Solaris - dostawy

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
Krzysiek

Post autor: Krzysiek »

J-31 pisze:Wow :) . No to pewnie w przyszłym tygodniu powinny były wyjechać na ulice ;)
Dzisiaj co najmniej jeden wyjechał 8421/3/515 :)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Robson pisze:No a hala montażu jak kolega opowiadał na góra 6 busów to naprawdę trzeba być dobrze zorganizowanym.
Hala montażu pomieści 6 busów, a dziennie wyjeżdżają z niej 4 sztuki... Ja naprawde nie wiem jak oni to robią, ciekawe jaka będzie produkcja po wybudowaniu nowej hali :D
Krzysiek pisze:Dzisiaj co najmniej jeden wyjechał 8421/3/515
A miały być dopiero jutro ;) Zapewne jutro dojedzie 7 sztuk :D

Krzysiek

Post autor: Krzysiek »

Dostawa nowych SU18 to już nie przypuszczenia, ale fakt.
Dostarczono wozy 8421-30 na zajezdnie R-10 Ostrobramska.
A dzisiaj po raz pierwszy na mojej linii142 puszczono SU18 142/1/ 8403 :shocked: :mruga: :retard:

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Krzysiek pisze:Dostawa nowych SU18 to już nie przypuszczenia, ale fakt.
Dostarczono wozy 8421-30 na zajezdnie R-10 Ostrobramska.
No tak mamy już 13 listopada, widać trzymają się z terminami :)

Krzysiek pisze:A dzisiaj po raz pierwszy na mojej linii142 puszczono SU18 142/1/ 8403

Gratulacje ;) Skoro dojeżdża tyle Solarisów, co będzie z Ikarusami :?: Będzie jakaś masowa kasacja, czy też nie :?:

Krzysiek

Post autor: Krzysiek »

0405NE pisze:No tak mamy już 13 listopada, widać trzymają się z terminami
Solarisy dostarczono 9.11.05 więc przed terminem. :cool:
0405NE pisze:Gratulacje Skoro dojeżdża tyle Solarisów, co będzie z Ikarusami Będzie jakaś masowa kasacja, czy też nie
Ikarusy[automaty] trafią na inne zajezdnie,a z częścią lewarów zapewne się pożegnamy.
Za to do SU18 dojedzie więcej SU15 z innych zajezdni,zresztą już to wcześniej pisałem
,oraz lewary z innych zajezdnii dla wyrównania strat po ikarusach[automatach]

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Krzysiek pisze:Solarisy dostarczono 9.11.05 więc przed terminem.
No prosze, tego sie nie spodziewałem :P

Krzysiek pisze:Ikarusy[automaty] trafią na inne zajezdnie,a z częścią lewarów zapewne się pożegnamy.
Za to do SU18 dojedzie więcej SU15 z innych zajezdni,zresztą już to wcześniej pisałem
,oraz lewary z innych zajezdnii dla wyrównania strat po ikarusach[automatach]
Czyli dalszy ciąg unifikacji taboru na zajezdniach :) Co do ikarusów, to będą kasowane tylko te najbardziej zdezelowane :D W sumie słusznie robią, jakiś zapas zawsze się przyda :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

0405NE pisze:Gratulacje ;) Skoro dojeżdża tyle Solarisów, co będzie z Ikarusami :?: Będzie jakaś masowa kasacja, czy też nie :?:
Co prawda nie na temat, ale odpowiem...

MZA ma spore zaległości jeśli chodzi o nowy tabor, ponieważ co roku kasuje się po około 90 szt. Ikarusów 260/280. Natomiast poza 15 szt. MAN-ów NM 223.3 właściwie niczego większego nie kupiono od 2002 roku. Tak więc z powodu dostawy SU 18 III nie będzie masowej "rzezi" Ikarusów. MZA brakuje taboru...

Zgodnie z tym co napisał już kol. Krzysiek, po prostu Ikarusy trafią do innych zajezdni. Chociaż pewne, jest, że część z nich z powodu złego stanu techniczego trafią do zakładu remontowego MZA na ul. Włościańską. ;)

A tymczasem ja zaczynam polowanie na najnowsze SU 18 III.... :D

Krzysiek

Post autor: Krzysiek »

Dostałem informacje że SU18 8431-40 dotarły już na zajezdnie R-10 Ostrobramska w Warszawie. :shocked:
Czy ktoś to może potwierdzić.?
Bynajmniej nie jest to żart z mojej strony,ale troche by się pospieszyli ,z tą dostawą 10 dni przed czasem. :shocked: ;)
Musze to jutro zaobserwować na mieście.

56247

Post autor: 56247 »

#8440 :?: :!: :shocked:


...a więc czas na dostawy na R-7 "WORONICZA".

