[Łódź] Rewolucja taborowa w Łodzi czyli SU18 III

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

KKS pisze:W opisie jest mowa o Solarisie z "tego roku"
Ciekawe kto pamięta, że „ten rok” to 2005 :P

OZZY

Post autor: OZZY »

Wiadomo że będzie przetarg na nówki ale nie jestem do końca pewien zamiast czego mają one być. W Łodzi mamy obecnie 71 Ikarusów z czego tylko ~ 25 to 280.26 które wymagają niemalże natychmiastowej wymiany. A to akurat tyle ile będzie nowych SU18 ;) Jest jeszcze co prawda 6 automatów z harmonijkowymi drzwiami ale poza nimi mamy już tylko .37 i .70 niedługo po lub przed NG, a te będą śmigać jeszcze dłuuugo ;)
Tak więc może zamiast M181MB? Bo są one w naprawde tragicznym stanie, innej koncepcji nie mam.

ppln

Post autor: ppln »

OZZY pisze:Tak więc może zamiast M181MB? Bo są one w naprawdę tragicznym stanie, innej koncepcji nie mam.
Za te to przychodzą 405GN i niejako przy okazji kasują wajchy (też z Telefonicznej). Zresztą gdyby przyszły na Kraszewskiego to by się mały bałagan zrobił (Kraszewskiego w przyszłym roku przenoszą na Nowe Sady)
OZZY pisze:Jest jeszcze co prawda 6 automatów z harmonijkowymi drzwiami
Ile?! Najwyżej 3

OZZY

Post autor: OZZY »

ppln pisze: Za te to przychodzą 405GN i niejako przy okazji kasują wajchy (też z Telefonicznej). Zresztą gdyby przyszły na Kraszewskiego to by się mały bałagan zrobił (Kraszewskiego w przyszłym roku przenoszą na Nowe Sady)
No ale M181MB jest 39, używek ma być 30, chociaż raczej jak już to nie wytną wszystkich, w końcu do NG miało pójść 5 odkurzaczy + jeden po blacharce.
Mogę się założyć że nasze wspaniałe MPK jeszcze nie raz nas zaskoczy.
A co do Kraszewskiego - nie uwierzę dopóki nie zobaczę ;) do końca roku mieli sprzedać wszystkie B10LA...
Poza tym gdyby mieli ją zlikwidować to jak uzasadnisz "wysyp" autobusów po NG przeniesionych na Kraszkę? Likwidując zajezdnie stopniowo zabiera jej się zadania, które mogłby by realizować właśnie Ikarusy po NG gdyby zostały na Limance albo NS
ppln pisze: Ile?! Najwyżej 3
Mea culpa, policzyłem Ikarusy z turbodoładowaniem jako automaty, rzeczywiście 3 ;)

barthezz_13

Post autor: barthezz_13 »

Solarisy Urbino 18 już w Łodzi.
Na razie przyjechały tylko 2 sztuki. Zostały przydzielone do zaj. Limanowskiego i otrzymały następujące numery taborowe: 3874 i 3875. Ten drugi jeździł wczoraj na linii 96, udało mi się go 'capnąć' na przystanku Wielkopolska-Pułaskiego około godziny 14:50 w piątek.
Jechałem tylko dwa przystanki, ale zdążyłem się nieco rozejrzeć. Autobus ma trochę inne ułożenie kasowników, niż takie, jakie jest spotykane w Volvach. Inne są też przyciski do otwierania drzwi. BTW moim zdaniem przyciski ALARM są umieszczone za nisko, jak ma to miejsce w naszych łódzkich 7700/7700A.
Ogólnie autobus wywarł na mnie pozytywne wrażenie i już nie mogę doczekać się dostawy następnych :mruga:.
A tak przy okazji: witajcie po dłuuugiej przerwie.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

barthezz_13 pisze:A tak przy okazji: witajcie po dłuuugiej przerwie.
Witamy :)

Barthezz_13 - a czy wg. Ciebie trzecia generacja Solarisów jest fajniejsza od Volvo 7700A ? ;)

ppln

Post autor: ppln »

Dla mnie - tak bo mają wygodne miękkie siedzenia, chociaż dzwonek od drzwi jest nieco za głośny. I mają niezłe przyspieszenie (chociaż Volvo wcale dużo im w tym nie ustępują).

