Solaris na Ukrainie?

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
BKV

Post autor: BKV »

Lopez pisze:To ja mam w takim razie takie ogólne pytanie: ile sprzedaje się rocznie autobusów na całej Ukrainie? Ile miejskich i ile turystycznych?
Miejski autobusy: ~150szt
Turystyczny: ~50szt
Rozne: 2500-3000 - marszrutki (Bogdan, Etalon i inny)

Lopez

Post autor: Lopez »

Nie są to jakieś porywające liczby, przynajmniej jeśli chodzi o 2 pierwsze kategorie...

BKV

Post autor: BKV »

Lopez pisze:Nie są to jakieś porywające liczby, przynajmniej jeśli chodzi o 2 pierwsze kategorie...
;) 2 marszrutki=1 normalny autobus...
Malo by byc tak ~ 1500-1650szt

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

No to przy tak niskiej sprzedaży autobusów na Ukrainie - 1500 autobusów miejskich rocznie (jeśli dobrze zrozumałem ostatni post kol. BKV), to nie wiem, czy Solarisow opłaci się wchodzić na rynek ukraiński.

Po prostu konkurencja na to nie pozwoli ;)

BKV

Post autor: BKV »

J-31 pisze:No to przy tak niskiej sprzedaży autobusów na Ukrainie - 1500 autobusów miejskich rocznie (jeśli dobrze zrozumałem ostatni post kol. BKV), to nie wiem, czy Solarisow opłaci się wchodzić na rynek ukraiński.

Po prostu konkurencja na to nie pozwoli ;)
Z kazdym rokem sprzedazy wiencej i wincej, a Solaris juz malem 3 sproby wejscz na rynok Ukrainski - bez sukceszu, a jescze polroku temu Olsewski mowiw ze 300szt rocznie sprzedaz w Ukraine to bede bardzo dobre, a teraz wychodzi ze 1500szt to juz malo? ;) Rynek autobusow w Ukraine jest wijnkszym i za 3-5 lat bede bardzo atrakcijnym

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

BKV pisze: kazdym rokem sprzedazy wiencej i wincej, a Solaris juz malem 3 sproby wejscz na rynok Ukrainski - bez sukceszu, a jescze polroku temu Olsewski mowiw ze 300szt rocznie sprzedaz w Ukraine to bede bardzo dobre, a teraz wychodzi ze 1500szt to juz malo? ;)
Tzn, to są tylko moje gdybania i tak naprawdę nikt nie wie co zrobi Solaris Bus & Coach. ;)

Nie jest wykluczone, że oni nadal chcieliby sprzedawać na Ukrainie Solarisy Urbino - i chcieli by osiągnąć poziom 300 pojazdów rocznie.

A co z tego wyjdzie ? Nikt nie wie :]

BKV

Post autor: BKV »

http://www.infobus.pl/text.php?from=main&id=23256
Niech solaris zacznie dbać o klientów i poprawi jakość swoich autobusów, bo to co teraz wypychają do klientów to żenada. Z 20 nowych w lublinie 3 stoja codziennie na usterki, w dwóch były wymiene silniki, uchwyty dla pasażerów zostają w rękach, ciekną dachy, wnętrze juz się terlepie, a wozy nie mają roku... O odklejających szybach nawet nie wspominam, bo to nowy standart. Trzeba zacząć dbać o klientów, a nie wpychać wozy z odrzutu, bo inaczej tego nazwać się nie da.
I to za 300 000Euro (jak dla Ukrainy)???

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Cóż, ostatnio pojawia się coraz więcej głosów o tym, że Solaris się do swoich produktów nie przykłada, ale takie wpisy są raczej przesadą.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dokładnie jest to przesada - Warszawie mamy naprawdę sporo Solarisów - najstarsze są z 1999 roku (3 szt. SU15) - i nic w nich nie cieknie. Okna też nie wypadają :wall:

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

J-31 pisze:Dokładnie jest to przesada - Warszawie mamy naprawdę sporo Solarisów - najstarsze są z 1999 roku (3 szt. SU15) - i nic w nich nie cieknie. Okna też nie wypadają :wall:
Tu chodzi o nowe pojazdy, a nie o stare :chytry: Bo to, że kiedyś się przykładali nie oznacza, że robią to dalej.

Awatar użytkownika
MADE IN HUNGARY
Kierowca
Kierowca
Posty: 166
Rejestracja: 2008-04-26, 15:18
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: MADE IN HUNGARY »

Amalio pisze:
J-31 pisze:Dokładnie jest to przesada - Warszawie mamy naprawdę sporo Solarisów - najstarsze są z 1999 roku (3 szt. SU15) - i nic w nich nie cieknie. Okna też nie wypadają :wall:
Tu chodzi o nowe pojazdy, a nie o stare :chytry: Bo to, że kiedyś się przykładali nie oznacza, że robią to dalej.
Jadąc SU12 z PKMu Czechowice-Dziedzice (tymi rocznik 1999 i 2000) można odnieść takie wrażenie, bo fakt, są całkiem nieźle zmontowane, natomiast nowsze (2002 i 2006) z MZK BB są już wyraźnie bardziej telepiące się, zgrzytające itp.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

No tak, ale sytuacja na pewno nie wygląda tak dramatycznie, jak to w tamtym komentarzu było opisane.

BKV

Post autor: BKV »

W Budapeztie osobiscze patrze w Trollino 12 ze uchwaty ma swoje wlasne zycie ot trolejbusa

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Amalio pisze:Tu chodzi o nowe pojazdy, a nie o stare :chytry:
No dobra, to dopiszę Ci, że w Warszawie mamy Solarisy z 2008 roku i póki co nic w nich nie zgrzyta, nie cieknie. Okna nie wypadają. Wszystkie pięknie jeżdżą. :chytry:

ppln

Post autor: ppln »

O dziwo w łódzkich okna też są na swoim miejscu. Jedyny problem to w części wozów z nowej serii DAF dał ciała i dostarczył wadliwe ECU silnika, nie mam pojęcia dlaczego tyle czasu im zajmuje wymiana

B@rteK

Post autor: B@rteK »

W Kielcach wszystkie nowe Solarisy z roku 2008/09 spisują się wzorowo :)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

U mnie też wszyściutko OK

rietze

Post autor: rietze »

W Szczecinie Solarisy jeźdzą sprawnie. Jechałem solarisami, jechało się przyjemnie ;)

Może Lublińskie Kierowcy nie umieją jeździć solarisami :?:

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

Gdyńskie dwie nówki czyli 5066 i 5067 też tak jak trochę starsze pojazdy jeżdżą bez problemu.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

J-31 pisze: No dobra, to dopiszę Ci, że w Warszawie mamy Solarisy z 2008 roku i póki co nic w nich nie zgrzyta, nie cieknie. Okna nie wypadają. Wszystkie pięknie jeżdżą. :chytry:
I to już oznacza, że z lubelskimi jest wszystko ok :?:
rietze pisze:Może Lublińskie Kierowcy nie umieją jeździć solarisami :?:
Ciekawe co ma przeciekający dach do umiejętności jazdy...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”