sumie tak - przyznaję się do pomyłki. Nie mniej to w końcu jeden i ten sam koncern.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”