Solaris Urbino 18 III LE / Urbino 18 CNG LE

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
lukmek

Solaris Urbino 18 III LE / Urbino 18 CNG LE

Post autor: lukmek »

http://www.rt-forum.com/iuware.aspx?pag ... oid=116222 - Solaris Urbino 18 CNG LE

Posty wydzielone z tematu "Solaris Urbino 18 CNG". Mod - J-31 ;)

chudy5d

Post autor: chudy5d »

Zastanawiałem się, czy przegubowa rodzina LE będzie w 3 generacji, czy dopiero pojawi się jako czwarta. Jak widać, już jest projekt. Bardzo cieszy oko ten autobus, bo do desingu Solarisów nie mam żadnych uwag.
W tym tekście jest mowa o takich pojazdach dla Sztokholmu. Czy Solarisy te zostaną wprowadzone do sprzedaży, czy jest to specjalnie opracowana wersja pod przetarg dla Sztokholmu?

CNG

Post autor: CNG »

lukmek pisze:http://www.rt-forum.com/iuware.aspx?pag ... oid=116222 - Solaris Urbino 18 CNG LE
Tutaj tłumaczenie podanego wyżej artykułu + informacje o nowych SU 12 CNG dla Treleborga. Piszę to w celach informacyjnych, nie jako autoreklamę.

http://cng.auto.pl/pl/component/content ... wecji.html

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

No i się doczekaliśmy SU18LE CNG. Ciekawe czy wejdzie do sprzedaży u nas?

CNG

Post autor: CNG »

Marcin_558 pisze:No i się doczekaliśmy SU18LE CNG. Ciekawe czy wejdzie do sprzedaży u nas?
Biorąc pod uwagę fakt ograniczonego zainteresowanie CNG przez przedsiębiorstwa komunikacyjne, to wątpię...

Jedyne SU 18 CNG jakie jest eksploatowane w Polsce to egzemplarz w Radomiu.

Autobusy przegubowe na sprężony gaz ziemny innych marek można znaleźć w Gdyni (MAN) i Słupsku (Irisbus). Gdynia prawdopodobnie będzie dalej szła w MANy, a Słupsk niezbyt zainteresowany jest inwestowaniem w CNG...

Światełko w tunelu pozostawia Radom ;) Może nam sprawi jakąś 'niespodziankę'.

Nie pozostaje nam nic innego jak czekać na rozwój wydarzeń.
Ostatnio zmieniony 2010-03-16, 20:10 przez CNG, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Ale przecież samą wersje SU18LE będzie można zamówić. Nie koniecznie z CNG.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Przecież to nie musi być CNG :] Może być na ON. Ja się cieszę - w końcu jakieś pożyteczne LE od Solarisa. Ehh gdyby w Polsce się interesowało PKSami, to takie wozy mogłyby znaleźć nabywców.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Dokładnie.


do modów: Myślę że przydałby się nowy temat Urbino 18 LE

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

Pojazd mi się spodobał, na pewno znajdzie nabywców w Szwecji. ;)
Myślę, że taki autobus mógłby również odnieść sukces w Polsce, tak jak cała rodzina LE. W PKSach wciąż mamy masę starych, wysłużonych Autosanów H9, które trzeba wymienić. Jedynym problemem jest cena tych Solarisów. Gdyby producent zszedł trochę z ceny przez zastosowanie jakiś innych np. podzespołów, to więcej firm by się może na niego skusiło.

Ja czekam w takim razie na pierwszy egzemplarz przegubowego LE :mruga:

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Ze zdjęcia wychodzi że konstrukcja podobna będzie do Jelcza M181MB Solarisa Urbino 18LE.

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Gadzie pisze:Myślę, że taki autobus mógłby również odnieść sukces w Polsce
Będzie niezła konkurencja dla Citaro i myślę, że w Polsce będzie miał dość duże szanse.
Gadzie pisze:. Jedynym problemem jest cena tych Solarisów. Gdyby producent zszedł trochę z ceny przez zastosowanie jakiś innych np. podzespołów, to więcej firm by się może na niego skusiło.
A skąd wiesz jaka cena ;) :?: Przeglądnąłem te artykuły i jakoś nie mogę jej znaleźć, chyba, że chodzi o ogólną cenę Solarisów.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ŁK-MZK pisze:Będzie niezła konkurencja dla Citaro i myślę, że w Polsce będzie miał dość duże szanse
Tyle tylko, że jak na razie żaden przewoźnik w Polsce nie kupuje Citaro w wersji LE. Natomiast Solaris, już od wielu lat, bardzo ostro walczy z Evobusem w różnych przetargach... ale przy zakupie autobusów w wersji LF, zaniżając cenę ;)

Po za tym Pamiętajcie, że SB&C już od dawna oferuje Solarisa Urbino 12 LE... i też nie znalazł on nabywców w Polsce ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

J-31 pisze:
Po za tym Pamiętajcie, że SB&C już od dawna oferuje Solarisa Urbino 12 LE... i też nie znalazł on nabywców w Polsce ;)
A Dzierżoniów :?:

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

Amalio pisze:
J-31 pisze:
Po za tym Pamiętajcie, że SB&C już od dawna oferuje Solarisa Urbino 12 LE... i też nie znalazł on nabywców w Polsce ;)
A Dzierżoniów :?:
I Oława?

Obrazek

Nie zmienia to postaci rzeczy, iż był to drugi po Valettcie najgorzej sprzedający się w Polsce model Solarisa.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Amalio pisze:A Dzierżoniów :?:
Skoda 16T pisze:I Oława?
Tak pamiętam, ale to jest raptem kilka autobusów. Można je policzyć na palcach jednej ręki. ;)

lukmek

Post autor: lukmek »

Zwłaszcza, ze Dzierzoniow chce swoje sprzedac, bo ekspoatacja CNG w naszych warunkach jest srednio opłacalna. Wprawdzie Solniczki palą ok. 26 metrow gazu, ale co chwile nie działa stacja gazu i jej naprawy zawsze ciagna sie, wiec trzeba jezdzic tankowac do Wałbrzycha. Wozy sa wziete w leasing i przez to nie moga zarabiac na siebie.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Coś wiadomo czy Solaris będzie robił te Urbino 18 CNG LE dla Sztokholmu? Czy są w trakcie produkcji?

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

Za miesiąc będzie rok od pierwszej informacji o 18 LE, czy zapowiedziany pojazd doczekał się realizacji czy nie?

chudy5d

Post autor: chudy5d »

Nie, istnieje jedynie na pokazanych wcześniej w internecie wizualizacjach. Chyba, że przez ostatnie parę miesięcy się coś zmieniło.

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

Obrazek
Marcin Nader pisze:Nówka na próbie, jeden z pierwszych U18 LE.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”