Solarisy Urbino 9 i Urbino 10

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tomaszekkk pisze:Mobilis jest także właścicielem jakiejś firmy reklamowej. Może były skargi reklamodawców?
Tak - ta firma "córka" nazywa się "Mobilis-Media". Być może, rzeczywiście zamawiający reklamę postawił taki warunek. Szczególnie, że to jest jakaś jednolita akcja marketingowa jednego z centrów handlowych. Na SU 15 MZA widziałem podobną reklamę... :P

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Wg mnie przecież macie klimę w tych Solarach, zablokowanie lub wymiana okien nie powinny być takie straszne.
Choć po jakimś czasie, gdy te autobusy przestaną być nowością, docenicie duże, rozsuwane okna (zwłaszcza w okresie letnim).

Siecool

Post autor: Siecool »

plocmaster pisze:Wg mnie przecież macie klimę w tych Solarach, zablokowanie lub wymiana okien nie powinny być takie straszne.
Choć po jakimś czasie, gdy te autobusy przestaną być nowością, docenicie duże, rozsuwane okna (zwłaszcza w okresie letnim).
W przypadku MZA, o ile będą używać klimy, to faktycznie nie będzie problemu, ale niestety Mobilis ma tylko jeden wóz klimatyzowany, więc będzie ciut ciepło w środku pozostałych. Na szczęście sytuację ratuje możliwość pozostawienia jednego boku z oknami przesuwnymi, zanosi się na to, że będziemy mieli dośc oryginalne Solarki w Warszawie. :wink:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Siecool pisze: zanosi się na to, że będziemy mieli dośc oryginalne Solarki w Warszawie
Już mamy oryginalne Solarki w Warszawie :retard:

No, ale na pocieszenie napiszę, że nie wszystkie. Tylko część. xD

[ Dodano: 2006-04-12, 10:47 ]
To może jeżeli jesteśmy w temacie okien w SUrbinetto 10 "Mobilis". TO jeszcze dodam, że kilka lat tem jeden z ich autobusików, miał wybitą szybkę pod częścią odsuwaną - po lewej stronie pudła. I przez pewien czas jeździł z żółtą dyktą zamiast tego okna. :D

Robson

Post autor: Robson »

J-31 pisze:To może jeżeli jesteśmy w temacie okien w SUrbinetto 10 "Mobilis". TO jeszcze dodam, że kilka lat tem jeden z ich autobusików, miał wybitą szybkę pod częścią odsuwaną - po lewej stronie pudła. I przez pewien czas jeździł z żółtą dyktą zamiast tego okna. :D
Prawie jak Meteor ;) Wg. mnie okna uchylne wyglądają bardziej estetycznie i łatwiej busboarda nakleić bo nierozjeżdża się reklama(widać to np. w 120M) ale za to okna rozzsuwane łatwiej "klimatyzują" wnętrze i jest w lecie chłodniej.

[ Dodano: 2006-04-26, 20:59 ]
Już się kiedyś pyałem albo ponawiam bo gdzieś umkło mi to pytanie. Czym się różni Solaris Urbino 10 od Solarisa Urbinetto 10 ??

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Robson pisze:Czym się różni Solaris Urbino 10 od Solarisa Urbinetto 10 ??
Ja też się o to pytałem :) Odpowiedź brzmiała mniej więcej tak: nazwą, Urbinetto były robione tylko dla W-wy.

Robson

Post autor: Robson »

Aha nie no Wawa jest wyjątkowa :) Bo patrząc na fotki to SU 10 od SUrbinetto 10 niczym się nie różni. Kiedyś słyszałem jedynie plotki że Urbinetto ma większy zwis tylny choć ile z tego prawdy to nie wiem.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Robson pisze:Czym się różni Solaris Urbino 10 od Solarisa Urbinetto 10 ??
No właśnie odpowiedź na to pytanie jest nie do końca znana. Podejrzewam, że ta nazwa to był jakiś chwilowy kaprys producenta. Możliwe, że chodziło o chwyt reklamowy. Jak jest duże Urbino, to może być małe Urbinetto. Szczególnie, że Mobilis jest jedynym przewoźnikiem w Polsce, który eksploatuje tak dużą ilość (53 szt.) SU10. ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Odświerzmy temat. Oczywiście Solaris Urbinetto 10 "Mobilis" Izabelin. Nasz ajent eksploatujący małe Solarisy postanowił je nieco urozmaicić.

Otóż - co już pisałem powyżej w części autobusów powymieniano okna z odsuwanych na uchylne (tylko po lewej stronie). Było to spowodowane ułatwieniem w naklejaniu reklamy. Reklamę już zdjęto okna uchylne zostały.

Nie jest to koniec reklamy. Firma córka, tj. "Mobilis-Media" kilka miesięcy temu, postanowiła wprowadzić nową formę reklamy. Są to małe kwadratowe tabliczki umieszczone na szybie odgradzającej środkowe drzwi od części pasażerskiej. Jest to tylko jedna taka tabliczka.

