Solaris na Ukrainie?

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Może jednak rzeczywiście te Solarisy pojadą gdzieś dalej, np. do Doniecka ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

Amalio pisze:Dziwne tylko, że jeżeli byłby to autobus wystawowy, to raczej nie zostałby tak ubogo wyposażony - po co pokazywać komuś czego mieć nie będzie
Dobre pytanie. Jedyna odpowiedź, jaka mi się nasuwa jest taka, że chodziło o pokazanie konkretnego wozu za konkretną (konkretnie niską) cenę.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Pamiętaj, Lopez, jednakże o tym, że ten SU18 III, którego zdjęcie można było znaleźć na TWB w zeszłym roku, a także ten kolejny ze styczniowego zdjęcia ma również trzy dodatkowe pomarańczowe światła na dachu, na przodzie. Czyli w zasadzie został dopasowany do przepisów ruchu drogowego na - prawdopodobnie - Ukrainie. Solaris nie instalowałby tego "dla pokazu". ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Lopez pisze: Dobre pytanie. Jedyna odpowiedź, jaka mi się nasuwa jest taka, że chodziło o pokazanie konkretnego wozu za konkretną (konkretnie niską) cenę.
Gdyby jakiś ksiądz był prezesem, to zrozumiałe, ale moim zdaniem, to niepotrzebna szczerość. Ukraińcom raczej nie spodoba się wizja zakupu zapewne dość drogiego jak na ich warunki autobusu, który np praktycznie w ogóle nie ma otwieranych szyb. Nawet LAZ oferuje już duże przesuwne. Mogli przecież pokazać "normalnego" Solarisa i podawać orientacyjną cenę tej ubogiej wersji. W tej chwili właśnie przypomina mi się odcinek Miodowych lat gdzie Karol z Tadkiem kupowali domek letniskowy. Pokazali im "Super De Lux", a to co kupili, to "zwykły" "De Lux" ;) Mam nadzieję, że sobie przypominasz ;)
J-31 pisze: Solaris nie instalowałby tego "dla pokazu". ;)
Dokładnie - teoretycznie takie CapaCity również nie mogłoby jeździć z racji długości. W ramach testów przeszedłby zatem Solaris bez tych światełek ;)

A przecież specyfikacja nie wpływa na wyniki testów - nie ważne jakiej marki ma siedzenia itd.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Hmmm, nie wiem jak to określić, ale chyba BKV ma rację. Dziwna sprawa.

W zeszłym roku, Mateusz Krukowski sfocił tenże autobus

:strzałka: http://www.phototrans.eu/14,252906,0.html

... a tymczasem Solaris Bus & Coach, w gazetce nr. 1/2009, chwaląc się o swojej zeszłorocznej sprzedaży, kilka razy wylicza nowych przewoźników, którzy w zeszłym roku nabyli po raz pierwszy Solarisy.

Jednakże o Ukarainie nie wspomniano ani słowa. :!:

Co więcej. W artykule pt. "Solaris liderem na rynku" podaje się na stronie 8-mej szczegółową tabelę, wyliczającą kraje i ilość sprzedaży nowych Solarisów.

Wykazano nawet Norwegię z ilością sztuk 1... ale Ukrainy nie ma.

Oznacza to, że wg. SB&C, ani jeden autobus - a już szczególnie Urbino - nie trafił na Ukrainę. :]

Gdyby ten autobus ...
:strzałka: http://www.phototrans.eu/14,252906,0.html

... pojechał na Ukrainę, to SB&C na pewno by o tym napisał, szczególnie, że takie wydarzenie byłoby naprawdę wyjątkowe :roll:

Tak więc o co tu chodzi ? Może Wy Macie jakieś pomysły ? ;)

rietze

Post autor: rietze »

Może fabryka solaris robi niespodziankę dla Kijowa :?: Może to jest prezent. Tak myślę, nie ma informacji, to musi być niespodzianka.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

rietze pisze:Może fabryka solaris robi niespodziankę dla Kijowa Może to jest prezent. Tak myślę, nie ma informacji, to musi być niespodzianka.
Jak potrafią ot tak sobie zrobić przewoźnikowi prezent za co najmniej milion złotych, to niech mnie jeszcze zrobią, wystarczyłby mi SU12 — opylę to gdzieś za pół miliona i będę bardzo szczęśliwy. Ze swojej strony obiecuję dbać o dobre imię Solarisa na KMF

BKV

Post autor: BKV »

rietze pisze:Może fabryka solaris robi niespodziankę dla Kijowa :?: Może to jest prezent. Tak myślę, nie ma informacji, to musi być niespodzianka.
.

