Solaris - dostawy

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

u2w pisze:
J-31 pisze:...w większości Solarisów w Polsce zastosowano napęd hydrauliczny... tak zachowują się drzwi posiadające napęd elektryczny, a nie hydrauliczne siłowniki...
Pneumatyczny ;)
Sorry, faktycznie pneumatyczne. O ile się nie mylę, tam w siłownikach jest sprężone powietrze. To prawda ? :)

[ Dodano: 2005-09-09, 09:44 ]
voy pisze:Myślę że w tych gdańskich są faktycznie elektryczne, bo drzwi cicho, równomiernie się otwierają/zamykają, nie trzaskają.
Bingo. Dokładnie tak. Nie ma praktycznie żadnych odgłosów. Tyle tylko, że drzwi otwierają się powoli... :)

[ Dodano: 2005-09-09, 09:46 ]
Damhan pisze: Solaris to #2042 (autobusy mają numery zaczynające się od 2, a tramwaje od 1) Być może są elektroniczne. I rzeczywiście cicho się zamykają. Ale innymi Solarisami prócz gdańskich nie jechałem, więc nie mam z czym porównać.
Sorry, rzeczywiście #2042, nie byłem pewny nr. tab. A jak jest z poruszaniem się drzwi w gdańskich SU18 - tak samo jak w SU12 ? Czy zwróciłeś na to uwagę ? :)

Damhan

Post autor: Damhan »

J-31 pisze:Sorry, rzeczywiście #2042, nie byłem pewny nr. tab. A jak jest z poruszaniem się drzwi w gdańskich SU18 - tak samo jak w SU12 ? Czy zwróciłeś na to uwagę ? :smile:
Poruszają się faktycznie bardzo cicho. Ciekawe jak będzie w tych najnowszych.

Orange

Post autor: Orange »

Mam pytanie do warszawiaków :)
Kiedy mniewiecej bedzie kolejny przetarg jeśli już coś wiecie.
PS: Pytam się bo chce się pozbyc tych ikarusów :retard:

voy

Post autor: voy »

Można przypuszczać, że za jakieś 4 lata :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

PiotrekK pisze:Mam pytanie do warszawiaków :)
Kiedy mniewiecej bedzie kolejny przetarg jeśli już coś wiecie.
PS: Pytam się bo chce się pozbyc tych ikarusów :retard:
Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie, bo tego tak naprawdę nikt nie wie. Nawet nasi politycy i decydenci tego nie wiedzą, krążą tylko plotki. ;)

Jest jednak wielce prawdopodobne, że ZTM ogłosi pod koniec tego roku przetarg dla ajentów na obsługę linii 50 przegubowymi autobusami niskopodłogowymi.

Natomiast, jeśli chodzi o przetarg dla MZA, to jest duża szansa, że będzie się sporo działo w przyszłym roku. :)

W tym roku MZA czeka na resztę SU 18 III i na tym na razie koniec... :-P
Ostatnio zmieniony 2005-09-16, 11:41 przez J-31, łącznie zmieniany 1 raz.

Damhan

Post autor: Damhan »

J-31 pisze:Jest jednak wielce prawdopodobne, że ZTM ogłosi pod koniec tego roku przetarg dla ajentów na obsługę linii 50 przegubowymi autobusami niskopodłogowymi.
A coż to za linia 50?

Krzysiek

Post autor: Krzysiek »

50 będzie tych nowych autobusów zakupionych przez ajenta który wygra przetarg .
W Warszawie nie ma linii 50.

Hubert

Post autor: Hubert »

Rozmawiałem z gościem który rozmawiał z gościem z mobilisa który mówił że też kupili pare sztuk 18III.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Hubert pisze:Rozmawiałem z gościem który rozmawiał z gościem z mobilisa który mówił że też kupili pare sztuk 18III.
Przepraszam, ale ta informacja jest raczej nie sprawdzona, chociaż w Warszawie wszystko jest możliwe.
"Mobilis" wygrał przetarg, ale na obsługę linii autobusami... 10-metrowymi, toteż po co im SU 18 ? :mruga:

Co najwyżej "Mobilis" może startować w opisanym przetargu i to może być prawdą ... ;)

[ Dodano: 2005-09-19, 09:51 ]
Damhan pisze:
J-31 pisze:Jest jednak wielce prawdopodobne, że ZTM ogłosi pod koniec tego roku przetarg dla ajentów na obsługę linii 50 przegubowymi autobusami niskopodłogowymi.
A coż to za linia 50?
Zgodnie z tym co napisał już kol. Krzysiek, tylko potwierdzam, chodzi nie o linię "50", a o 50 szt. autobusów ... ;)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Czy ktoś z was jest w stanie powiedzieć kiedy będzie rozstrzygnięcie tego przetargu :?:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

0405NE pisze:Czy ktoś z was jest w stanie powiedzieć kiedy będzie rozstrzygnięcie tego przetargu :?:
Jeśli Masz na myśli warszawski przetarg ZTM-u na obsługę linii 50-ma autobusami. To odpowiedź jest prosta. Na razie nikt nie wie, kiedy będzie rozstrzygnięcie. xD

