Solaris - dostawy

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
mokum

Post autor: mokum »

J-31 pisze:Obecnie musiałbym jechać aż do Poznania, żeby móc przejechać się SU18. A moż już niedługo one przyjadą do Warszawy. Nie tylko ja na nie czekam... ;)
Białystok chyba jest bliżej :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Za wcześnie się cieszyłem. :cry:

Chyba poczekamy na nie dłużej. Po fali prasowej krytyki za to, że 80 autobusów kosztuje zbyt drogo. MZA waha się i nie spieszy z podpisaniem kontraktu z Solarisem, a co więcej zastanawiają się nad ... umorzeniem i rozpisaniem nowego przetargu :nuts: .

Natomiast przedstawiciele Solarisa - w dzisiejszej GW - obiecują, że jak tylko podpiszą umowę z MZA, do Warszawy przyjadą "inne" Solarisy niż te, które już znamy. Z ich opisu wynika, że mają to być autobusy III generacji:

Gazeta Stołeczna: "Prezes spółki Solaris Bus & Coach Krzysztof Olszewski zapowiedział wczoraj, że w razie zwycięstwa przyśle do stolicy nieco inny model niż ten, który znamy. - Zgodnie z obecnymi trendami kształt naszych autobusów jest bardziej kanciasty - opisywał. Dzięki temu Solarisy mają większą tablicę z informacją o numerze i trasie linii. Zachowały jednak charakterystycznie pofalowaną karoserię pod przednią szybą."

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Jak MZA się waha to pewnie cud z tego wyjdzie... To sobie tak szybko nie pojeździsz U18 :P A kto wie jak umorzą ten przetarg, to może w nastepnym wygra EvoBus :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

0405NE pisze:Jak MZA się waha to pewnie cud z tego wyjdzie... To sobie tak szybko nie pojeździsz U18 :P A kto wie jak umorzą ten przetarg, to może w nastepnym wygra EvoBus :D
Wątpię aby wygrało EVOBUS. Jeśli już to wydaje mi się nadal ma szansę Solaris, ale już nie za tą cenę...

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

J-31 pisze: Wątpię aby wygrało EVOBUS. Jeśli już to wydaje mi się nadal ma szansę Solaris, ale już nie za tą cenę...
Z tego co wiem EvoBus miał dość korzystną cene, odpadł tylkodlatego, że miał jakiś błąd w ofercie. Myśle, że na nastę pny przetarg ten błąd zostałby poprawiony i miałby duże szanse. Co do solarisa owszem mógłby wystartować z dużo niższą ceną, ale byłyby to SU 18 II generacji, a nie tak jak chcieli dotarczć teraz III generacji...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Pożyjemy zobaczymy. Na razie wszystko jest zawieszone.
Solaris czuje się zwycięzcą i obiecuje cuda, a MZA nie wie czego chce... :o:

voy

Post autor: voy »

Jak zwykle, no to sobie poczekacie.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

voy pisze:Jak zwykle, no to sobie poczekacie.
Nie kracz :-P . Do końca kwietnia MZA ma czas na decyzje finalne... ;)

Robson

Post autor: Robson »

Gorzów ma niby jeszcze 2 solary kupic ale to nie jest jeszcze pewne.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Robson pisze:Gorzów ma niby jeszcze 2 solary kupic ale to nie jest jeszcze pewne.
A o jakiej konkretnie wersji myśli się w Gorzowie ? :)

Robson

Post autor: Robson »

pewno bedzie to SU12 z 2 generacji bo az mi sie niechce wierzy by kupili z 3 gen.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

To całkiem możliwe, bo SU12 III generacji może być drogie... ;)

voy

Post autor: voy »

Ewentualnie SU I generacji, SU II generacji nie schodzi szczególnie dobrze, tylko nieliczne przypadki do tej pory.

Robson

Post autor: Robson »

Ale pomiedzy SU II i SU I jest niewielka różnica to moze akutat.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

J-31 pisze:To całkiem możliwe, bo SU12 III generacji może być drogie... ;)
Z tego co wiem to III generacja z założenia była projektowana na rynek zachodni. Ale jak wiadomo, nie chcemy być gorsi od niemców, to pragniemy kupować "zdeka" droższe SU III generacji :P

voy

Post autor: voy »

Cena tych Solarisów dla Warszawy jest skandalicznie wysoka - to muszą być SU III.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wg. opisu Prezesa Solarisa tak wynika. A co będzie (o ile w ogóle) to się dowiemy najwcześniej w kwietniu... ;)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

J-31 pisze:Wg. opisu Prezesa Solarisa tak wynika. A co będzie (o ile w ogóle) to się dowiemy najwcześniej w kwietniu... ;)
Troche dziwne, że solaris przystąpił do przetargu z III generacją... być może MZA bedzie chciało mieć Solarisy, ale dużo tańsze, czyli II generacje. Wszystko teraz zalezy od tego jak postąpi Solaris i zarząd MZA :) Na miejscu pana Olszewskiego, byłbym już na rozmowach z prezesem MZA :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Przyznam, że i ja też wolałbym pójść na rozmowę i dogadać się zamiast "dyskutować" poprzez media. Takie medialne informacje źle świadczą, przede wszystkim o MZA.... :(

voy

Post autor: voy »

Jeżeli Solaris zaproponował tak skandaliczną cenę jak 2 mln złotych od przegubowca, to powinna być to III generacja bezapelacyjnie, jeśli będzie inaczej to ten przetarg będzie jeszcze większą klapą niż jest.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”