Solaris (częściowo) wygrał przetarg na autobusy dla Dubaju

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Lopez pisze:A skręcał? Jakoś wcześniej mi się nie obiło.
SU12, były skręcane w Krakowie, co ciekawe nie tylko te dla Krakowa ;)

Reasumując wywody na temat środka transportu to ja widzę 3 opcje:
- przejazd o własnych siłach
- statek
- montaż na miejscu (części przewożone ciężarówkami)

Lopez

Post autor: Lopez »

B.A. Baracus pisze:Reasumując wywody na temat środka transportu to ja widzę 3 opcje:
- przejazd o własnych siłach
- statek
- montaż na miejscu (części przewożone ciężarówkami)
To ja może dodam do tego jeszcze klasyfikację realności:
1. statek
2. montaż
3. przejazd o własnych siłach :)
Jednak części do montażu popłynęłyby raczej statkiem (najtaniej). To już nie jest problem wrzucić wszystko do kontenerów j jazda:)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

@Plocmaster dobra nawet jeśliby spali w autobusach choć ja uważam, że poważna firma = poważne rozwiązania.Taka jazda byłaby bardzo męcząca - mało komfortowa. Po za tym czy Solaris jest gotowy pokryć ewentualne koszta napraw tych autobusów jeśli w drodze miałyby na przykład stłuczki?

Biorąc pod uwagę naszą szerokość geograficzną transport morski zbyt długo by trwał zresztą istnieje ryzyko, że statek rozbije w pobliżu Wielkiej Brytanii (tak jak ostatnio ten kontenerowiec) i Anglicy rozkradną Solarisy po czym je sprzedadzą do Polski jako używane :mruga:

Osobiście uważam, że montaż na miejscu by był najlepszym wyjściem :)

Lopez

Post autor: Lopez »

Amalio pisze:Biorąc pod uwagę naszą szerokość geograficzną transport morski zbyt długo by trwał zresztą istnieje ryzyko, że statek rozbije w pobliżu Wielkiej Brytanii (tak jak ostatnio ten kontenerowiec) i Anglicy rozkradną Solarisy po czym je sprzedadzą do Polski jako używane
Jeśli mówimy poważnie to jak np. polska armia przewiozła sprzęt do Iraku? I jak się transportuje ropę naftową z Bliskiego Wschodu?
Drogą morską. 2 czy 3 tygodnie to nie jest jakoś przerażająco długo, nie żyjemy w średniowieczu ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

I jak je przetransportowali?
Z tego co wiem drogą morską. Swoją drogą ojciec mojego kumpla spędził tam 2 lata przy serwisowaniu tych starów :) Podobno nieźle się spisywały. Teraz też 75 szt. 12 m neoplanów dla Dubaju ma być współprodukwanych przez Starachowice.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

B.A. Baracus pisze:Reasumując wywody na temat środka transportu to ja widzę 3 opcje:
- przejazd o własnych siłach
- statek
- montaż na miejscu (części przewożone ciężarówkami)
IMO najlepszym transportem byłby transport drogą morską ;)

Z resztą co się tak martwicie poczekajmy jeszcze trochę i będziemy wiedzieć jak Solaris przetransportuje te swoje produkty do Dubaju :mruga:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Hmmm. To może lekko zejdę z tematu Solarisów dla Dubaju, chociaż nie za daleko. Bowiem wciąż mam na myśli sprawę wielkiego przetargu autobusów dla Dubaju. Przypomnę - to co doskonale Pamiętacie. Ten przetarg wygrał zarówno Solaris jak i Neoplan... a nowe Neoplany - z tego co pamiętam - są (a przynajmniej były) produkowane w Sadach. Robi je firma Neoman. Ta sama co MAN-y. Neoplan i MAN są do siebie podobne konstrukcyjnie. Różnią się jedynie detalami...

No i, chyba, coś się w temacie zaczyna ruszać. Otóż niedawno dotarła do mnie wiadomość - poprzez radio - iż zakład produkcyjny w Starachowicach (ciężarówki Star) ma się przekwalifikować i produkować konstrukcje stalowe dla autobusów. Oni już wcześniej robili zarówno ciężarówki jak i konstrukcje stalowe do autobusów MAN. A teraz przeniesiono już produkcję ciężarówek, gdzieś do Austrii

A zatem jeżeli Fabryka w Starachowicach - będąca w konsorcjum MAN-a - ma produkować masowo i wyłącznie konstrukcje stalowe, to całkiem prawdopodobne jest, że będzie to produkcja pod nowe Neoplany dla Dubaju (montaż autobusów w Sadach)

I co o tym Myślicie ? :mruga:

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

[OT] nie rozumiem, tzn, że Neoplan nadal produkuje swoje autobusy miejskie ?