Nie bede Solarisa w Kijowe i we Lwowe tez:)
Lwow tego roku kupuje u LAZa na 50mln grn trolejbusow (30-40szt), Kijow tez + autobusy przeguby...
A prezent od Solarisa - Solaris ma duzo pienedz???

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

BKV - a może faktycznie ten zeszłoroczny SU18 III był jakimś egzemplarzem pokazowym dla przewoźników na Ukrainie. I może pojawia się na testach w jakichś miastach na Ukrainie. Trudno, aby przegubowy, 18-metrowy autobus nagle zapadł się pod ziemię. I trudno, aby Solaris produkował w tajemnicy autobusy dla przewoźnika... robiąc mu "niespodziankę". To jest business, tu nie ma "darmowych" pojazdów :roll:

BKV

Post autor: BKV »

J-31 pisze:BKV - a może faktycznie ten zeszłoroczny SU18 III był jakimś egzemplarzem pokazowym dla przewoźników na Ukrainie.
Tylko dla targow we Lwowe
I może pojawia się na testach w jakichś miastach na Ukrainie. Trudno, aby przegubowy, 18-metrowy autobus nagle zapadł się pod ziemię. I trudno, aby Solaris produkował w tajemnicy autobusy dla przewoźnika... robiąc mu "niespodziankę". To jest business, tu nie ma "darmowych" pojazdów :roll:
Na przegub najtansza cena - od 230 000Euro, LAZ teraz ma ceny w grywnach - przegub 1.3grn grn
Wtedy mamy take:
Solaris - 230 000Euro (w Ukraine bede drozcse + VAT i t.p)=2 800 000grn - razem z VAT i t.p. ~ 320 000Euro albo 3 840 000grn
LAZ A292 - 1 300 000grn

1 Solaris = 3 LAZam...

Z takimi cenamy Solaris w Ukraine nigd nie kupi

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

BKV pisze:Tylko dla targow we Lwowe
Achaaa. Но и теперь я понял :P

...Czy ja dobrze zrozumiałem. Ten autobus

:strzałka: http://www.phototrans.eu/14,252906,0.html

... pojechał na targi we Lwowie ?

A czy Orientujesz się, co się z tym pojazdem stało ? ;)
Ostatnio zmieniony 2009-02-25, 12:13 przez J-31, łącznie zmieniany 1 raz.

BKV

Post autor: BKV »

Bylo to w roku 2008:) Myszle ze ten autobus teraz na fabryce w Bolechowe albo sprzedany

Lopez

Post autor: Lopez »

BKV pisze:1 Solaris = 3 LAZam...
W sumie nic dziwnego.
Może się jednak znajdzie jakiś bogatszy przewoźnik, żeby kupić solarisa? Jakość jest w końcu jednak nieporównywalna.

BKV

Post autor: BKV »

Lopez pisze:
BKV pisze:1 Solaris = 3 LAZam...
W sumie nic dziwnego.
Może się jednak znajdzie jakiś bogatszy przewoźnik, żeby kupić solarisa? Jakość jest w końcu jednak nieporównywalna.
Najbogatszy w Ukraine jest KPT (Kijow) i KPT teraz kupuje LAZy...

maly_miki

Post autor: maly_miki »

J-31 pisze:A czy Orientujesz się, co się z tym pojazdem stało ?
Stoi w Bolechowie - wczoraj go tam widziałem.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

maly_miki pisze:Stoi w Bolechowie - wczoraj go tam widziałem.
Czyli wszystko wskazuje na to, że ten autobus faktycznie pojechał na Wschód na targi, ale wrócił. I oba zdjęcia pokazują ten sam pojazd ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

To sporo wyjaśnia. Wygląda więc, że Solaris tylko sonduje rynek ukraiński. A ten stał się ostatnio pewnie jeszcze mniej pojemny niż wcześniej z uwagi na kryzys.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tak, Ukraina przeżywa ciężkie czasy - tak więc jeśli nawet produkowali dla jakiegoś przewoźnika autobusy, to chyba sprawa jest już nie aktualna. Zresztą potwierdzał to wyżej BKV - przewoźnicy na Ukrainie preferują tańsze, swoje własne konstrukcje ;)

BKV

Post autor: BKV »

KPT (Kijow) dwa tygodni temu kupili autobusy u LAZa
W ogole ma byc nowe dostawy pregubow trolejbusow (nie wiem iljoscz) i 50 przegubow autbusow LAZ...

Lopez

Post autor: Lopez »

To ja mam w takim razie takie ogólne pytanie: ile sprzedaje się rocznie autobusów na całej Ukrainie? Ile miejskich i ile turystycznych?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”