Międzymiastowy Solaris - InterUrbino

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »


ppln

Post autor: ppln »

A propos - on ma mieć w opcji skrzynię manualną? Bo pekaesów ani nie stać na zakup automatu ani na jego eksploatację przy typowym pekaesowym używaniu - rozpędzić się i luz na sterowniku, bo można 0,1 litra na setkę oszczędzić

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

ppln pisze:A propos - on ma mieć w opcji skrzynię manualną? Bo pekaesów ani nie stać na zakup automatu ani na jego eksploatację przy typowym pekaesowym używaniu - rozpędzić się i luz na sterowniku, bo można 0,1 litra na setkę oszczędzić
Nie sądzę żeby Polska była docelowym odbiorcą tego autobusu tak czy tak.

Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »

Zdjęcia II generacji już dawno są na stronie producenta...

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »


Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ten autobus obsługiwał linię na lotnisko w Pyrzowicach ? Nie było w nim czasami za ciasno ? ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

J-31 pisze:Nie było w nim czasami za ciasno ? ;)
Czemu miałoby być za ciasno :?: Na co dzień ta linia jest obsługiwana przez Citara K.

Tak przy okazji, to niektórzy pokusili się o fotoszopkę i trzeba przyznać, że dzięki niej autobus wygląda o niebo lepiej:
http://img855.imageshack.us/img855/8269/571133.jpg

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

Amalio pisze:Tak przy okazji, to niektórzy pokusili się o fotoszopkę i trzeba przyznać, że dzięki niej autobus wygląda o niebo lepiej:
Prawda to, choć myślę, że łamana linia szyby w stylu Urbino III generacji, też by źle nie wyglądała.

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

http://iv.pl/images/98967041205630273162.jpg

Nadal uważam, że jednak moja propozycja jest lepsza (oczywiście byłoby jeszcze lepiej, ale to muszę już w Paincie rysunek J-31 przerobić, to na zdjęciu nie do końca mi leży). Skromnie mówiąc... :P

Jakby nie patrzeć - styliści Solarisa się nie popisali, już miłośnicy mają lepsze pomysły. :<

Awatar użytkownika
O530
Posty: 741
Rejestracja: 2010-06-15, 18:32
Lokalizacja: Kielce

Post autor: O530 »

O moja przeróbka ! :)
Mrozard pisze:Nadal uważam, że jednak moja propozycja jest lepsza
Jak już pisałem na TWB, Twoja przeróbka jest o niebo lepsza od mojej, bo ja głównie chciałem zobaczyć jakby wyglądało Interurbino z prostą linią okna na przodzie :)

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Auper »

A wg. mnie teraz to urbino ma jakiś indywidualny styl, który nie wszystkim musi się podobać, jak zwykłe urbino. Na pewno ten design znajdzie swoich pochlebców jak i antyfanów, aczkolwiek prawda jest taka, że tego przodu trudno pomylić z jakimkolwiek innym...;)

wojtek1611
Posty: 457
Rejestracja: 2011-06-02, 08:01
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: wojtek1611 »

Mi się tam on podoba. Nie wiem jak na żywo, ale na zdjęciach spoko wygląda.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

A moim zdaniem wcześniejszy Design był jakiś taki lepszy, bardziej zunifikowany ze zwykłymi Urbino, tutaj też te nadkola wchodzące na ten ciemny pas okienny zerżnięte jakby od Citaro C2. Generalnie styliści nie popisali się, nie zawsze wszystko co nowe jest lepsze ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Marcin_FTŚ pisze:A moim zdaniem wcześniejszy Design był jakiś taki lepszy, bardziej zunifikowany ze zwykłymi Urbino
Spokooooojnie. Nie jest zunifikowany z obecnym Urbino, bo poprzednik był. Czy nie podpowiada Ci to zatem tego, że teraz cała rodzina tak będzie wyglądać? :chytry: Solaris będzie musiał w końcu pokazać Urbino IV i tak będzie ono zapewne wyglądać.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

Faktycznie, zapomniałem o tym że Solaris jakiś czas temu zapowiadał wejście IV generacji na rynek, niemniej jednak tak jak pisałem zapomniałem o tym bo na zapowiedziach się skończyło i do tej pory z powodzeniem klepią III.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Marcin_FTŚ pisze: bo na zapowiedziach się skończyło i do tej pory z powodzeniem klepią III.
I szczerze mówiąc nie sądzę by się im spieszyło tak samo jak nie spieszy się MANowi. Pewnie dlatego, że oboje chcą by ich następne generacje autobusów były już modelami wyposażonymi w klatkę bezpieczeństwa. Takie są moje przypuszczenia.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Marcin_FTŚ pisze:Solaris jakiś czas temu zapowiadał wejście IV generacji na rynek, niemniej jednak tak jak pisałem zapomniałem o tym bo na zapowiedziach się skończyło i do tej pory z powodzeniem klepią III.
Solaris zapowiada nową generacje na rok 2014. Wiec mają jeszcze czasu troche.
Ostatnio zmieniony 2012-08-08, 21:38 przez Marcin_558, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

Marcin_558 pisze:Solaris zapowiada nową generacj na rok 2014. Wiec mają jeszcze czasu troche.
I oby poprawili jeszcze ten design ściany czołowej, bo o ile do boków nie mam zastrzeżeń to przód budzi we mnie mieszane uczucia...

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Marcin_FTŚ pisze: I oby poprawili jeszcze ten design ściany czołowej, bo o ile do boków nie mam zastrzeżeń to przód budzi we mnie mieszane uczucia...
Ja myślę, że w przypadku miejskiego modelu Solaris nie zrezygnuje ze swojego znaku firmowego jakim jest opadająca szyba. Tak więc ja myślę, że góra pozostanie Urbinowska (może lekko zmodyfikowana, bo przecież pomiędzy II i II też jest różnica), a dolna część przodu czyli lampy i zderzak będą takie jak w nowym InterUrbino.

Po za tym pamiętajmy o tym, że przód w Urbino musi być bardzo niski, więc nawet gdyby całość przeszczepili, to na Urbino nie powinno to wyglądać źle.

[ Dodano: 11 Sie 2012 22:28 ]
Nowe InterUrbino się rozmnożyło:
http://phototrans.pl/15,315874,191.html

Awatar użytkownika
Wojtek-MKM
Posty: 574
Rejestracja: 2010-08-06, 13:41
Lokalizacja: Kraków Czyżyny

Post autor: Wojtek-MKM »


ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”