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

ppln pisze:chociaż dzwonek od drzwi jest nieco za głośny
To dobrze- przynajmniej osoby starsze i słabo słyszące będą w stanie go usłyszeć ;)

A powiedz mi ppln czy Volva 7700A mnie trzeszczą na dziurach niż Solarisy ?

ppln

Post autor: ppln »

Wybacz, jechałem na 65, które w praktyce jeździ wyłącznie po niezłych drogach (poza małym kawałkiem Obywatelskiej) na odcinku Dw. Kaliski - Lotnisko. Ale jakoś szczególnie nie hałasowały.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

ppln pisze:tak bo mają wygodne miękkie siedzenia
Siedzenia to kwestia indywidualnego zamówienia. Siedzeń w poznańskich Solarisach wygodnymi nazwać nie można :P

barthezz_13

Post autor: barthezz_13 »

Mnie wewnątrz Solarisów bardziej się podoba. A jeszcze mam takie pytanie: czy SU18 III są szersze od Volvo 7700/7700A, czy tylko mi się wydaje?
Co do wyglądu zewnętrznego, to Solarisy są moim zdaniem ładniejsze, choć 7700 brzydkie nie są. W SU podoba mi się ten agresywny wygląd.

Ufff... jutro czeka mnie egzamin :shocked:, może na moim 78 zjawi się jakiś Solaris :rotfl:

ppln

Post autor: ppln »

Zjawi się :)

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

Do kiedy są dostawy wozów? Czy ktoś wie ile wyszła cena jednostkowa za wóz?

ppln

Post autor: ppln »

Około 2 mln za sztukę - z pełnym 10-letnim serwisem producenta. A do maja mają być wszystkie wozy, czyli gdzieś w czerwcu może wszystkie będą na mieście (jak znowu się tak będą śpieszyć z wysłaniem - 3 tygodnie stały, a mimo to cały czas mają niedoróbki)

barthezz_13

Post autor: barthezz_13 »

ppln pisze:Zjawi się :)
Miejmy nadzieję :P
Jak masz jakieś znajomości, to poproszę go o 8.10 na przystanku: Lutomierska-Czarnkowska.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Shadow238 pisze:A powiedz mi ppln czy Volva 7700A mnie trzeszczą na dziurach niż Solarisy ?
Choć co prawda nie jestem Ppln, a Volvo 7700 znam wyłącznie z testerów, to jednak Solaris jest naprawdę cichy. Te autobusy - póki nowe :mruga: - mają jednak dobrze dopasowane plastiki i one naprawdę nie trzeszczą na nierównościach, tak jak inne autobusy np. Scania CN270UB :)
KKS pisze:Siedzenia to kwestia indywidualnego zamówienia. Siedzeń w poznańskich Solarisach wygodnymi nazwać nie można :P
Bingo. Dokładnie tak. W Warszawie mamy Solarisy III-ciej generacji u dwóch różnych przewoźników... i w każdym z nich są inne fotele :mruga:

Trzeba przyznać, że łódzkie SU18 III wyglądają z zewnątrz naprawdę fenomenalnie :)

barthezz_13

Post autor: barthezz_13 »

ppln, coś nie wyszło załatwianie. Jechałem Volvo 7700A, ale tuż za mną, na linii 78A, która niestety mi nie pasuje jechał on - Solaris Urbino 18 III :mruga:

805Na

Post autor: 805Na »

Ciesz się było blisko :diabeł:
Miałeś chociaż trochę czasu, żeby się przyjrzeć Solarisowi patrząc do tyłu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”