Solarisy Urbino 9 i Urbino 10

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
ppln

Post autor: ppln »

Może to przymiarki do zamontowania klimatyzacji? ;)

Siecool

Post autor: Siecool »

Jakoś nie chce mi się w to wierzyć, żeby chcieli klimę tam wstawić, najlepsza i najekonomiczniejsza klima to odsuwane okna przecież. :wink: A poza tym jednego już z klimą mają, po co więcej? :P

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Siecool pisze:A poza tym jednego już z klimą mają, po co więcej? :P
Ostatnio ZTM-owi odbija z klimą, podobnie jak MZA.
Może okna poszły do MZA i znajdą zastosowanie w SU15 :devil:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Klimy w tych małych Solarisach nie będzie.

Natomiast, wczoraj widziałem kolejnego SUrbinetto 10 - "Mobilisa", A346. Jemu również wymieniono okna z odsuwanych na uchylne, ale... tylko z jednej strony pudła. Tzn. na ścianie, gdzie mieszczą się drzwi są normalne, odsuwane okna. Natomiast po drugiej stronie pojazdu (po jego lewej) są ... okna uchylna. Wygląda to makabrycznie :nuts:

jacool

Post autor: jacool »

J-31 pisze:Wygląda to makabrycznie
Może w nocy wymianiają a w dzień jeździ i jeszcze nie zdążyli wymienić wszystkich?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

jacool pisze:
J-31 pisze:Wygląda to makabrycznie
Może w nocy wymianiają a w dzień jeździ i jeszcze nie zdążyli wymienić wszystkich?
Nie sadzę. Mam dziwne wrażenie, że tak chyba już zostanie. Zresztą wcześnie widziałem jeszcze trzeciego SU 10, dokładnie z takim samym układem okien. Nie byłem pewny, co to jest, toteż dotychczas nie pisałem... :]

... Nie mniej jednak, będę obserwował dalej.... ;)

Siecool

Post autor: Siecool »

Widziałem tego stworka A 346 dzisiaj. Wymienili mu te okna po jednej stronie i nie rzuca się to zbytnio w oczy, poza ponadnormalną ilością uszczelnienia i faktem, że dolna część okna robi wrażenie ciut za małej jak na dziurę, w której się mieści, ale tu podobnie Mobilis załatwił sprawę sporą ilością uszczelnienia. Generalnie muszę stwierdzić, że zrobili to nawet starannie. Natomiast sensu takiego postępowania nie widzę i chyba jeszcze długo nie dojrzę... :wink:

_Tomasz

Post autor: _Tomasz »

Hmm... Może coś z tego wyniknie, może coś testują...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Siecool pisze:Generalnie muszę stwierdzić, że zrobili to nawet starannie. Natomiast sensu takiego postępowania nie widzę i chyba jeszcze długo nie dojrzę...
A ja chyba widzę sens. Ten sens - to ... reklama na folii.

:strzałka: Po pierwsze wymieniono okna tylko na niektórych pojazdach - wygląda na to, jak by były to pojazdy wytypowane do reklamy bocznej

:strzałka: Po drugie, natychmiast po wymianie, autobusy zostały obklejone folią one-vision.

Toteż mam wrażenie, że wymieniają im te okna pod kątem ułatwień instalowania reklam. Szczególnie, że wymianie podlega wyłącznie lewa strona, czyli ta na którą trafia reklama...

A teraz fotka :P
galeria/details.php?image_id=777

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Według mnie chodzi o to, że po rozsunięciu okna reklama na oknie staje się gorzej widoczna i w ogóle nieestetycznie to wygląda.
Uchylenie uchylnego nie zakłóca tak reklamy.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:Według mnie chodzi o to, że po rozsunięciu okna reklama na oknie staje się gorzej widoczna i w ogóle nie estetycznie to wygląda.
Uchylenie uchylnego nie zakłóca tak reklamy.
Hmmm... I tu Możesz mieć rację. Nie pomyślałem o tym, a przecież to takie oczywiste :)

Siecool

Post autor: Siecool »

To ma swój sens i mnie pocieszyliście, bo w takim wypadku jest mniejsza szansa, że nowe Solarki padną ofiarą drapieżnego kapitalizmu i obkleją im cały bok. :wink:

drentwy

Post autor: drentwy »

