Solaris Urbino 18 MetroStyle

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
korando1

Solaris Urbino 18 MetroStyle

Post autor: korando1 »

Czyżby zapowiedź Urbino IV generacji?

http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 8&page=107

Jak oni to ukryli?

Przypomina wynalazki typu Crealis 3, albo Irisbus Crealis neo.

Krzysztof II

Post autor: Krzysztof II »

Właśnie chciałem to umieścić, sam tył zaaprobowałbym do U18 4G

Janusz_K

Post autor: Janusz_K »

Czyżby IV generacja Solarisa nie nazywałaby się Urbino tylko Stif??
Nazwa ta zaczyna mi się kojarzyć z zupełnie czymś innym niż autobus. xD

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

Brzydkie to to, przód jak w Tramino, tył jeszcze w miarę znośny. Nie przemawia to do mnie, nie wszystko co nowe musi być lepsze.

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Zrobili Metro Design, coś jak to:

http://transport131.webpark.pl/image1027.gif

Tylko na nieco większą skalę.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

To NIE JEST żadne Urbino IV. Była o tym autobusie dyskusja tu na forum tyle, że wtedy było tylko foto modelu w jakiejś tam skali.
Francuzi mają fioła na punkcie designu, więc niektóre miasta życzą sobie designerskich autobusów. Do tej pory Irisbus ze swoim Crealisem miał na to monopol w zasadzie, ale jak już wspomniałem jakiś czas temu Solaris zaprezentował swoje.


Tym niemniej teraz jak to zobaczyłem z skali 1:1 to nawet byłbym za żeby taki design zaimplementować w czwórce :) Przynajmniej tył, bo wygląda świetnie. Z przodem byłoby gorzej, bo wymusza mało praktyczny układ drzwi.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Nie. Tył jest oklepany, światła wyglądają jak w każdym innym autobusie, nie podoba mi się. Natomiast przód - Tramino, jak już ktoś (a właściwie chyba każdy) zauważył - jest zbyt futurystyczny, jak na autobus, który miałby wyjechać poza Francję ;)

Awatar użytkownika
Michalbc
Posty: 884
Rejestracja: 2008-12-20, 23:31
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Michalbc »

New Edition mi bardziej podchodzi z czarnymi wstawkami listwy świateł i jamniczkiem III Generacji ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Trzeba jednak przyznać ludziom z Bolechowa, że dosyć ciekawie połączyli design Urbino z Tramino ;)

A czy to się przyjmie we Francji ? To się okaże z czasem ;)

B@rteK

Post autor: B@rteK »

Jeśli chodzi o przód, to w polskich warunkach przednia połówka przednich drzwi nie jest raczej używana, więc to nie byłoby przeciwskazanie. Kierowcy otwierają tylko połówkę i sam się zastanawiałem czemu np Katowice nie zamówią Solarisa z połówką przednich drzwi w ramach oszczędności :D A co do wyglądu mam mieszane uczucia :D Dość ciekawy ;]

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

B@rteK pisze:np Katowice nie zamówią Solarisa z połówką przednich drzwi w ramach oszczędności
A nie zauważyłeś przypadkiem, że zmniejsza to radykalnie widoczność z prawej?

Krzysztof II

Post autor: Krzysztof II »

J-31 pisze: A czy to się przyjmie we Francji ? To się okaże z czasem ;)
To już się przyjęło ;)

B@rteK

Post autor: B@rteK »

Coffee pisze:
B@rteK pisze:np Katowice nie zamówią Solarisa z połówką przednich drzwi w ramach oszczędności
A nie zauważyłeś przypadkiem, że zmniejsza to radykalnie widoczność z prawej?
Niekoniecznie, jeśli zastosuje się szybę odpowiednich gabarytów i brak możliwości wtargnięcia tam pasażera. A niektórzy kierowcy autobusów chcieliby chyba czołgiem jeździć, bo wszelkie zbyt duże przeszklenia lubią zaklejać ohydnymi foliami, raczej nikt by nie narzekał, a PKM Katowice zaoszczędziłby przy zakupie lub zażyczyłby sobie jedną połówkę na koniec autobusu i rachunek byłby ten sam :D

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Mnie się ogólnie podoba, tylko możnaby skrócić przedni zwis żeby można było wstawić dwuskrzydłowe drzwi i zagospodarować przód podobnie jak w innych autobusach, a tył przypomina mi Solbusa i uważam, że wartoby go trochę poprawić.

