Solaris na Ukrainie

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...

Czy Solaris sprzeda więcej autobusów na Ukrainie?

Sprzeda ich z pewnością bardzo dużo
12
38%
Trochę ich sprzeda, ale i tak przed Euro to Laz zdominuje ukraiński rynek
16
50%
Nie. To z pewnością jest pierwsza i ostatnia sztuka
4
13%
 
Liczba głosów: 32

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Solaris na Ukrainie

Post autor: Amalio »

plocmaster pisze:Ukraińców nie stać, oni wolą kupić coś swojego.
...
Co nie oznacza, że będzie coś sprzedawał.
Tym oto cytatem rozpoczynam dość ciekawy wątek o tym, że jednak Ukraina Solarisami jest zainteresowana:
http://www.phototrans.eu/14,252906,0.html

Czekam na wasze opinie ;)

Pierwsza myśl która mi się nasuwa ( o czym pomyślałem zaraz jak Solaris otworzył swoje przedstawicielstwo na Ukrainie ), że jak zwykle Jelcz jest w tyle. Z pewnością gdyby PA postanowiło rozpocząć sprzedaż swoich produktów na Ukrainie to by na tym zarobili...

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

A zuważyliście że on nie ma wszystkich świateł :o: . Niezłą podstawowa wersja zamówili ukraińcy . Mam nadzieje że to początek sprzedaży Solarisa na rynku ukraińskim .

Robert_529

Post autor: Robert_529 »

Kasy nie mają. Może dla nich Solaris, to jak dla nas nowy MAN z Full-wypasem ??

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Ten Solaris Urbino 18 jedzie do Kijowa :) .

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Patrząc na to, że LAZy po naliczeniu cła i tak są u nas tanie może tak być. Chyba lepszy "łysy" Solaris, niż "wypaśny" LAZ. Piszę wypaśny w cudzysłowie, bo oni i tak żadnych wypasów tam nie ładują...

Zbaczając trochę z tematu, to w prasie można było znaleźć ogłoszenie, w którym Solaris Bus & Coach szuka specjalistów od rynku hiszpańskiego - czyli firma naprawdę porządnie się rozwija - i na wschód i na zachód ;)

Amalio pisze:Pierwsza myśl która mi się nasuwa ( o czym pomyślałem zaraz jak Solaris otworzył swoje przedstawicielstwo na Ukrainie ), że jak zwykle Jelcz jest w tyle. Z pewnością gdyby PA postanowiło rozpocząć sprzedaż swoich produktów na Ukrainie to by na tym zarobili...
O właśnie. Ale po co, skoro u nas sprzedają się "dobrze"...

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Robert_529 pisze:Kasy nie mają. Może dla nich Solaris, to jak dla nas nowy MAN z Full-wypasem ??
Zadajesz głupie pytanie...
KKS pisze: szuka specjalistów od rynku hiszpańskiego - czyli firma naprawdę porządnie się rozwija - i na wschód i na zachód ;)
No właśnie - ostatnio się zastanawiałem co z rynkiem hiszpańskim - jak widać za niedługo i tam dotrze Solaris ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ciekawy tylko jestem jak długo ten Solaris wytrzyma po kilku latach w ciężkich Ukraińskich warunkach. No i ciekawy jestem, czy mechanicy w przedsiębiorstwie, do którego trafił będą za rok lub dwa naprawiać ten autobus "młotkiem i gwoździami" ;)

Mimo wszystko ja mam przedziwne wrażenie, że to nie będzie jedyny Solaris na Ukrainie. No i wielkie brawa dla Solarisa - właśnie zdobywają wschód. :)

