Urbino 18

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
Hannibal

Urbino 18

Post autor: Hannibal »

Zapraszam do dyskusji o Solarisie Urbino 18. Proszę się wypowiadać jakie są wasze opinie o tym autobusie,jakie ma wady,jakie zalety i jak się sprawdza jako autobus komunikacji użytku publicznego.

W jedenej z gazet przeczytałem, że ogłoszony przetarg na 6 autobusów przegubowych niskpodłogowych dla Krakowa ma 100%-owe szanse wygrać Solaris, co wydaje mi się znakomitą informacją. Przeczytałem także, że nowe Solarisy będą stacjonować w Bieńczycach.Czy jest pewne , że bedą stacjonować tam ?

Pozdrawiam

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Widzialem wielokrotnie ten autobus na zdjeciach,jednak nigdy nie mialem okazji nim jechać.Wg. mnie ma ciekawy wygląd zewnętrzny jak i wewnętrzny.Wątpiłbym w to,ale może,może kiedyś by sie pojawily we Wroclawiu. :)

Profesor

Post autor: Profesor »

Został ogłoszony na dniach przetarg na 6 autobusów przegubowych dla MPK Krakowa. Najważniejsza kwestia to, iż autobus musi być niskopodłogowy. A co to oznacza, to oznacza, że jelcz nie może wygrać. Czyli przy kryterium 100% Cena Brutto, największe szanse ma Solaris ze swoim, U18, bo jeśli Man ze swoim NG313 wystartuje to ze względu na cenę musi przegrać. Czyli prawdopodobnie już na wakacje będziecie mogli przyjeżdżać do Krakowa oglądać U18.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Kilku krotnie podróżowałem nimi w Gdyn<font color=red><b>ii</b></font>. Stylistycznie na zewnątrz jak i w środku dobry. Jednak no cóż potężna wieża w środku.

Kuba

Post autor: Kuba »

Ee..mi sie nie podoba :retard: w Gdyni jezdzi jeden z PKM 2272, i kilka z PKA.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Profesor pisze:Został ogłoszony na dniach przetarg na 6 autobusów przegubowych dla MPK Krakowa. Najważniejsza kwestia to, iż autobus musi być niskopodłogowy. A co to oznacza, to oznacza, że jelcz nie może wygrać. Czyli przy kryterium 100% Cena Brutto, największe szanse ma Solaris ze swoim, U18, bo jeśli Man ze swoim NG313 wystartuje to ze względu na cenę musi przegrać. Czyli prawdopodobnie już na wakacje będziecie mogli przyjeżdżać do Krakowa oglądać U18.
A Orientujesz się może, czy jeśli Solaris wygra ten przetarg, to czy te autobusy będą składane w Krakowie ? :)

Profesor

Post autor: Profesor »

Prawdopodobnie nie. Ponieważ nie ma tego zapisanego w specyfikacji. Z dostępnych materiałów na temat przetargu nie wynika, iż gdyby wygrał solaris miał by być składany w Krakowie.

voy

Post autor: voy »

A czyli wychodzi na to, żeby uniknąć Jelcza w przetargu na 50 krótkich zdecydowano się zrobić takie kryterium, no i podziałało jak widać bo wygrał Solaris.

Dziwny

Post autor: Dziwny »

voy pisze:A czyli wychodzi na to, żeby uniknąć Jelcza w przetargu na 50 krótkich zdecydowano się zrobić takie kryterium, no i podziałało jak widać bo wygrał Solaris.
Ale przecież mimo tego kryterium Jelcz się zgłosił i rywalizował modelem Vecto z Urbino12. Solaris zaproponował więcej godzin przy montażu od Jelcza.

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Co do samego U18 to w życiu żadnym nie jechałem..., ale widziałbym je <b>napewno</b> chętniej od M181MB3, ale sam osobiście bym wolał aby przetarg wygrał MAN, bo niestety CN94UA nie ma szans

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

m_szymkowiak pisze:Co do samego U18 to w życiu żadnym nie jechałem..., ale widziałbym je <b>napewno</b> chętniej od M181MB3, ale sam osobiście bym wolał aby przetarg wygrał MAN, bo niestety CN94UA nie ma szans
Zastanawiam się jaki jest sens kupowania co roku innego typu autobusu od innego producenta. Przecież eksploatacja przykładowo 10 MAN-ó, 20 Jelczy i 40 Solarisów kosztuje i to sporo...

Czemu MPK Kraków nie chce kontynuować zakupów u Scanii, skoro już takie autobusy posiada... ;)

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Czemu :?: Ponieważ już nie ma na nie miejsca w całkowicie ujednoliconej zajezdnii (same scanie) w Płaszowie...

[ Dodano: 2005-02-01, 12:33 ]
A po za tym w Krakowie jest już 10 Manów NG313

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ok. Dzięki. Czyli teraz czas na Solarisy Urbino 18 w Krakowie. Czekam z niecierpliwością na rozwój wypadków... :)
mac pisze:Zapraszam do dyskusji o Solarisie Urbino 18. Proszę się wypowiadać jakie są wasze opinie o tym autobusie,jakie ma wady,jakie zalety i jak się sprawdza jako autobus komunikacji użytku publicznego.
Chyba najwięcej na ich temat mógłby napisać Poznaniak. Zresztą niedawno dwa najnowsze SU18 wyjechały na ulice Poznania...

Natomiast ja niedawno oglądałem zdjęcia wnętrza tego autobusu i jestem nim niesamowicie zachwycony. Szczególnie spodobały mi się trzy fotele stojące bokiem do kierunku jazdy, a ustawione w przyczepie, tuż za przegubem po prawej stronie... Dzięki takiemu posunięciu wydaje mi się, że właściwie wykorzystano przestrzeń pasażerską od przegubu do pierwszych drzwi w przyczepie... Co o tym sądzicie ? :)

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

No w zasaszie takie cudo przeszło by w CN94UA, ale jednaj przy dużym tłoku to nie zdaje egzaminu po siedzący mogą mieć po przejażdzce na takim miejscu podeptane stopy...

Tommy

Post autor: Tommy »

Nigdy nie jechałem tym autobusem i żałuję tego, ponieważ bardzo mi się podoba. Ma ciekawy design zewnętrzny i wewnętrzny. Myślę, że to bardzo dobry pojazd, lecz na razie mogę powiedzieć, że jest bardzo ładny, gdyż jak wspomniałem jeszcze nim nie jechałem :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Nie będę tworzył nowego tematu, ponieważ jest jeszcze za wcześnie - ale najprawdopodobniej Solaris wygra przetarg na 80 autobusów przegubowych dla MZA. W związku z tym jeśli wszystko będzie dobrze, to już w lato do Warszawy dotrą pierwsze klimatyzowane SU 18... :D

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Ciekawe zy to będą II czy III. Szkoda że nie Agory z Kapeny... :P

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

No to nie będzie w serjalach kręconych w W-wie starych Ikarusów :cool:.

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Nie martw się, nie odejdą tak szybko :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wiśnia pisze:Nie martw się, nie odejdą tak szybko :P
To się jeszcze zobaczy :-P

[ Dodano: 2005-02-14, 13:31 ]
Wiśnia pisze:Ciekawe zy to będą II czy III. Szkoda że nie Agory z Kapeny... :P
Dzięki Bogu, że nie Agora A. :D

Natomiast, która to będzie generacja ? Nie wiem.
Wiem tylko tyle, że autobusy będą wyposażone w klimatyzację... ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”