Solaris - dostawy

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Profesor pisze:TAK > BRAVO . Strasznie wam to długo zajeło . Ale cóż . Liczy sie dobra odpowiedz . Czerwone solarki dla Kowna . W ilości 55 sztuk
A ja mam pytanie w związku z tym.
1) Czy ten montaż prowadzą pracownicy z MPK Kraków ?
2) Czy w związku z tym planuje się jeszcze jakiś "kontrakt" dla innych przewoźników, czy jest to tylko chwilowe zajęcie ?

Profesor

Post autor: Profesor »

Prowadzą to wykwalifikowan ludzie z Podgórskiej Stacji Obsługi i Remontów w krakowie . Przeszli szkolenie w bolechowie . Złozyli juz 44 solarki dla kraka i juz około 5 z 55 dla kowna . Można je sfocic przed halą . A o przyszłych zamówieniach na razie cicho , wszystko jest mozliwe iz bedą .

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Czy sądzisz, że Podgórska Stacja Obsługi i Remontów w Krakowie może być konkurencją, czy raczej partnerem dla Solarisa - szczególnie, gdy okaże się, że jest zbyt duży popyt i zbyt małe możliwości produkcyjne w Bolechowie :)

Profesor

Post autor: Profesor »

Jako konkurencjii tego nie można rozpatrywać . Jest to raczej partner , przy coraz to nowych zamówieniach , Krakowska stacja jest szansą dla solarisa by utrzymać produkcje , jezeli fabryga w bolechowie nie jest wstanie tyle wyprodukować . A wiadomo czas to pieniądz .A ja jestemjak najbardziej za tym by były nowe zamówienia dla Krakowskiej ekipy w Stacji Obsługi i Remontów w Krakowie przy ulicy Brożka .

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja również życzę im tego, w końcu przeszli przeszkolenie, a to coś kosztowało...

A tak a propo - ja rozumiem, że oni składają autobusy z gotowych części, a te gdzie są produkowane ?

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Kolejnych zamówień dla Krakowa można się spodziewać. Solaris jest zadowolony z takiego pratnera i będzie korzystal z jego usług. Nawet po przebudowie hali montażowej w Bolechowie, przy takiej nawałnicy zamówień nie będą w stanie produkować wszystkich pojazdów. Już teraz Solaris musi w zawrotnym tempie produkować SU18 dla Berlina (przypomne 260 sztuk- rozłożone na trzy raty), defakto hala i tak jest wykorzystywana na maxa. Myśle, że z biegiem czasu hale bedzie systematycznie powiększana, a kto wie może niedługo powstanie kolejna fabryka (oby na terenie Polski).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Extra. I oby tak dalej trzymali... :)

Morpheo

Post autor: Morpheo »

Ostatnio 3 sztuki Solarisa Urbino 10 dotarły do Legnicy 31.12.2004 ok. godz. 17:00 :)

Od pozostałych naszych U10 różnią się oknami (odsuwane) i klimatyzacją (są to pierwsze wozy z klimą w naszym MPK).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Czyli po Legnicy jeżdżą już od półtora miesiąca.
Ciekawy jestem jakie są Twoje wrażenia ? Pytam, ponieważ ja jeżdżę nimi na codzień już od ponad roku w Warszawie... ;)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Nie rozumiem po co je wyposażyli w klimatyzacje skoro są odsuwane okna :|

voy

Post autor: voy »

Po to, że jak się pasażerowie wkurzą (tak jak ja w Gdańsku smażąc się w U18 ]:-> ale okna były niestety zablokowane) to sobie otworzą i będą mieli wreszcie chłodek :P

Morpheo

Post autor: Morpheo »

J-31 pisze:Czyli po Legnicy jeżdżą już od półtora miesiąca.
Ciekawy jestem jakie są Twoje wrażenia ? Pytam, ponieważ ja jeżdżę nimi na codzień już od ponad roku w Warszawie... ;)
Jak na razie nie odczuwam różnicy pomiędzy nimi, a starszymi U10. Dokładną opinię będę mógł wyrazić latem, podczas upałów. Szerokie okna to reakcja szefostwa MPK sp. z o.o. Legnica na sygnały od pasażerów, że latem w nowych wozach idzie się udusić. Na razie odczuwalne jest jednak jedno - MPK nie powinno wypuszczać tych wozów na najbardziej uczęszczane linie miejskie (15, 16, 3), a tak niestety robi.

Co do klimatyzacji, uważam, że jej montaż jest sensowny. Przecież nie wszystkie okna w wozie się otwierają, większość jest nieotwieralna.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Nom, ale zrozumcie, jeżeli otworzycie okna to nie właczy się klima :P Nie rozumiem tego po co kupować klime i okna przesuwane. Wystarczyłoby zastosować same przesówane okna i juz, klima jest nie dość, że bardzo droga w samym zakupie to jeszcze jej eksploatacja taz sporo kosztuje. Zobaczycie w lecie, po otworzeniu wszystkich okien bedziecie krzyczeli, że są przeciągi ;)

Morpheo

Post autor: Morpheo »

Ale jest problem: w legnickich U10 okna są właśnie tak ułożone, żeby przeciągów nie było...

voy

Post autor: voy »

Czyli jak?

Morpheo

Post autor: Morpheo »

Okna nie leżą naprzeciwko siebie, tj. jeśli na jednej ścianie okno się otwiera, to na drugiej jest nieotwieralne.

A zresztą o czym tu mówić, jak chyba tylko 4 okna są otwieralne

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

0405NE pisze:Nom, ale zrozumcie, jeżeli otworzycie okna to nie właczy się klima :P Nie rozumiem tego po co kupować klime i okna przesuwane. Wystarczyłoby zastosować same przesówane okna i juz, klima jest nie dość, że bardzo droga w samym zakupie to jeszcze jej eksploatacja taz sporo kosztuje. Zobaczycie w lecie, po otworzeniu wszystkich okien bedziecie krzyczeli, że są przeciągi ;)
Nie wiem jak wygląda to w Legnicy. Natomiast mogę Ci napisać jak sprawa okien w Warszawie.
Otóż SU10 nie posiadające klimy mają odsuwane okna - ustawione, szczególnie w tylnej części pojazdu - nawet na przeciwko siebie. I jest to świetny pomysł. Przeciągi są fajne ale nikt nie narzeka

Natomiast SU10 - A352, który posiada klimę, posiada - jako jedyny - uchylne małe okna.

Sorry, ale znów muszę się wesprzeć na swoich rysunkach. Mam nadzieję, że będą one czytelne:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Dziekujemy bardzo za rysunki,jak dla mnie moga jak najbardzije być :)

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Jasne że są czytelne, i ładne.
W Krakowie też są duże/ort, odsuwane okna i to sie jak najbardziej sprawdza.

Morpheo

Post autor: Morpheo »

Z tego co widzę z rysunków wynika, że nasza legnicka klimatyzacja jest montowana tylko dla kabiny kierowcy, bo "pudło" klimy na dachu jest niewielkie i tylko nad kierowcą.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”