Solaris- opinie

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
Awatar użytkownika
Michalbc
Posty: 884
Rejestracja: 2008-12-20, 23:31
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Michalbc »

Wiesz, jelcz padł, to trzeba było znaleźć sobie nową markę :P
Ja Solarisa cenię sobie za komfort podróży i jakość materiałów użytych do wykonania całości.

Awatar użytkownika
MADE IN HUNGARY
Kierowca
Kierowca
Posty: 166
Rejestracja: 2008-04-26, 15:18
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: MADE IN HUNGARY »

Taaa, zwłaszcza nasze nowe, w których juz coś skrzypi, a 129, 131 i 132 zamiast wyjechać, stały na wycieki oleju do silnika.

JELCZU85

Post autor: JELCZU85 »

MADE IN HUNGARY pisze:Taaa, zwłaszcza nasze nowe, w których juz coś skrzypi, a 129, 131 i 132 zamiast wyjechać, stały na wycieki oleju do silnika.

Chyba wycieki oleju z silnika :diabeł: A jaki wasze nowe SOLARKI mają silnik :?:

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Ja cenię sobie starsze Solarisy '00 za dobre poskładanie. Komfort podróży może i jest, ale specjalnie dużo siedzeń dostępnych z poziomu podłogi to to nie ma, a podesty niskie nie są ;)

muszyx
Posty: 255
Rejestracja: 2005-05-07, 15:28
Lokalizacja: Myśliwiecka 3/5/7

Post autor: muszyx »

Szczerze mówiąc olsztyńskie Solarisy codziennie jeżdżą, aż obrzydzenie bierze. :] Poskładane są solidnie (porównując do Scanii czy Solbusów to Solaris praktycznie nie trzeszczy), żadnej poważnej awarii nie zaliczyły (drobnych też mało jest). I jak tu nie lubić Solarisów? ;)
Mogę się jedynie przyczepić do wyposażenia (głównie twarde siedzenia), ale to powinienem głównie kierować do zamawiającego. :)

Awatar użytkownika
Inturbin
Posty: 61
Rejestracja: 2009-09-17, 18:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Inturbin »

JELCZU85 pisze:A jaki wasze nowe SOLARKI mają silnik
DAF PR 228 S2(EEV i 314 KM) :).

JELCZU85

Post autor: JELCZU85 »

Nie ma co się czepić co do silników ...chociaż z własnego doświadczenia wiem że błędy w składaniu silników się zdarzają...dosyć często w DAF-ie i IVECO :D

Anita5

Post autor: Anita5 »

Miałam okazję jeździć Solarisem w Warszawie, a od niedawna mogę poruszać się nimi na co dzień w Wałbrzychu. Średnio je lubię, taktuję je oschle :). Nie wywarły na mnie szczególnego wrażenia, ot, autobus jak autobus :) . Piszecie, że fajne jest to, że Solaris obecny jest w tylu miastach. Szczerze, to moje miasto wydawało mi się oryginalne bez wszechobecnych solniczek ;) , ale autobus jest ładny i wydaje mi się funkcjonalny. Podoba mi się też to, że MZUK ogarnął wreszcie zapowiedzi głosowe. Swoją drogą, to muszę się jeszcze zastanowić co do Bolechowskich autobusów - uwielbiam Neoplany, które są "spokrewnione" z Solarisem. Ale... to jednak nie to samo co moje Neosie... :D

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Solarisy nie są takie złe, to dobry następca naszych wysłużonych N4016, moim zdaniem spisują się w Wałbrzychu lepiej niż Citelisy - te drugie są po prostu za słabe i za małe, 310 koni w solówce z Bolechowa robi swoje, sporo miejsc na niskiej podłodze, do tego bajery jak zapowiedzi przystanków (choć to akurat nie jest zależne od marki) sprawiają że wozy są na wysokim poziomie, mimo wszechobecnych opinii w wozach pomimo naszego poligonu na drogach nie ma tragedii pod względem skrzypienia czy jakiegokolwiek złego spasowania, występują jedynie wycieki oleju, które są na bieżąco usuwane przez serwis. W naszych wozach występują też duże odsuwane okna, co przy braku klimy jest dużym plusem.

Anita5 napisała:Swoją drogą, to muszę się jeszcze zastanowić co do Bolechowskich autobusów
Musisz się do nich przyzwyczaić bo wydaje mi się, że od Marca jedyną odskocznią od Solarisów będą 3 Autosaniki :D

Wojciech
Posty: 92
Rejestracja: 2009-02-23, 22:22
Lokalizacja: Jedna z wielu nad Wisłą

Post autor: Wojciech »

irisbus pisze:
Anita5 napisała:Swoją drogą, to muszę się jeszcze zastanowić co do Bolechowskich autobusów
Musisz się do nich przyzwyczaić bo wydaje mi się, że od Marca jedyną odskocznią od Solarisów będą 3 Autosaniki :D
W formie plakatu z podpisem pana Zasady, albo wcale, jeżeli Autosan (tfu, tfu na psa urok) diabli wezmą :diabeł: . EOT.

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

W formie plakatu z podpisem pana Zasady, albo wcale, jeżeli Autosan (tfu, tfu na psa urok) diabli wezmą . EOT.
Zaspałeś te wozy już są (po opóźnieniu rzecz jasna :D ).

Wojciech
Posty: 92
Rejestracja: 2009-02-23, 22:22
Lokalizacja: Jedna z wielu nad Wisłą

Post autor: Wojciech »

Aa, to miłej eksploatacji życzę :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Solaris- opinie

Post autor: J-31 »

Aż normalnie nie wierzę. Oto mamy kolejny przypadek, kiedy to pracownicy zaplecza technicznego przewoźnika komunikacji miejskiej - MPK Łódź sp. z o.o - pojadą do producenta autobusów celem ... montażu autobusów :o:

Będą to pracownicy z Zakładu Techniki, to są ludzie, którzy dotychczas zajmowali się modernizacjami tramwajów MPK.

Natomiast o wsparcie poprosił tym razem ... Solaris Bus & Coach. Co ciekawe o takie wsparcie SBC prosił już zimą. I już w marcu wyjechało 6-ściu pracowników - na trzy miesiące. A teraz pojedzie 20. Będą oni uczestniczyć w montażu autobusów również elektrycznych. Z tymże nie będą oni uczestniczyć w montażu Solarisów Urbino dla MPK ;)

Więcej w artykule poniżej
:strzałka: http://infobus.pl/mpk-lodz-pomoze-solar ... 07928.html

Dobra wiadomość to taka, że panowie zostaną dobrze opłaceni za swoją pracę, więc będzie im się to opłacało ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”