Solaris Urbino 12 III (Mobilis Warszawa)

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
nolem

Post autor: nolem »

MKM Shadow pisze:
nolem pisze:Jak najbardziej niebieski.... Nie wiem dlaczego pomyślałeś o zieleni...

Wybacz nie zwróciłem uwagi na pozostałe zdjęcia ;)

A tak na marginesie to właśnie PKM Tychy ma w swoich Solarisach U12 i U15 taką właśnie zieloną tapicerkę ;)
Oj tam... Nie ma czego wybaczać... Ot zdziwiłem się tylko...

Wiem, MPK Włocławek też polubiło zieleń, tak samo jak GZK Rędziny oraz MPK Poznań (tylko, że tam jest użyty inny wzór)...

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

A właśnie jak już mówimy o wzorach tapicerki i jej odcieniu to ile właściwie proponuje ich Solaris ?

Wiem, że odcienie tapicerki od siedzeń są chyba właśnie dwa (niebieski i zielony), ale ile jest wzorów to już nie mam pojęcia ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

MKM Shadow pisze:A właśnie jak już mówimy o wzorach tapicerki i jej odcieniu to ile właściwie proponuje ich Solaris ?
Możesz mieć nawet tapicerkę w swoje zdjęcia, jak chcesz.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wielkie dzięki Nolem za relację. Ja wybieram się na polowanie dopiero dzisiaj (tradycyjnie linia 180). Jak widzę już po Twoich fotkach, układ foteli jest identyczny jak w SU12III MZA. Aż ciekawy jestem jak miękkie są te fotele. To co Opisałeś brzmi niczym zechęta. :razz:

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Post autor: Dominik »

Fajnie te solarisy wyglądają, najbardziej podobają mi się w suficie te kolumny i kamery.Z początku patrząc na wnętrze, zauważyłem że brak wewnętrznego wyświetlacza u góry a wyświetlacz powędrował na ściankę oddzielającą kabinę kierowcy i pasażera.

JacekM

Post autor: JacekM »

J-31 pisze:Aż ciekawy jestem jak miękkie są te fotele
Są wygodniejsze od tych z nowszych Solarisów z MZA, jednak w porównaniu z Solarkami II generacji z MZA i Veolii nie mają szans :)
Dominik pisze:a wyświetlacz powędrował na ściankę oddzielającą kabinę kierowcy i pasażera.
Co jest moim zdaniem błędem, gdyż wyświetlacz w tłoku będzie jeszcze gorzej widoczny. Zresztą, może to i lepiej, bo państwo w Mobilisie nie poradzili sobie dobrze z zaprogramowaniem go i pojawiają się liczne błędy w wyświetlaniu przebiegu trasy i przystanków.

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Post autor: Dominik »

Dokładnie jakby wyświetlacz był umieszczony, wyżej to by był lepiej widoczny.Ale oglądając zdjęcia wnętrza solarisa to zauważyłem, dwa sterowniki do wyświetlacza jeden koło pulpitu kierowcy a drugi wyżej koło cb radia nie wiem który jest do czego.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Jeden to R&G/Pixel do wyświetlaczy, a drugi to Monetel do kasowników.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Przejechałem się w końcu jednym z SU12 III "Mobilisa". Potwierdzam oczywiście wszystko to co napisał powyżej kol. Nolem. ;)

Zrobiłem kilka zdjęć. Część przesłałem do galerii:
:strzałka: galeria/categories.php?cat_id=1946

Trzeba przyznać, że autobus jest naprawdę sympatyczny. Najbardziej ucieszyły mnie te fotele. Narrrreszcie są miękkie, aż przyjemnie się siedzi. :razz:

Mogę się mylić, ale wg. mnie to są fotele podobne do tych jakie zamontowanow SU15 w 2001 roku. :cool:

Oprócz tego, żółte poręcze. Naprawdę są świetne. Znakomicie rozświetlają wnętrze pojazdu. Dla porównania przejechałem tego samego dnia SU12 III MZA (#1108, linia 108), szaro buro, smutno, ciemno.

W porównaniu z Solarisami MZA, "Mobilisowskie" 12-stki są jasne w środku. Oczywiście trzeba jeszcze ówzględnić, że te ostatnie są nowiutkie, a tamte już lekko pobrudzone w środku, ale jak patrzę na ich SUrbinetto 10, to one mimo wieku nadal w środku są jasne ;)

Prezesa MZA prosiłbym o popatrzenie jak ajenci zamawiają autobusy, bo robią to prawie po mistrzowsku... lepiej niż MZA :chytry:

I jeszcze jedno. Jechałem A104, on miał zakryty wyświetlacz wewnętrzny (na zdjęciu to widać). Z tego co przebłyskiwało zza folii, wynika, że jest on uszkodzony i pokazuje jakieś straszne bzdury.

Lopez

Post autor: Lopez »

Rzeczywiście - Solaris jest w stanie wyprodukować autobus w takiej wersji, jaką tylko zażyczy sobie klient. No ale dla MZA widać pieniądze są ważniejsze od ludzi...
Jednak polemizowałbym w sprawie poręczy - nie podobają mi się te żółte, choć oczywiście są ładniejsze niż cytrynowe w TW :)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Lopez pisze:Jednak polemizowałbym w sprawie poręczy - nie podobają mi się te żółte
Metalowe są ładniejsze, ale żółte są bardziej widoczne ;)

JacekM

Post autor: JacekM »

J-31 pisze:Prezesa MZA prosiłbym o popatrzenie jak ajenci zamawiają autobusy, bo robią to prawie po mistrzowsku... lepiej niż MZA
Ajenci robią to co każe im ZTM w przetargu, a Prezes MZA chce łączyć romantyczne przywiązanie do Ikarusów wraz z pozytywistyczną pracą (por. Dziennik) :rotfl:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

JacekM pisze:Ajenci robią to co każe im ZTM w przetargu
No, tak, ale - może się mylę - wydaje mi się, że ZTM nie wnika w takie szczegóły jak twardość foteli i kolor poręczy. To jest raczej już "problem" ajenta co sobie zamówi ;)

drentwy

Post autor: drentwy »

^ Masz rację, mylisz się ;) To wszystko było dokładnie opisane w SIWZie - żółte poręcze, wkładka zmiękczająca w fotelach itd.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

drentwy pisze:To wszystko było dokładnie opisane w SIWZie - żółte poręcze, wkładka zmiękczająca w fotelach itd
Ooops. A jednak. Sorry. Nie czytałem SIWZ-u :wall:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”