Siecool pisze:To ma swój sens i mnie pocieszyliście, bo w takim wypadku jest mniejsza szansa, że nowe Solarki padną ofiarą drapieżnego kapitalizmu i obkleją im cały bok. :wink:


Znając MZA to prędzej zablokują te okna na amen i zakleją :/


;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

drentwy pisze:
Siecool pisze:To ma swój sens i mnie pocieszyliście, bo w takim wypadku jest mniejsza szansa, że nowe Solarki padną ofiarą drapieżnego kapitalizmu i obkleją im cały bok. :wink:
Znając MZA to prędzej zablokują te okna na amen i zakleją :/
Panowie to, że "Mobilis" tak robi nie oznacza, że MZA też tak uczyni... ;)

A swoją drogą ciekawy jestem, czemu "Mobilis" zdecydował się na wymianę okien. Szczególnie, że wcześniej też obklejano SU 10 i odsuwane okna jakoś im nie przeszkadzały. Co prawda mieli ostatnio spory zastój w reklamach na folii one-vision, ale jednak...

_Tomasz

Post autor: _Tomasz »

Mobilis jest także właścicielem jakiejś firmy reklamowej. Może były skargi reklamodawców?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tomaszekkk pisze:Mobilis jest także właścicielem jakiejś firmy reklamowej. Może były skargi reklamodawców?
Tak - ta firma "córka" nazywa się "Mobilis-Media". Być może, rzeczywiście zamawiający reklamę postawił taki warunek. Szczególnie, że to jest jakaś jednolita akcja marketingowa jednego z centrów handlowych. Na SU 15 MZA widziałem podobną reklamę... :P

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Wg mnie przecież macie klimę w tych Solarach, zablokowanie lub wymiana okien nie powinny być takie straszne.
Choć po jakimś czasie, gdy te autobusy przestaną być nowością, docenicie duże, rozsuwane okna (zwłaszcza w okresie letnim).

Siecool

Post autor: Siecool »

plocmaster pisze:Wg mnie przecież macie klimę w tych Solarach, zablokowanie lub wymiana okien nie powinny być takie straszne.
Choć po jakimś czasie, gdy te autobusy przestaną być nowością, docenicie duże, rozsuwane okna (zwłaszcza w okresie letnim).
W przypadku MZA, o ile będą używać klimy, to faktycznie nie będzie problemu, ale niestety Mobilis ma tylko jeden wóz klimatyzowany, więc będzie ciut ciepło w środku pozostałych. Na szczęście sytuację ratuje możliwość pozostawienia jednego boku z oknami przesuwnymi, zanosi się na to, że będziemy mieli dośc oryginalne Solarki w Warszawie. :wink:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Siecool pisze: zanosi się na to, że będziemy mieli dośc oryginalne Solarki w Warszawie
Już mamy oryginalne Solarki w Warszawie :retard:

No, ale na pocieszenie napiszę, że nie wszystkie. Tylko część. xD

[ Dodano: 2006-04-12, 10:47 ]
To może jeżeli jesteśmy w temacie okien w SUrbinetto 10 "Mobilis". TO jeszcze dodam, że kilka lat tem jeden z ich autobusików, miał wybitą szybkę pod częścią odsuwaną - po lewej stronie pudła. I przez pewien czas jeździł z żółtą dyktą zamiast tego okna. :D

Robson

Post autor: Robson »

J-31 pisze:To może jeżeli jesteśmy w temacie okien w SUrbinetto 10 "Mobilis". TO jeszcze dodam, że kilka lat tem jeden z ich autobusików, miał wybitą szybkę pod częścią odsuwaną - po lewej stronie pudła. I przez pewien czas jeździł z żółtą dyktą zamiast tego okna. :D
Prawie jak Meteor ;) Wg. mnie okna uchylne wyglądają bardziej estetycznie i łatwiej busboarda nakleić bo nierozjeżdża się reklama(widać to np. w 120M) ale za to okna rozzsuwane łatwiej "klimatyzują" wnętrze i jest w lecie chłodniej.

[ Dodano: 2006-04-26, 20:59 ]
Już się kiedyś pyałem albo ponawiam bo gdzieś umkło mi to pytanie. Czym się różni Solaris Urbino 10 od Solarisa Urbinetto 10 ??

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”