Solarisy Urbino 9 i Urbino 10

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
Michał

Solarisy Urbino 9 i Urbino 10

Post autor: Michał »

Bardzo podobają mi sie Solarisy U9 oraz U10 szczególnie w wersji drzwi 1-2-0 :) Ich wnętrze (jak i wszystkich solarków) jest ładne a te autobusy do obsługi linii o małej frekwencji są idealne :D Jechałem SU9 kiedyś w Zduńskiej Woli i podobał mi sie bardziej od SU12 ;) Jakie są wasze opinie na temat tego midi Solarisa?

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Uważam, że lepszy jest U 10

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Ładniejszy bo wiekszy :D No w Warszawie widizałem ale nie jechałem.Takie małe jakieś,krótkie :diabeł:

voy

Post autor: voy »

Mało rozpowszechniony jest U9, U10 jest znacznie więcej.

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Gdzięs czytałem, że U 9 już niejeżdzi czy to prawda :?:

Michał

Post autor: Michał »

rupak pisze:Gdzięs czytałem, że U 9 już niejeżdzi czy to prawda :?:
Tak :) U10 jest jego nową wydłużoną wersją ;)

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Aha. Dzięki za odp.

Daruj sobie posty typu : Masz Racje , Dzięki Itp = Spam , Mac

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

rupak pisze:Gdzięs czytałem, że U 9 już niejeżdzi czy to prawda :?:
To znaczy, Solarisy Urbino 9 jeżdżą i mają się dobrze, nie tylko w Zduńskiej Woli, ale również - m.in. - w Sochaczewie... :)
Natomiast SU 9 nie są już produkowane. Ich miejsce zajął SU 10.
M.in. w Warszawie, rzeczywiście jest ich 53 szt. Dobrze się spisują, jednak kierowcy na nie narzekają... ;)

Tymczasem, Ja korzystam z tych autobusów na codzień, jako dojazd do metra. Na mojej lokalnej ursynowskiej linii 179, wręcz nie wyobrażam sobie innych autobusów. Zresztą przed ich pojawieniem się postulowałem ZTM-owi w specjalnym liście, obsługę tej linii, dokładnie takimi pojazdami. A wcześniej pojawiały się na niej Jelcze M120, Ikarusy 260 - zgroza... ;) Dzisiaj jest super... :)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Hym... można by się spodziewać jakiegoś nowego małego modelu na przetarg w Krakowie. Choć może teraz przy takich zamówieniach solaris nie musi się starać o nowych klijentów. Na początku nie wykluczone, że wymyśeliby cos nowego, a tak po Krakowie będzie jeździło 32 Jelczy M081M :P

Michał

Post autor: Michał »

0405NE pisze:Hym... można by się spodziewać jakiegoś nowego małego modelu na przetarg w Krakowie. Choć może teraz przy takich zamówieniach solaris nie musi się starać o nowych klijentów. Na początku nie wykluczone, że wymyśeliby cos nowego, a tak po Krakowie będzie jeździło 32 Jelczy M081M :P
M081M!B! ediki nie mają silników Mana tylko Mercedesa ;) Nie słyszałem o tym przetargu... A co H6 im sie rozlatują? ;)

Dziwny

Post autor: Dziwny »

Michal pisze:A co H6 im sie rozlatują? ;)
Delikatnie mówiąc ich stan pozostawia wiele do życzenia ;)

Morpheo

Re: Solarisy U9 i U10

Post autor: Morpheo »

Michal pisze:(...) Jakie są wasze opinie na temat tego midi Solarisa?
Kiedyś demonstracyjny U9 był wypożyczony na testy do Legnicy. Była to właśnie wersja bez drzwi z tyłu. Coś nie za bardzo się sprawdził właśnie ze względu na brak drzwi z tyłu, być może dlatego, że na wszystkich liniach MPK przystanki rozmieszczone są gęsto i rotacja pasażerów jest duża.

Osobiście wolę U10, ale U9 widziałbym z przyjemnością na liniach nocnych w średnich miastach, takich jak Legnica. U9 jest też - moim zdaniem - idealny do obsługi komunikacji miejskiej w mniejszych ośrodkach miejskich (poniżej 50 000 mieszkańców).

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

0405NE pisze:Hym... można by się spodziewać jakiegoś nowego małego modelu na przetarg w Krakowie. Choć może teraz przy takich zamówieniach solaris nie musi się starać o nowych klijentów. Na początku nie wykluczone, że wymyśeliby cos nowego, a tak po Krakowie będzie jeździło 32 Jelczy M081M :P
Może U8?

voy

Post autor: voy »

Bardzo śmieszne :P
Poza tym bardziej U10 przypomina niż U8.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Za mały :P
No a tak na poważnie nie przepadam za takimi,co nie trudno można chyba zauważyć.Nie ma to jak U18 :)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Nie ważne jak się bedzie nazywał czy U8 czy U7 ważne, żeby pasował do krakowskiego przetargu :P A jak wszystkim wiadomo solaris jest zdolny do takich numerów :) :cool:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Nie wydaje mi się, żeby Solaris wyprodukował mniejszy autobus od U10. Nie można w nieskończoność minimalizować i zmniejszać tej samej konstrukcji. :)

A jeżeli przewoźnik poszukuje autobusów mniejszych niż 9-10 metrów, czyli np. 7-metrowych, to ma innych producentów - Jelcza, Kapenę i Autosana. Co byście nie pisali o pojazdach tych firm, są one dużo mniejsze od SU10 i w wielu przypadkach (małe wąskie uliczki, małe pętle, etc.), mogą być o wiele praktyczniejsze dla przewoźnika niż np. SU10.... ;)

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Uważam, że to głpui pomysł z jeszcze mniejszymi Solarisami.

Michał

Post autor: Michał »

rupak pisze:Uważam, że to głpui pomysł z jeszcze mniejszymi Solarisami.
Racja nie po to powiększyli U9 do U10 Zeby produkować jeszcze mniejsze autobusy :nuts: Ale taka U6 mogła by fajnie wyglądać :lol:

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

No troche śmiesznie. Pewnie strasznie ciasno by było.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”