Solaris Urbino Hybrid 24 CNG

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Coś mi się wydaje, że Solaris pójdzie w kierunku tych frontów, przy czym przednia szyba nie będzie tak mocno pochyła jak w Tramino, tylko bardziej prosto - może co najwyżej z jakimś niewielkim procentem pochyłu ;)

Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 356
Rejestracja: 2007-10-24, 13:20
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Szymon »

Super! :) Kiedy dostawy? :)

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

Przede wszystkim wielu przewoźników wymaga dzielonej szyby, więc jestem ciekaw, co wymyślą. ;)

ppln

Post autor: ppln »

Przód nawet fajny, ale tył IMO porażka, wolę klasyczny z szeroką szybą/wyczernieniem

Lopez

Post autor: Lopez »

IMO nie może sięto stać standardem z bardzo prostego powodu: większość odbiorców życzy sobie autobus o długości nie większej niż równe 18m, a jednocześnie o pojemności nie mniejszej niż ileśtam. Pochyły przód zabiera cenną przestrzeń w środku, dlatego poza pojedyńczymi miastami nie mamy, jak sądzę co liczyć (obawiać się) inwazji strawajonych solarisów.

nevander13

Post autor: nevander13 »

podobno nowa buda jest to protypowa do IV generacji. chcą sprawdzić rynek jak zaakceptują uzytkownicy nowość, DZIWIE SIę DLACZEGO NA WYSTAWIE W KIELCACH ANI MRU MRU

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

Lopez pisze:Pochyły przód zabiera cenną przestrzeń w środku, dlatego poza pojedyńczymi miastami nie mamy, jak sądzę co liczyć (obawiać się) inwazji strawajonych solarisów.
Chyba, że przy zachowaniu tej samej stylistyki, sam przód spłaszczą.

Awatar użytkownika
Michalbc
Posty: 884
Rejestracja: 2008-12-20, 23:31
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Michalbc »

To są żarty, nie? :P

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

Michalbc pisze:To są żarty, nie? :P
Nie :diabeł:

nevander13

Post autor: nevander13 »

A mi się podoba sylwetka nowego pojazdu. Solaris tnie koszty zaprojektował tramwaj a potem przelał wzór jako autobus. Widać ze firma szuka oszczędności bo buduje nową hale. Mam takie pytanie czy solaris kupił fabrykę autobusów w Hiszpanii?

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

nevander13 pisze:Mam takie pytanie czy solaris kupił fabrykę autobusów w Hiszpanii?
Owszem, kupił.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Którą i po co? I nadwozi, czy całych?

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Noge. Po co :?: To się Solarisa zapytaj. Ja obstawiam, że docelowo będą tam produkować Urbino na Półwysep Iberyjski tak samo jak to robi Mercedes.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

A jest oficjalne info o przejęciu Noge przez Solarisa?

Lopez

Post autor: Lopez »

Albo kupił po to, żeby mocniej zaistnieć na rynku autokarów, w którym - powiedzmy delikatnie - do liderów nie należy.
EOT

Ziarek

Post autor: Ziarek »

nevander13 pisze:podobno nowa buda jest to protypowa do IV generacji. chcą sprawdzić rynek jak zaakceptują uzytkownicy nowość, DZIWIE SIę DLACZEGO NA WYSTAWIE W KIELCACH ANI MRU MRU
Ponieważ Polski rynek dla Solarisa jest drugą kategorią, zdecydowanie woli się pochwalić na Zachodzie nowinkami typu BHNS, niż w Polsce. To samo jest z jakością produktu na Zachód idą o wiele lepsze jakościowo niż to co mamy w Polsce, np. kieleckie, czy te które kupiło MPK czy ZTM miały kilka usterek na dzień dobry i mechanicy na zajezdni mieli trochę do roboty.

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

I tak będzie nadal, nie tylko w przypadku Solarisa ale także innych producentów, póki głównym kryterium zakupu będzie najniższa cena.

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

irisbus pisze:póki głównym kryterium zakupu będzie najniższa cena.
Tylko co preferujesz jako główne kryterium? Z resztą było kilka przetargów, gdzie cena nie grała roli, bo i tak przekraczała maksymalną stawkę i do tego wygrywała droższa oferta.
Dla mnie porażką jest, gdzie przewoźnicy i producenci nawzajem prześcigają się w robieniu z siebie idiotów: Producent produkuje coś, co nie spełnia wymogów przetargu (zasłaniając się kosztami), a przewoźnik to przyjmuje (zasłaniając się utratą renomy i prestiżu), bo kupili bubla i trzeba to ukryć bo to nie medialne... Dopóki będzie tak u nas wyglądać sytuacja, dotąd nie będzie normalnych przetargów (bo póki co, to jedynym przewoźnikiem który zrobił w tym kierunku krok, to PKM Gliwice, po którym w życiu bym się tego nie spodziewał).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”