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Auper »

A mnie ciekawi jedno, gdzie go poskładali... Bo dziwi mnie, że nikt z okolic fabryki Solarisa tego nie zauważył, ani przy transporcie ani nic, stąd moje podejrzenia, że może go poskładali kajś na zajezdni właśnie we Francji... Choć pewnie się mylę...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Auper pisze:A mnie ciekawi jedno, gdzie go poskładali... Bo dziwi mnie, że nikt z okolic fabryki Solarisa tego nie zauważył, ani przy transporcie ani nic, stąd moje podejrzenia, że może go poskładali kajś na zajezdni właśnie we Francji... Choć pewnie się mylę...
Mogli go wyprodukować, potem zamaskować. A do Francji autobus mógł pojechać zakryty, na jakiejś lawecie ;)

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Auper »

Ale co, nie testowali by go u nas na ulicach poznania (takie jazdy, jakie sie każdym robi), przeca ktoś by go wypatrzył chyba, że jeździ zamaskowane 18 metrów po ulicach... Nie wiem zresztą, ale ogólnie to fajnie, że Solaris coś nowego ma, ciekawe, czy będzie go oferował również na naszym rynku.. I tak z innej strony, to w Las Vegas śmigają Irisbusy Civisy, a ten Solaris jest ich bezpośrednim konkurentem, więc jak by nam szczęście dopisało, można by z tego zrobić wejściówkę Solarisa na rynek Amerykański... Oczywiście, musiał by być tam składany, i mieć ich sprzęty na pokładzie...

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Auper pisze:Ale co, nie testowali by go u nas na ulicach poznania (takie jazdy, jakie sie każdym robi), przeca ktoś by go wypatrzył chyba, że jeździ zamaskowane 18 metrów po ulicach...
Czemu miałoby być zamaskowane? :] I ile w ogóle pojawiło się przedpremierowych zdjęć np Interurbino :?: Nie mamy chyba jeszcze na szczęście takich fanatyków marki którzy mieszkają w namiocie pod bramą zakładu i tylko czekają aż coś wyjedzie po za zakład :] Z Solarisa wyjeżdża sporo ciekawszych egzemplarzy i jakoś nie oznacza to od razu, że każdy ma przed premierą komplet zdjęć. Ten autobus mógł umknąć uwadze jak każdy inny, a przecież autobusu nie testuje się kontrolnie na trasie przez pół Polski tylko w okół fabryki.
Auper pisze:Nie wiem zresztą, ale ogólnie to fajnie, że Solaris coś nowego ma, ciekawe, czy będzie go oferował również na naszym rynku.
Czy uważasz to pytanie za właściwe :?: Bo moim zdaniem bardziej odpowiednie pytanie by brzmiało - kto to w ogóle kupi :?: To jest konstrukcja zbudowana na potrzeby raz francuzów, a dwa BRT. U nas nie ma ani jednego ani drugiego. Prędzej pojawi się drugie, ale mało prawdopodobne by ktoś z tego powodu chciał u nas jakieś wymyślate autobusy.
Auper pisze: I tak z innej strony, to w Las Vegas śmigają Irisbusy Civisy, a ten Solaris jest ich bezpośrednim konkurentem, więc jak by nam szczęście dopisało, można by z tego zrobić wejściówkę Solarisa na rynek Amerykański...
Jakoś nie uważam by sprzedaż autobusów do Las Vegas miałaby się przełożyć na jakiekolwiek wejście na rynek Amerykański po za to miasto. Irisbusy po LV jeżdżą, bo są tak samo niesamowite i nietuzinkowe jak całe miasto. Dla tego tam są. Nie zdziwiłbym się nawet jeżeli te autobusy by były tam bardziej z determinacji amerykanów niż chęci Irisbusa do zbicia majątku.

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Auper »

No ja też osobiście nie bardzo wieżę w to co sam napisałem, ale pomarzyć zawsze można... Osobiście chętnie bym go zobaczył u nas, aczkolwiek co racja to racja, to nie dla nas...

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

Auper pisze:Osobiście chętnie bym go zobaczył u nas, aczkolwiek co racja to racja, to nie dla nas...
Pewnie by było trochę problemów z nim gdyż pojazd ma optyczne sterowanie no i niestety trzeba by pewnie drogi utrzymywać w idealnym stanie, żeby kamery mogły czytać białą linię pasów, a nie np. szarą czy czarną ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”