Urbino 18

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Poznaniak pisze:
Robson pisze:Wg mnie Solaris Urboino 18 to najlepszy autobus.
O...to moze chcesz odkupić od Poznania bo ja ich mam juz dosyć....:(
A dlaczego :?: Są w kiepskiem stanie :?: Ile u was ich jeździ :?:

Robson

Post autor: Robson »

Miałem przed smak Poznanskich SU18 w Gorzowie wiec jak chcesz to biore :P

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Heh, żeby Robsonie to wszystko takie łatwe było...

Robson

Post autor: Robson »

Nawet MZK nie mysli o takich bo musieliby cala zajezdnie przebudowac dla tych busów bo jest dostosowana tylko do takich M11 lub podobnych

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

rupak pisze:
Poznaniak pisze: O...to moze chcesz odkupić od Poznania bo ja ich mam juz dosyć....:(
A dlaczego :?: Są w kiepskiem stanie :?: Ile u was ich jeździ :?:
Nie ze są w kiepskim stanie, tylko juz mam ich dosyć, przeguby trzeszczą tak ze wytrzymać nie można, dobrze, ze silnik w miare cichy :P. W Pozku jest: 12

Robson

Post autor: Robson »

tylko juz mam ich dosyć, przeguby trzeszczą tak ze wytrzymać nie można,
Przegub trzeszczy chociaż wiesz ze jedziesz a nie stoisz. :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Poznaniak pisze:
Robson pisze:Wg mnie Solaris Urboino 18 to najlepszy autobus.
O...to moze chcesz odkupić od Poznania bo ja ich mam juz dosyć....:(
Ty narzekasz, a ja trzymam kciuki, żeby w końcu jakiś SU18 dojechał do Warszawy... ;)

voy

Post autor: voy »

Szybko się to nie stanie, bowiem przetarg na 99% zostanie odwołany.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

voy pisze:Szybko się to nie stanie, bowiem przetarg na 99% zostanie odwołany.
Ale zawsze pozostaje 1% szansy, że jednak przejadę się SU18 :mruga:

voy

Post autor: voy »

Ta szansa jest bardzo mała, minimalna.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Na razie wokół tematu zrobiła się cisza w mediach. Tak więc myślę, że MZA i Solaris rozmawiają sobie na ten temat... ;)

voy

Post autor: voy »

Rozmawiają na pewno, ale najważniejsze JAK rozmawiają, ja czuje, że to się skończy w sądzie.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

voy pisze:Rozmawiają na pewno, ale najważniejsze JAK rozmawiają, ja czuje, że to się skończy w sądzie.
Do sądu to jeszcze daleko. Dlaczego ?
Ponieważ nie podpisano kontraktu, a tylko powiedziano kto wygrał przetarg. To są dwie różne sprawy. Gdyby podpisano kontrakt, a MZA by się z niego wycofało - to mogło by się skończyć sądem.

Natomiast w obecnej sytuacji może skończyć się ogólnokrajowym skandalem, w którego konsekwencji producenci mogą skutecznie bojkotować przetargi MZA. :cry:

...A tego przecież nikt nie chce... ;)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Hym... co tu wiele mówić. Być może media i tak już za duzo sobie dopowiedziały. Dopoki nie ma żadnych oficjalnych wiadomości, to można se pogadać. Niedawno usłyszałem od pewnego warszawiaka, że przetarg jest już unieważniony... Dopóki MZA lub Solaris tego nie powiedzą to ja nie uwierze... :P Co wiecej sprawa się nie skończy w sądzie a co najwyżej na kolejnej "aferze" ;)

O ile mozna jeszcze wtrącic swoje skromne zdanie, na miejscu Solarisa zamiast startować w przetargu z autobusami III generacji, wystartowałbym spokojnie z II generacją i wygrał przetarg "luźną reką" :D :!:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

0405NE pisze:Hym... co tu wiele mówić. Być może media i tak już za duzo sobie dopowiedziały. Dopoki nie ma żadnych oficjalnych wiadomości, to można se pogadać. Niedawno usłyszałem od pewnego warszawiaka, że przetarg jest już unieważniony... Dopóki MZA lub Solaris tego nie powiedzą to ja nie uwierze... :P Co wiecej sprawa się nie skończy w sądzie a co najwyżej na kolejnej "aferze" ;)
To prawda na razie są tylko spekulacje. Nie ma oficjalnych informacji...
0405NE pisze: O ile mozna jeszcze wtrącic swoje skromne zdanie, na miejscu Solarisa zamiast startować w przetargu z autobusami III generacji, wystartowałbym spokojnie z II generacją i wygrał przetarg "luźną reką" :D :!:
Wydaje mi się, że ta "cena" to wina mętnych warunków jakie postawiło MZA. To nie wina Solarisa. Wystarczyło by MZA powiedziało, że po prostu kupuje autobusy, mając własny serwis (bo przecież takowy wciąż ma). I wtedy producenci przekazali by swoje czyste propozycje - tj. Autobus+cena... :cool:

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Najlepsze to są CN94UA & NG313
A co do przetargu coraz więcej jest głosów wśród ludzi obytych w temacie że wygra Solaris i że już w sierpniu pojawi się w Krakowie

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

M_Szymkowiak pisze:Najlepsze to są CN94UA & NG313
A co do przetargu coraz więcej jest głosów wśród ludzi obytych w temacie że wygra Solaris i że już w sierpniu pojawi się w Krakowie
Mam nadzieję. Oby przynajmniej do Krakowa dojechały... ;)

voy

Post autor: voy »

Pomyśl - jak mogą dojechać do Krakowa, skoro właśnie w Krakowie zostaną wyprodukowane? To niemożliwe przecież ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

voy pisze:Pomyśl - jak mogą dojechać do Krakowa, skoro właśnie w Krakowie zostaną wyprodukowane? To niemożliwe przecież ;)
Po pierwsze napisałem to w przenośni.
A po drugie, w Krakowie będzie montaż końcowy, czyli jednak "przyjadą do Krakowa" - podobnie jak poprzednie SU12 :mruga:

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

J-31 pisze:
voy pisze:Pomyśl - jak mogą dojechać do Krakowa, skoro właśnie w Krakowie zostaną wyprodukowane? To niemożliwe przecież ;)
Po pierwsze napisałem to w przenośni.
A po drugie, w Krakowie będzie montaż końcowy, czyli jednak "przyjadą do Krakowa" - podobnie jak poprzednie SU12 :mruga:
Szkoda, że to tylko 6 sztuk... :-P

A co z tymi 32 midibusami, kto jest najlepszym oferantem :?: Od kogoś słyszałem, że będzie to Jelcz... :/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”