Solaris- opinie

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

B.A. Baracus pisze:Słowacy to w ogóle mają problem ze sobą... Sprawa nabrała szumu medialnego pewnie dzięki KAROSIE, która nie może się pogodzić z tym, że Słowacja to już nie jest dla nich raj, tylko zaczyna się pojawiać konkurencja z wozami zaawansowanymi technicznie.
Achaaa. To chyba zaczynam rozumieć ten dziwny rozgłos medialny :chytry:

Haribo

Pożar Solarisa

Post autor: Haribo »


Imperator

Post autor: Imperator »

O ile wiem to Solaris bada tą sprawę. I chyba nie była to wina Solarisa lecz firmy Bosh która była producentem jednego z podzespołów, co do jakiego to wyleciało mi z głowy....

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Imperator pisze:O ile wiem to Solaris bada tą sprawę. I chyba nie była to wina Solarisa lecz firmy Bosh która była producentem jednego z podzespołów, co do jakiego to wyleciało mi z głowy....
Tak wina była w podzespołach Bosha- były to zawory do gazu, które się nie zamykały w momencie gdy silnik był wyłączony. Wszystkie podzespoły już zostały wymienione, ale jakiego szumu zdążyły narobić lokalne gazety już się nie odkręci... Na szczęście Solaris ma już dość stabilną pozycję na rynku więc może nie będzie wielkich strat.

elektron72

Post autor: elektron72 »

ja rowniez slyszalem ze sie sypia solarisy i czesto pala od komory silnika a jednak duzo ich w Warszawie i poza narzekaniem pasazerow ze sa malo przewietrzne bo bardziej duszne to i tak sa wg mnie lepsze wygodniejsze cichsze i na poziomie jak by tu nie mowic swiatowym. Szczerze dolaczam sie do dobrych zyczen na temat rozwoju firmy :razz:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Jednak Solaris nie stracił opinii, po ostatnich wypadkach (zapłon) zarówno w Polsce, czy w Czechach. Jak przeglądałem ostatnio stronę Klubu Solarisa, to trzeba przyznać, że czescy przewoźnicy co chwila kupują nowe Solarisy. I jak zauważyłem, sporym popytem cieszy się... SU15 III. Nawet lotnisko w Ostravie kupiło SU15III jako autobus lotniskowy. ;)

Czyli nie jest tak źle :)

Lopez

Post autor: Lopez »

J-31 pisze:Nawet lotnisko w Ostravie kupiło SU15III jako autobus lotniskowy.
Okęcie zdaje się też ;) Chciałbym taką solarkę zobaczyć, ale zdecydowanie bliżej mam na Balice.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Lopez pisze:Chciałbym taką solarkę zobaczyć, ale zdecydowanie bliżej mam na Balice
Hehe.. Ja mam blisko na Okęcie i ... jakoś mi nie po drodze. :)

Tak, Okęcie (WAS) też zakupiło SU15 III do obsługi lotniskowej. Te autobusy charakteryzują się ogromną rzeźnia. Mają tylko kilka foteli. I są to kolejne Solarisy na Okęciu (już jeżdżą SU10) ;)

Haribo

Post autor: Haribo »

Znalazłem zdięcie Solarisa 15 z lotniska na okręciu
http://www1.solarisbus.pl//files/pojazd ... ny_003.jpg
J-31 pisze:zarówno w Polsce, czy w Czechach
I w Niemczech
http://www.stadtbus2.de/nachrichten/n_f ... 0676-2.jpg
Ostatnio zmieniony 2007-11-12, 18:09 przez Haribo, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Ten Solaris z Bogestry spłonął nie dawno - 14 października - poszedł do kasacji :]

Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Razor 688 »

Wow ten pierwszy Solaris jest całkiem przyjemny w tym malowaniu. Czyżby w Warszawie miały by takie jeździć. :)

Haribo

Post autor: Haribo »

Wie ktoś coś na temat tego ikarusa ?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:Ol ... y_2003.jpg

Czyżby w Warszawie miały by takie jeździć.
Już jeżdzi na Okęciu

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Haribo pisze:Wie ktoś coś na temat tego ikarusa ?
Wciąż tam stoi. Później trafi na złom. EOT. Wracamy do tematu ;)
Razor 688 pisze:Wow ten pierwszy Solaris jest całkiem przyjemny w tym malowaniu. Czyżby w Warszawie miały by takie jeździć. :)
Tego autobusu nie Spotkasz na ulicach Warszawy. On służy wyłącznie do obsługi płyty lotniska. Czyli przewozi pasażerów z/do samolotów ;)

ppln

Post autor: ppln »

Zastanawiam się po co temu 15m aż 3 pary pełnych drzwi, jakby nie starczyło 1-2-2 albo nawet 2-2-0...

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Bo tak się składa, że wszyscy wsiadają na tym samym ''przystanku''. Zdajesz sobie sprawę jak długo by to wszystko trwało gdyby miał taki układ o jakim piszesz :?:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Jeśli on ma nieodpowiednią ilość drzwi, to za małą. w ogóle przydałyby się jeszcze z drugiej strony.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:w ogóle przydałyby się jeszcze z drugiej strony.
No tak, ale drzwi z drugiej strony mogły by się pojawić wyłącznie po środku pojazdu (na przodzie jest kabina, a z tyłu wieża). A jedne drzwi to jednak za mało. No i nie wiadomo jaki wpływ miałby dodatkowy otwór drzwiowy na kratownicę (obciążenia) :mruga:

Wg. mnie taka ilość drzwi i ich umiejscowienie nie stanowią większego problemu w tym lotniskowym SU15III. W końcu na płycie lotniska jest duużo miejsca, wystaczy, by autobus mógł wykręcić i podjechać "drzwiami" pod samolot.

Natomiast pod terminalem autobusy zachowują się niczym miejskie autobusy, tzn. zawsze podjeżdżają pod ten sam krawężnik, otwierając prawe drzwi ;)

Jest jeszcze tymczasowa organizacja transportu ludzi - oczywiście na Okęciu - tzn. zdarza się, że pasażerowie przechodzą po rękawie, do specjalnej klatki schodowej, nieco oddalonej od budynku terminala. I tam czeka na nich autobus, który może podjechać dowolną stroną - ale do tego celu WAS oraz LGS wykorzystują już typowo lotniskowe Cobusy ;)

Haribo

Post autor: Haribo »

W Bratysławie znów staną w ogniu Solaris
Link do artykułu
http://infobus.pl/text.php?from=main&id=15107

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

To chyba raczej ciągle ten sam

wokie

Post autor: wokie »

Moim zdaniem Solarisy to fajne autobusy szkoda, że ich w Toruniu nie ma :(. Solarisy mają fajne nazewnictwo Urbino 18 itp. A nie to co many NL222 itp. Takie jest moje zdanie możecie się z nim nie zgadzać :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”