Solaris Urbino electric

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
Filip7370

Post autor: Filip7370 »

Miejcie świadomość że będzie to autobus ściśle śródmiejski i w tych czasach możliwe jest wytypowanie linii do obsługi takich "cudeniek" i postawienie na pętlach "wtyczek" do ładowania baterii. Niestety takie rozwiązania determinują wyższą kulturę, ale profity są i warto do nich dążyć.

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

Tak. Tylko zauważ, że taki autobus się nie nadaje w polskich warunkach do miasta. Zbyt mało pojemne, bo baterie ograniczają pojemność (zabierają cały jeden rząd siedzeń) do tego dystanse pokonywane na tak małych bateriach są niewielkie.

lkmg-sol

Post autor: lkmg-sol »

Siedzenia z tyłu jednak pozostały. Błąd w wykonaniu grafiki.

Skowron59

Post autor: Skowron59 »


Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Aż tak oszczędzają energię, że wyświetlarki klapkowce dali zamiast diodowych? To już dużo mówi o napędzie...

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

Uuu... Solaris popełnił ten sam błąd co SOR. Ten wóz będzie strasznie pływał po zakrętach.

Awatar użytkownika
O530
Posty: 741
Rejestracja: 2010-06-15, 18:32
Lokalizacja: Kielce

Post autor: O530 »

To malowanie + te wyświetlacze daje poczucie pierwszego SU12 I w Polsce...

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Może wyświetlacz pikselowy tak tylko im się założyło, z podświetlanym każdym pikselem osobno nie są złe a nie potrzebują prądu do wyświetlania wciąż tego samego

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

pmaster pisze:Może wyświetlacz pikselowy tak tylko im się założyło, z podświetlanym każdym pikselem osobno nie są złe a nie potrzebują prądu do wyświetlania wciąż tego samego
Tyle, że ten typ wyświetlaczy wychodzi z użytku.

Lopez

Post autor: Lopez »

I może to jednak niedobrze, że wychodzi z użycia - przy wszystkich wadach, energooszczędność jest jednak poważnym atutem. Czasem naprawdę najprostsze rozwiązania są najlepsze.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Jeżeli wyświetlacze pixelowe wychodzą z użycia, to ciekawy jestem co zrobi MPK Poznań. Bo oni wciąż zamawiają autobusy z tymi wyświetlaczami (aczkolwiek - co ciekawe - Solarisy Tramino mają diody) ;)

ppln

Post autor: ppln »

Amalio pisze: Tyle, że ten typ wyświetlaczy wychodzi z użytku.
Ale na pewno wychodzi? Wiodący producenci (niemieccy rzecz jasna) cały czas je produkują, a po niewielkich modyfikacjach (zmniejszenie rozmiarów klapki, a przez to spadek czasu reakcji i wzrost rozdzielczości) mogą być podobnie elastyczne jak diody (pomijając scroll, ale to jest nieporozumienie)

A z tą energooszczędnością nie należy przesadzać bo nowe mozaiki są podświetlane diodami, więc jest możliwa sytuacja (w przypadku tablicy bez selektywnego podświetlenia - a propos to to są najlepsze dostępne teraz tablice), w której mozaikowy zje więcej prądu niż diodowy

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

J-31 pisze:Jeżeli wyświetlacze pixelowe wychodzą z użycia, to ciekawy jestem co zrobi MPK Poznań.
To że wychodzą z użytku nie oznacza, że nikt takich dla MPK Poznań czy PKM Gliwice nie wyprodukuje. Tyle że u nas to po prostu kolejny typ wyświetlacza. Za zachodzie (nie tylko w Niemczech) ktoś to sprawdził i wyszło, że diodowe są lepiej widoczne i czytelniejsze i dlatego wypierają one starsze rozwiązania.
ppln pisze: Ale na pewno wychodzi? Wiodący producenci (niemieccy rzecz jasna) cały czas je produkują
Tylko komu je produkują :?: Chyba całe Niemcy z dnia na dzień przestawiły się na diody.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Amalio pisze:Za zachodzie (nie tylko w Niemczech) ktoś to sprawdził i wyszło, że diodowe są lepiej widoczne i czytelniejsze i dlatego wypierają one starsze rozwiązania.
Ten kto to sprawdził na Zachodzie ma rację. Ja sam sam mam możliwość porównania obu wyświetlaczy w Warszawie i jestem za diodowymi - faktycznie są lepiej widoczne. Zresztą nieźle się zdziwiłem - będąc w Poznaniu, w sierpniu - jak zobaczyłem nowiutkie Solarisy MPK Poznań... a na nich zamontowane wyświetlacze pixelowe ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Co nie przeszkadza w wyświetlaniu informacji o zmiennej treści na ewidentnych pikselowcach

ppln

Post autor: ppln »

J-31 pisze:Ja sam sam mam możliwość porównania obu wyświetlaczy w Warszawie i jestem za diodowymi - faktycznie są lepiej widoczne.
Tak długo jak nie świeci słońce i nie pada moduł zasilania (co w R&G się zdarza nie tak rzadko). Mozaikowe z podświetleniem indywidualnym LED (taka hybryda) i klapkami z dobrą warstwą fluorescencyjną wygrywają w dobrych warunkach i nie odstają znacznie w kiepskich

Awatar użytkownika
O530
Posty: 741
Rejestracja: 2010-06-15, 18:32
Lokalizacja: Kielce

Post autor: O530 »

Byłem przeciwny temu pojazdowi, ale jak zobaczyłem go na Transexpo od razu zmieniłem zdanie. Wprost jest cudowny ! Premiera była spektakularna i fenomenalna, oprawa była na wysokim poziomie, BRAWO !

http://kielce.gazeta.pl/kielce/10,88276 ... kiego.html

A tu moje: http://imageshack.us/clip/my-videos/819/37cy.mp4/

Bardzo fajne rozwiązanie - podświetlane logo Solarisa co widać na filmach.

http://kielce.gazeta.pl/kielce/51,47262 ... 4.html?i=0
Ostatnio zmieniony 2011-09-20, 19:43 przez O530, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Naprawdę nie rozumiem twojej wypowiedzi. Czy wygląd i oprawa prezentacji ma wpływ na to jak będzie się o sprawował :?:

Awatar użytkownika
O530
Posty: 741
Rejestracja: 2010-06-15, 18:32
Lokalizacja: Kielce

Post autor: O530 »

Fakt trochę źle to napisałem ;)
Na myśli miałem to, że po dogłębnemu przyjrzeniu się pojazdowi zmieniłem zdanie. Taka ciekawostka, prezes Olszewski nie brał udziału w projektowaniu wozu.

polsmol

Post autor: polsmol »

A jakie ma parametry? Jaki jest jego zasięg? Jak się go ładuje i ile to trwa? Czy wytrzyma mrozy? Czy wnętrze jest zmniejszone w stosunku do wersji spalinowej? jak często trzeba wymieniać baterie? Ile to kosztuje i czy jest ekologiczne?
To pierwsze pytania jakie przychodzą mi do głowy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”