Krzysiek

Post autor: Krzysiek »

56247 pisze:#8440 :?: :!: :shocked:


...a więc czas na dostawy na R-7 "WORONICZA".
Na to by wyglądało że jest już wóz 8440. :shocked:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Krzysiek pisze:Dostałem informacje że SU18 8431-40 dotarły już na zajezdnie R-10 Ostrobramska w Warszawie. :shocked:
Czy ktoś to może potwierdzić.?
Bynajmniej nie jest to żart z mojej strony,ale troche by się pospieszyli ,z tą dostawą 10 dni przed czasem. :shocked: ;)
Musze to jutro zaobserwować na mieście.
Coś mi się nie wydaje, aby to była prawda. Jednak - spoko - postaram się to sprawdzić dzisiaj... :)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Az nie chce mi sie wierzyć, że już dotarły do Warszawy Solarki od 8431-40, tym bardziej jest to mało prawdopodobne, że Solarisy od 8436-8440 miały dotrzeć dopiero 10.12.2005 czyli za niespełna miesiąc... Mam nadzieje, że jutro J-31 zweryfikujesz wiadomości :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tak. potwierdzam MZA Z.E.A. R10 "Ostrobramska" posiada już dokładnie 40 szt. SU 18 III
Byłem wczoraj na "Ostrobramskiej" około godz. 17-stej. Na terenie zajezdni stały m.in. #8434, #8436 oraz #8440. Bardzo trudno je było dostrzec ponieważ stały zasłonięte domkiem.

Po dłuższych oględzinach udało mi się je wypatrzeć. Informacja jest absolutnie pewna...

Autobusy powinny był wyjechać lada chwila - może nawet dzisiaj - na ulice. One są gotowe do eksploatacji.

No to teraz czekamy co dalej. Czy pozostałe SU 18 III trafią na R7, czy nie... :retard:

56247

Post autor: 56247 »

Raczej SU 18,trafią na R-7 :!:
Widać to po tym jak dużo szrotu spod znaku Ikausa 280 kasuje się w tym oddziale,robiąc tym samym przestrzeń dla SU 18.
Abstrahując-słusznie że wreszcie sie te najgorsze szroty kasuje.One już swoje wyjezdziły.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja również mam cichą nadzieję, że kolejne SU 18 III trafią na R7. Również na nie czekam.... :)

voy

Post autor: voy »

Szkoda, że na R7, bo za zajezdnia nie potrafi zadbać o tabor a po drugie z 175 znikną MANy :(

Krzysiek

Post autor: Krzysiek »

voy pisze:Szkoda, że na R7, bo za zajezdnia nie potrafi zadbać o tabor a po drugie z 175 znikną MANy
Mimo wszystko i tak z R-7 znikną Many,bo wszystkie będą ulokowane na Stalowej.
Na plus dla ciebie jest to że z 2 brygady 175 od Września czy Października obsługuje R-13 Stalowa. :mruga:
Wiem że ciężko trafić na akurat te brygady, ale zawsze coś. :cool:

Hubert

Post autor: Hubert »

Informacj J-31 jest pewnana 1000%. Dziś stojąc na_przystanku ok._godziny 7.20 minął mnie #8437.No cóż teraz czekamy na R-7...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Krzysiek pisze:
voy pisze:Szkoda, że na R7, bo za zajezdnia nie potrafi zadbać o tabor a po drugie z 175 znikną MANy
Mimo wszystko i tak z R-7 znikną Many,bo wszystkie będą ulokowane na Stalowej.
Na plus dla ciebie jest to że z 2 brygady 175 od Września czy Października obsługuje R-13 Stalowa. :mruga:
Wiem że ciężko trafić na akurat te brygady, ale zawsze coś. :cool:
Tak to fakt, R13 obsługuje kilka kursów na linii 175. Ja kilka razy widziałem na tej linii MAN-a NG 313 z R13 i się mocno zdziwiłem. :shocked:

No to teraz czekamy na ciąg dalszy Solarisomanii w Warszawie :-P . Jest bardzo ciekaw, gdzie te następne sztuki trafią... :)

Grzesiek

Post autor: Grzesiek »

No, cóż, dostaję ciarek na plecach na myśl, że niedługo na mojej ukochanej 192(15:23 na przyst. WORONICZA -> Wyczółki - wtedy wracam ze szkoły, zawsze jeździ Man) pojawią się SU18III :)

Ogólnie, jak tylko pojawią się na R-7 (a raczej PP-1) to chyba skoczę na zajezdnię, bo mam ją blisko szkoły (z aparatem, oczywiście), albo przejdę minutkę z domu na skrzyżowanie Cybernetyki - Rzymowskiego, gdzie będą się pojawiać na mediolanie...

P.S. Widziałem dziś na mieście #8431 na 525

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”