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

J-31 pisze:No i ciekawy jestem, czy mechanicy w przedsiębiorstwie, do którego trafił będą za rok lub dwa naprawiać ten autobus "młotkiem i gwoździami"
To już nie te czasy, teraz to wszystko się tam z buta naprawia :mruga: . A tak bardziej poważnie to zależy do jakiego przedsiębiorstwa trafił. Bo na pewno mają tam jakieś solidne, które potrafią zadbać o autobusy.
Marcin_3558 pisze:Ten Solaris Urbino 18 jedzie do Kijowa
Kijów stolica, więc pewnie nie robiął tam nic na odwal, chyba, że się mogę mylić :P
Ostatnio zmieniony 2008-06-24, 12:33 przez ŁK-MZK, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Myślę, że Solaris to rozegra jak u nas na przykład - w przedsiębiorstwach którym Solaris sprzedał swoje produkty były otwierane serwisy ( choćby na przykład PKM Jastrzębie prowadzi serwis Solarisa ), a więc sądzę, że będą i części i profesjonalny serwis :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Amalio pisze:Myślę, że Solaris to rozegra jak u nas na przykład - w przedsiębiorstwach którym Solaris sprzedał swoje produkty były otwierane serwisy ( choćby na przykład PKM Jastrzębie prowadzi serwis Solarisa ), a więc sądzę, że będą i części i profesjonalny serwis :)
Chyba Masz rację. Na początek otworzą serwis u przewoźnika... a potem - jeśli na Ukrainie znajdzie się więcej nabywców, otworzą filię lub profesjonalny, własny serwis :P

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Ładne barwy ma ten SU18 dla Kijowa- szkoda, że wersja aż tak bardzo uboga, ale trudno ;)
Amalio pisze:Z pewnością gdyby PA postanowiło rozpocząć sprzedaż swoich produktów na Ukrainie to by na tym zarobili...
Ja myślę, że Jelcz byłby dla nich stanowczo dużo tańszy niż Solaris.

Lopez

Post autor: Lopez »

ŁK-MZK pisze:Kijów stolica, więc pewnie nie robiął tam nic na odwal, chyba, że się mogę mylić
Mylisz się.
Ukraińcy generalnie potrafią się "rzucić" na duże inwestycje typu budowa 1000 km autostrad w rok, problem leży tylko w wykończeniu - asfalt jest super ale nie ma żadnej przydrożnej infrastruktury a czasem i pasów na jezdni...
Dlatego też Amalio się myli pisząc:
Amalio pisze:Myślę, że Solaris to rozegra jak u nas na przykład - w przedsiębiorstwach którym Solaris sprzedał swoje produkty były otwierane serwisy
Bo na Ukrainie serwis autobusów stoi na niskim poziomie, a nawet wcale nie jest w modzie.

Należy pogratulować Solarisowi nosa, chociaż sukcesu bym przedwczześnie nie wieszczył. Odchudzona wersja urbino może powalczyć z tamtejszymi wynalazkami, to fakt. Jest to też pojazd z "Zachodu" a więc na dzień dobry lepszy (trochę jak u nas...). Jednak to cena będzie podstawowym czynnikiem, który zdecyduje o sprzedaży solarisów. Być moze w perspektywie zostanie założona fabryka na Ukrainie? To by pozwoliło ciąć koszty.
Ja w każdym razie trzymam kciuki za fabrykę z Bolechowa :D

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

Lopez pisze:Bo na Ukrainie serwis autobusów stoi na niskim poziomie, a nawet wcale nie jest w modzie.
To nie znaczy, że Solaris nie może tego zmienić ;) Wiem, że to bardzo trudne, ale warto spróbować :cool:

Jak będziemy ciągle zakładać, że w tym kraju jest tak, czy owak i nic nowego się nie przyjmie, to zostanie tam tak na długie lata :]
A może Solaris ukraińskich przewoźników przekona do siebie właśnie sprawnym i profesjonalnym serwisem? :mruga:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Czy ktoś tutaj nie wie może, czy to jest jakaś bardzo uboga wersja, jakiej jeszcze nie było, czy po prostu nie ma paru rzeczy, których i wcześniej do niektórych wozów sprzedanych w UE nie montowano? I zauważcie fajne lampki na dachu, napis pod jamnikiem oraz fakt zamontowania wyświetlacza o wiele lepszego niż w większości solnic na rynek polski. Może to wcale nie jest aż taka biedna wersja? W sumie na Ukrainie światła drogowe nie są zbytnio potrzebne, a co dopiero przeciwmgłowe.
Amalio pisze:Pierwsza myśl która mi się nasuwa ( o czym pomyślałem zaraz jak Solaris otworzył swoje przedstawicielstwo na Ukrainie ), że jak zwykle Jelcz jest w tyle. Z pewnością gdyby PA postanowiło rozpocząć sprzedaż swoich produktów na Ukrainie to by na tym zarobili...
Co ci Ukraińcy zrobili, że tak ich nie lubisz?