A tutaj zdjęcie.
Obrazek

Nie wiem czy Pamiętacie reklamę na kołach. "Mobilis" jako pierwszy wprowadził ten rodzaj reklamy i... od kilku lat nie ma już chętnych na tą reklamę. Jedyną firmą jako reklamowano było Iveco, potem "Mobilis-Media" reklamowały siebie i zachęcały do zamówień. Zamówień najwyraźniej brak. ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Dość dobra ta reklama, estetyczna i umieszczona w nieprzeszkadzającym miejscu.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:Dość dobra ta reklama, estetyczna i umieszczona w nieprzeszkadzającym miejscu.
Na razie jest jeszcze dobra. "Mobilis" w swoich autobusach obsługujących darmowe linie dokładnie zasłonili szyby. Wygląda to może dobrze, ale pasażer ma wrażenie zamknięcia. :]

Tak więc ciekawy jestem, czy w SU10 też tak zrobią, jeśli znajdą więcej reklamodawców. :roll:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

J-31 pisze:Na razie jest jeszcze dobra. "Mobilis" w swoich autobusach obsługujących darmowe linie dokładnie zasłonili szyby. Wygląda to może dobrze, ale pasażer ma wrażenie zamknięcia. :]
Darmowa linia? Niech się cieszą, że jeżdżą za darmo, a nie jeszcze narzekają że szyby zaklejone.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Pozwolę sobie nieco odświeżyć temat, gdyż już niedługo w Legnicy pojawi się kolejny Solaris Urbino 10. Obecnie trwa montaż tego autobusu w fabryce Solarisa w Bolechowie. Autobus ten przyjedzie w ramach przetargu, którego zwycięzcą okazał się Solaris. Nie wiadomo na razie, czy przyjedzie 1 taki autobus, czy też więcej. Oto zdjęcie tego autobusu: http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-117900.html

Podi

Post autor: Podi »

Hah, moje zdjęcie :P :P :P
http://img175.imageshack.us/img175/9902/dsc06197vc8.jpg -> 309
http://img208.imageshack.us/img208/2408/dsc06204lm9.jpg ->310
http://img181.imageshack.us/img181/6162/dsc06209tr2.jpg -> 310

Wozów są 4 (307-310) a nie JEDEN. No i wiadomo że wygrał Solaris a nie Man, skoro to Solaris robi wozy. Dedukcja.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Podi pisze:Wozów są 4 (307-310) a nie JEDEN
A czy ja napisałem, ze ma przyjść 1 wóz? nie. Napisałem tylko, że nie wiadomo, czy przyjedzie 1, czy więcej, więc nie określiłem dokładnej liczby. Poza tym pisząc poprzedniego posta nie wiedziałem nic o pozostałych wozach.
Podi pisze:No i wiadomo że wygrał Solaris a nie Man
Przecież napisałem, że wygrał Solaris podkreślając tym samym, że to on będzie dostawcą następnych wozów dla MPK Legnica.

Podi

Post autor: Podi »

Adrian_ pisze:A czy ja napisałem, ze ma przyjść 1 wóz? nie. Napisałem tylko, że nie wiadomo, czy przyjedzie 1, czy więcej, więc nie określiłem dokładnej liczby. Poza tym pisząc poprzedniego posta nie wiedziałem nic o pozostałych wozach.
Spoko :)
Adrian_ pisze:Przecież napisałem, że wygrał Solaris podkreślając tym samym, że to on będzie dostawcą następnych wozów dla MPK Legnica.
Spoko :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Super są te SU 10 III. Oczywiście z tego co widzę one mają odsuwane okna. :P

Kamil

Post autor: Kamil »

J-31 pisze:Super są te SU 10 III
Popieram kolegę J-31 te wozy są fenomenalne. :mruga:
PS. Fajnie by wyglądały w malowaniu MPK Wałbrzych. :)
Ostatnio zmieniony 2006-10-17, 22:21 przez Kamil, łącznie zmieniany 1 raz.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Kamil pisze:Fajnie by wyglądały w malowaniu MPK Wałbrzych.
Szkoda tylko, że Wałbrzych póki co nie ma pieniędzy na zakup Solarisów :mruga:.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Kamil pisze:PS. Fajnie by wyglądały w malowaniu MPK Wałbrzych
Podejrzewam, że wcześniej czy później zobaczymy je w barwach MPK Wałbrzych. :P

Co prawda nie wiem, jak wykorzystano wnętrze najnowszych SU 10 III - każdy jest inny i wyprodukowany pod kątem zamówienia przewoźnika - ale jeśli one są tak pojemne jak np. SUrbinetto 10 "Mobilis", to naprawdę tylko pogratulować. Mały, ale niezwykle pojemny autobusik, w sam raz na lokalne linie, nawet o dużych potokach pasażerskich. Autobusy doskonale radzące sobie nawet w najtrudniejszych warunkach komunikacyjnych. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”