Po pierwsze najpierw ZTM musi zorganizować ten przetarg. A jeszcze tego nie zrobił. :-P

Po drugie. Nawet jeśli przetarg zakończy się sukcesem i wyłoniony zostanie przewoźnik (ajent), to i tak pozostali będą protestować - bo teraz jest taka moda, zaskarżyć przetarg :diabeł:

Tak więc. Na razie nic nie wiadomo. Czekamy na rozwój sytuacji... ;)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Aha to wszystko jasne. Ja myślałem, że ZTM już ogłosił ten przetarg, ale jak się okazuje do tego jeszcze daleko... A jakie są twoje typy na zwyciężce tego przetargu :?: Czy ajenci dawali już jakieś propozycje :?:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

0405NE pisze:Aha to wszystko jasne. Ja myślałem, że ZTM już ogłosił ten przetarg, ale jak się okazuje do tego jeszcze daleko... A jakie są twoje typy na zwyciężce tego przetargu :?: Czy ajenci dawali już jakieś propozycje :?:
Nie, na razie nie było propozycji. Ajenci czekają na przetarg.

A jakie są moje typy ? Prawdopodobnie:
- Polski Express - pewnie MB O530G "Citaro"
- Mobilis - SU 18 III
- Connex Warszawa - MB O530G lub Volvo 7700A

To są tylko moje podejrzenia i nie muszą się sprawdzić.... ;)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

J-31 pisze: Nie, na razie nie było propozycji. Ajenci czekają na przetarg.

A jakie są moje typy ? Prawdopodobnie:
- Polski Express - pewnie MB O530G "Citaro"
- Mobilis - SU 18 III
- Connex Warszawa - MB O530G lub Volvo 7700A

To są tylko moje podejrzenia i nie muszą się sprawdzić.... ;)
A ITS zapowiedział, że w ogóle nie wystartuje :?: Podejrzewam, że gdyby ITS wystartował i wygrał ten przetarg to mielibyście 50 nowych Manów NG313 :mruga:

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Panewniczanin pisze:Będzie Grodzio z Tandetusem. :cool:
Hym... mam nadzieje, że to będzie przetarg na 100% nieskiej podłogi co skutecznie wyeliminuje Jelcza, a gdyby grodzio startował to naprawde nie wiem z czym... :rotfl:

voy

Post autor: voy »

Jak grodzio to pewnie Tantusy, haha już widzę jak się warszawiacy cieszą :>

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

0405NE pisze:A ITS zapowiedział, że w ogóle nie wystartuje :?: Podejrzewam, że gdyby ITS wystartował i wygrał ten przetarg to mielibyście 50 nowych Manów NG313 :mruga:
Chwilowo nie ma zapowiedzi oficjalnych. Stąd trudno mi orzec, czy ITS wystartuje. Jednak Masz rację, że ITS preferuje pojazdy MAN-a (nie tylko autobusy, ale też ciężarówki). Toteż fakt, iż możliwe jest, że ITS będzie chciał wprowadzić NG313...

My tu sobie gadu gadu, a tymczasem ja usłyszałem od bodajże rzecznika ZTM-u, że ZTM chciałoby zorganizować przetarg dla ajentów na 50 szt. autobusów, ale ... ZTM chciałoby, aby to były SU 18. :shocked:

Dziwne to trochę i nawet głupie, ale tutaj nie takie numery się odwala.... :diabeł:

Hubert

Post autor: Hubert »

Ja mam 3 typu.
1. Mobilis -50 sztuk SU18 III
2. ITS Michalczewski - 50 sztuk MAN Lion's City G
3.Conex albo cuś innego - 50 sztuk Mercedesa badź Volva
Chyba "Volvo".Inspektor.
Prepraszam to z nerwów przed klasówką :D
Ostatnio zmieniony 2005-10-17, 20:41 przez Hubert, łącznie zmieniany 1 raz.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Hubert pisze:Ja mam 3 typu.
1. Mobilis -50 sztuk SU18 III
2. ITS Michalczewski - 50 sztuk MAN Lion's City G
3.Conex albo cuś innego - 50 sztuk Mercedesa badź wolva
Chyba "Volvo".Inspektor.
A skąd masz pewność, że Connex nie kupiłby Solarisów :?: Może będą dążyli do unifikacji taboru... :mruga:

Hubert

Post autor: Hubert »

0405NE pisze:
Hubert pisze:Ja mam 3 typu.
1. Mobilis -50 sztuk SU18 III
2. ITS Michalczewski - 50 sztuk MAN Lion's City G
3.Conex albo cuś innego - 50 sztuk Mercedesa badź wolva
Chyba "Volvo".Inspektor.
A skąd masz pewność, że Connex nie kupiłby Solarisów :?: Może będą dążyli do unifikacji taboru... :mruga:
Mam nadzieje że jednak nie :diabeł: ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”