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Lopez pisze: Bo na Ukrainie serwis autobusów stoi na niskim poziomie, a nawet wcale nie jest w modzie.
Serwis będzie podlegał Solarisowi i skoro Solaris przekonał jednego przewoźnika to może również przekonać kolejnych ( np biura podróży do zakupu Vacanzy ) do zakupu ich produktów toteż w interesie wszystkich jest aby ten serwis jednak był, bo to będzie dodatkowa motywacja do zakupu tego wozu. I tak jak pisałem - serwis Solarisa czyli inwestycja Polska, a nie ukraińska, więc o porywaniu się na coś nie ma mowy.
plocmaster pisze:Co ci Ukraińcy zrobili, że tak ich nie lubisz?
Skoro tak to obierasz to napisizę Ci w ten sposób - to ukraińcy sami się nie lubią skazując się na LAZy

Lopez

Post autor: Lopez »

Amalio pisze:Serwis będzie podlegał Solarisowi i skoro Solaris przekonał jednego przewoźnika to może również przekonać kolejnych ( np biura podróży do zakupu Vacanzy ) do zakupu ich produktów toteż w interesie wszystkich jest aby ten serwis jednak był, bo to będzie dodatkowa motywacja do zakupu tego wozu. I tak jak pisałem - serwis Solarisa czyli inwestycja Polska, a nie ukraińska, więc o porywaniu się na coś nie ma mowy.
Obawiam się, że to tylko marzenia. Solaris oczywiście może zaproponować dobry, fabryczny serwis ale to zawsze od klienta zależy czy wyłoży kasę. Najlepiej dla obu stron, żeby ukraińskie solarki były niezniszczalne :cool:

ppln

Post autor: ppln »

plocmaster pisze:I zauważcie [..] oraz fakt zamontowania wyświetlacza o wiele lepszego niż w większości solnic na rynek polski
A co jest w wyświetlaczach Mobiteca lepszego niż w dobrze zaprogramowanych Pixelach (które naprawdę wymiatają jeśli chodzi o czytelność). Nie miałem za bardzo okazji się tym pobawić (widziałem ledwie 3 wozy z takimi, wszędzie prawdopodobnie niezaprogramowane), chociaż według strony producenta, system jest całkiem ciekawy, mimo to sterownik nie prezentuje się lepiej niż SRG3100P (na chwilę obecną chyba najlepszy)

PS. Jak ktoś chce program do edytowania tekstu na tablice LAWO to mogę podać link do ftp. Tylko archiwum jest zahasłowane.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

ppln pisze:A co jest w wyświetlaczach Mobiteca lepszego niż w dobrze zaprogramowanych Pixelach (które naprawdę wymiatają jeśli chodzi o czytelność). Nie miałem za bardzo okazji się tym pobawić (widziałem ledwie 3 wozy z takimi, wszędzie prawdopodobnie niezaprogramowane), chociaż według strony producenta, system jest całkiem ciekawy, mimo to sterownik nie prezentuje się lepiej niż SRG3100P (na chwilę obecną chyba najlepszy)
Awaryjność, kompatybilność, może jeszcze to się łatwiej obsługuje.
ppln pisze:archiwum jest zahasłowane
Znasz hasło, czy trzeba łamać?

ppln

Post autor: ppln »

plocmaster pisze:czy trzeba łamać?
Trzeba łamać...
plocmaster pisze:kompatybilność
Sterowniki R&G współpracują z wyświetlaczami Kruegera.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”