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

MKM Shadow pisze:nie rozumiem, tzn, że Neoplan nadal produkuje swoje autobusy miejskie ?
Produkuje podróby Mana Lion's City.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Aktualnie sprawa wygląda tak, że marki STAR już nie ma, produkcja ciężarówek MAN niebawem zacznie się w nowej fabryce gdzieś w okolicy podajże Poznania, a Sady i Starachowice mają produkować autobusy na potrzeby koncernu NEOMAN :)

Hannibal

Post autor: Hannibal »

B.A. Baracus pisze:produkcja ciężarówek MAN niebawem zacznie się w nowej fabryce gdzieś w okolicy podajże Poznania,
¯aden Poznań, żadne okolice Poznania - pomyliłeś całkowicie owe tereny ;) Nowa fabryka powstaje w podkrakowskich Niepołomicach. :) Produkcja ma ruszyć już w lipcu tego roku. Ponoć ma to być najbardziej nowoczesna fabryka MAN-a w Europie, a może i na świecie.

Lopez

Post autor: Lopez »

J-31 pisze:A zatem jeżeli Fabryka w Starachowicach - będąca w konsorcjum MAN-a - ma produkować masowo i wyłącznie konstrukcje stalowe, to całkiem prawdopodobne jest, że będzie to produkcja pod nowe Neoplany dla Dubaju (montaż autobusów w Sadach)
http://www.infobus.pl/text.php?id=10900&from=tag
Tu jest informacja na ten temat, cytuję: "Pojazdy te zostaną wyprodukowane w kooperacji przez zakłady w Starachowicach i Salzgitter."
B.A. Baracus pisze:marki STAR już nie ma
To może Cię zaskoczę bo jest i będzie. Przynajmniej dopóki Wojsko Polskie będzie je kupowało (model 944). Oczywiście MAN wcale się nie przykłada do promowania tej marki.
Poza tym Starachowice produkują części dla całego koncernu np. bardzo duży dział wiązek.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Hannibal pisze:¯aden Poznań, żadne okolice Poznania - pomyliłeś całkowicie owe tereny Nowa fabryka powstaje w podkrakowskich Niepołomicach.
Właśnie do końca nie wiedziałem, to też pojawiło się słowo "podajże" ;)
Lopez pisze:To może Cię zaskoczę bo jest i będzie. Przynajmniej dopóki Wojsko Polskie będzie je kupowało (model 944). Oczywiście MAN wcale się nie przykłada do promowania tej marki.
Poza tym Starachowice produkują części dla całego koncernu np. bardzo duży dział wiązek.
Nie chcę skłamać, ale nie dalej niż miesiąc temu M.A.N. ogłosił, że marka STAR zostanie całkowicie zlikwidowana... Z tego co pamiętam powstaną tylko ostatnie serie dla wojska i już koniec produkcji STARów...

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Ma ktoś informacje co się teraz dzieje z tymi autobusami dla Dubaju ? Są one już produkowane ? Ma ktoś może jakieś zdjęcia ?

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

No i są Solarisy dla Dubaju
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-217285.html
Nie umiem się już doczekać zdjęć wnętrza bo jak wiadomo te Solarisy mają osobny przedział dla mężczyzn i osobny dla kobiet :)

A tu zwróćcie uwagę na dość ciekawy wyświetlacz :)
http://pl.youtube.com/watch?v=dGDIryMCRkc

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

No w końcu doczekaliśmy się zdjęcie Solarisów dla Dubaju :)

Muszę przyznać, że dość ciekawe mają malowanie zakładowe i rzeczywiście fajny ten wyświetlacz. Teraz tylko czekamy na zdjęcie wnętrza pojazdu :cool:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Wyświetlacz? Większy podziw wzbudziły u mnie gruzińskie kluski na wyświetlaczu DAFa jeżdżącego w Gruzji — kraj znacznie biedniejszy i mogliby mieć gdzieś, a im się chciało i mogli

ppln

Post autor: ppln »

Filip7370 pisze:Ja tam wole zeby skończyło się z tym dubajem jak z gdańskiem i solaris oyliłby te wozy w PL , wszystkie do W-wa
Może na testy do Łodzi wpadną ;)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Na stronie galerii klubu Solarisa pojawił się na razie tylko rysunkowy układ wnętrza, który muszę przyznać, że wygląda dość ciekawie: Link.

Na tej stronie są jeszcze dodatkowe 2 zdjęcia SU12 dla tego przewoźnika ;)

Ps. Jakoś obiecywali na TWB, że dodadzą fotkę wnętrza, a jakoś na razie nic nie dodali.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Bo mieli wrzucić jak ktoś doda Zjednoczone Emiraty Arabskie :P Widocznie dalej nikt nie dodał.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”