Solaris - dostawy

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
Peibe

Post autor: Peibe »

voy pisze:Myślę, że będą przyjeżdżały od razu po tym, jak zostaną wyprodukowane, i tak pewnie będą stopniowo docierać Solarisy do Warszawy.
Nie wiem ile w tym prawdy, ale podobno część została już wyprodukowana, jeszcze przed ogłoszeniem wyników przetargu :D

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Peibe pisze:Nie wiem ile w tym prawdy, ale podobno część została już wyprodukowana, jeszcze przed ogłoszeniem wyników przetargu :D
Wątpie, były to raczej autobusy dla Berlina :!: Nie zapomnijmy o tych 260 sztukach :P

Peibe

Post autor: Peibe »

Ale miały być nawet pomalowane w Warszawskie barwy. zresztą, może to tylko plota.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Ryzykowne posunięcie i nierealne: Producent nie ryzykował by wyprodukowaniem pojazdów przed ogłoszeniem wyników przetargu tym bardziej , że tera zmają duzo roboty dla Berlina.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Wilchelm pisze:Ryzykowne posunięcie i nierealne: Producent nie ryzykował by wyprodukowaniem pojazdów przed ogłoszeniem wyników przetargu tym bardziej , że tera zmają duzo roboty dla Berlina.
W przypadku Solarisa bardzo możliwe, że produkują juz na zaś bo nawet jak nie wygraja przetargu to znajdzie sie inny nabywca. Jednakże w tym przypadku wątpie, żeby produkowali U18 juz na zaś dla Warszawy, jak juz to dla Berlina lub kogoś innego :-P

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Ryzyk fizyk. Lecz nabywca moż epowiedziec dobrze , ale my za niego zapłacimy mniej bo już stoi iles tam. Bądź nawet dopłacą , że już jest. Więc nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Wilchelm pisze:Ryzyk fizyk. Lecz nabywca moż epowiedziec dobrze , ale my za niego zapłacimy mniej bo już stoi iles tam. Bądź nawet dopłacą , że już jest. Więc nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
A skąd odbiorca bedzie wiedział ile pojazd już stoi na parkingu :?: <b>pozatym</b> w Solarisei jest taki nawał pracy, że nie ma czegoś takiego jak produkcja przed rozstrzygnięciem przetargu :P

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Licze na uczciwość Solarisa. Ty byś chyba nie chaił dostać auta z rocznika 2004 w cenie za smaochód z rocznika z 2005 roku. Ja doskonale wiem, że Solaris teraz ma tyle roboty, że nie ma czasu na nad produkcję :)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Wilchelm pisze:Licze na uczciwość Solarisa. Ty byś chyba nie chaił dostać auta z rocznika 2004 w cenie za smaochód z rocznika z 2005 roku. Ja doskonale wiem, że Solaris teraz ma tyle roboty, że nie ma czasu na nad produkcję :)
Powiem ci szczerze, że mi nie robi czy dostane w 2005 roku pojazd z 2004 roku. Skoro nie był używany, to jak dla mnie jest nowy :) :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Peibe pisze:
voy pisze:Myślę, że będą przyjeżdżały od razu po tym, jak zostaną wyprodukowane, i tak pewnie będą stopniowo docierać Solarisy do Warszawy.
Nie wiem ile w tym prawdy, ale podobno część została już wyprodukowana, jeszcze przed ogłoszeniem wyników przetargu :D
Nie wiem skąd Masz tą informację, ale jeśli Kupujesz lub Prenumerujesz "Zajezdnię", to tam w numerze 2(7)/2005 (najnowszy), na stronie 19 jest zdjęcie SU18 w barwach MZA Warszawa.... Czy to jest fotomontaż ? :mruga:

Peibe

Post autor: Peibe »

Nie wiem skąd Masz tą informację
Ja też już nie pamiętam..... :|. Wyczytałem to chyba na jakimś forum klka tygodni temu, dlatego może to być tylko plotka.
jeśli Kupujesz lub Prenumerujesz "Zajezdnię", to tam w numerze 2(7)/2005 (najnowszy), na stronie 19 jest zdjęcie SU18 w barwach MZA Warszawa.... Czy to jest fotomontaż ?
Owszem, kupuję. Patrzę teraz na to zdjęcie. Nie wygląda na zmontowane, ale przy dzisiejszym poziomie techniki można ze zdjęciem zrobić wszystko. To pytanie należy raczej skierować do autora tego artykułu.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wobec tego, jeżeli to prawda. To znaczy, że już niedługo powinny pojawić się nowe autobusy w Warszawie... ;)

voy

Post autor: voy »

Jeszcze nie podpisano umowy raczej między Solarisem a MZA, i zapewne lepiej dla Solarisa aby ta umowa była zawarta jak najpóźniej, żeby się wyrobił z produkcją autobusów.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

voy pisze:Jeszcze nie podpisano umowy raczej między Solarisem a MZA, i zapewne lepiej dla Solarisa aby ta umowa była zawarta jak najpóźniej, żeby się wyrobił z produkcją autobusów.
Dlaczego jak "najpóźniej" ? Dla nich właśnie odwrotnie - jak najszybciej. Im szybciej tym lepiej dla wszystkich. Szczególnie, że konkurencja nie śpi.... :mruga:

voy

Post autor: voy »

Skoro mają dużo zamówień i muszą nadążyć to dla nich lepiej, że później bo mają mniej autobusów do zmontowania.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

voy pisze:Skoro mają dużo zamówień i muszą nadążyć to dla nich lepiej, że później bo mają mniej autobusów do zmontowania.
Hmmm. To nawet ciekawa teoria. Ale Zapomniałeś o malutkim szczeguliku.... :mruga: :mruga:

Ja chce przejechać się tym SU18, jak najszybciej... :retard: i to nie tylko ja. W Warszawie, wielu ludzi czeka na nie z utęsknieniem :D
Dlatego dla nas byłoby najlepsze, gdyby przyjechały jak najszybciej... :-P

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Nie tylko ty chciałbyś... :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Inspektor pisze:Nie tylko ty chciałbyś... :D
No właśnie dokładnie to napisałem.... :lol:
Obecnie musiałbym jechać aż do Poznania, żeby móc przejechać się SU18. A moż już niedługo one przyjadą do Warszawy. Nie tylko ja na nie czekam... ;)

voy

Post autor: voy »

Ja tam bym czekał cierpliwie :D bo ja mam przejażdżkę U18 za sobą. J-31 powiem Ci tylko, że to jest najzwyklejszy Solaris, tylko że ma silnik MAN 12 litrów i przegub, nic szczególnego.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

voy pisze:Ja tam bym czekał cierpliwie :D bo ja mam przejażdżkę U18 za sobą. J-31 powiem Ci tylko, że to jest najzwyklejszy Solaris, tylko że ma silnik MAN 12 litrów i przegub, nic szczególnego.
Ok. Dzięki. . Ale dla mnie każdy Solaris jest szczególny, nawet ten najzwyklejszy... :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”