Płonący solaris

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
Peibe

Płonący solaris

Post autor: Peibe »

W sobotę rano w Warszawie spalił się tył SU 15 jadącego ulicą Bonifraterską w stronę Mokotowa.
Tutaj kilka fajnych zdjęć: http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html? ... w=24772910
a tu notatka prasowa: http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,2749970.html

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Uuups. No to mamy jedną solarkę mniej... :cry:

Peibe

Post autor: Peibe »

NIe będzie tak źle, pewnie go wyremontują. Spalił się w końcu tylko silnik i kawałek tyłu. Choć z drugiej strony, jeżeli Man , który coś ze 2 lata temu został rozerwany przez tramwaj jeszcze nie powrócił do służby, a miał tylko przegub uszkodzony, to i na tą solarkę możemy troche poczekać....

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Nie jestem pewny, ale jakiegoś NG313 widziałem ostatnio w serwisie MAN-a w Wolicy. Niestety autobus stał pomiędzy innymi pojazdami, więc tylko widziałem jego przód i to bardzo krótko.... :cry:

MZA i Connex Warszawa wysyła swoje Solarki na naprawy do serwisu MANa. Tak więc, pewnie teraz i ta Solarka trafi do serwisu MAN-a - one tam jeżdżą na jakieś przeglądy lub inne naprawy.... ;)

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Biedny Solaris :(. Teraz przynajmniej dołączy do rodziny Citaro :lol:.

DoMANik287

Post autor: DoMANik287 »

Teraz wiecie dlaczego nie lubie osralisów !! (Powinny wszystkie solarisy tak skończyć to jest gorsze od... hmmm... Jelcza Vecto :diabeł: )

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Volvo-DAB pisze:Teraz wiecie dlaczego nie lubie osralisów !! (Powinny wszystkie solarisy tak skończyć to jest gorsze od... hmmm... Jelcza Vecto :diabeł: )
No dobra, ale jakieś autobusy KM muszą jeździć... ;)

DoMANik287

Post autor: DoMANik287 »

J-31 pisze:
Volvo-DAB pisze:Teraz wiecie dlaczego nie lubie osralisów !! (Powinny wszystkie solarisy tak skończyć to jest gorsze od... hmmm... Jelcza Vecto :diabeł: )
No dobra, ale jakieś autobusy KM muszą jeździć... ;)
Istnieje MAN NL313...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Volvo-DAB pisze:
J-31 pisze: No dobra, ale jakieś autobusy KM muszą jeździć... ;)
Istnieje MAN NL313...
Znam. Wcale nie jest lepszy od SU15. Przynajmniej ten ostatni jest szerszy i dzięki temu ma szersze przejście... ;)

Milenium

Post autor: Milenium »

J-31 pisze:Uuups. No to mamy jedną solarkę mniej... :cry:
Mysle ze to nie zrobi roznicy ;) :| :retard:

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Volvo-DAB pisze:Istnieje MAN NL313...
Do czasu... :mruga:

Peibe

Post autor: Peibe »

Teraz wiecie dlaczego nie lubie osralisów !! (Powinny wszystkie solarisy tak skończyć to jest gorsze od... hmmm... Jelcza Vecto :twisted: )
Mam nadzieję, że to żart, bo jeśli sadzisz tak naprawdę, to niewielkie masz o tym pojęcie. Solarisy to najlepsze dziś dostępne busy, co potwierdzają duże zamówienia zagraniczne. Pożar spowodowany zwarciem instalacji elektrycznej może się zdarzyć każdej marce.

Podi

Post autor: Podi »

O tak nie można tracić zaufania wobec marki tylko z powodu jednego głupiego pożaru,lepsze taki jednorazowy wypadek,niż ciagłe naprawianie jakiegoś busu z powodu tego,iż jest wadliwy.

Adam_Palacz

Post autor: Adam_Palacz »

U nas też spalił się jeden SU12 - http://www.slavres.friko.pl/mpk105.htm ale dzięki temu MPK Rzeszów kupił Autosana Stokrotkę :D Nie ma tego złego :!:

Peibe

Post autor: Peibe »

Uuu, ale ten to sie spalił całkowicie....

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

2003 - dawno już :-P Poza tym nie całkowicie: przód ocalał :diabeł:

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Adam_Palacz pisze:U nas też spalił się jeden SU12 - http://www.slavres.friko.pl/mpk105.htm ale dzięki temu MPK Rzeszów kupił Autosana Stokrotkę :D Nie ma tego złego :!:
To chyba gorzej wygląda niż te wagony na ul. Wiśniewskiego w Gdyni na bocznicy. I na zdjęciu i w wagonach stuczone szkło i jeden, wielki bałagan.

DoMANik287

Post autor: DoMANik287 »

Peibe pisze:
Teraz wiecie dlaczego nie lubie osralisów !! (Powinny wszystkie solarisy tak skończyć to jest gorsze od... hmmm... Jelcza Vecto :twisted: )
Mam nadzieję, że to żart, bo jeśli sadzisz tak naprawdę, to niewielkie masz o tym pojęcie. Solarisy to najlepsze dziś dostępne busy, co potwierdzają duże zamówienia zagraniczne. Pożar spowodowany zwarciem instalacji elektrycznej może się zdarzyć każdej marce.
Nie twierdze (powiedzmy) że Solaris to aż taka zła firma ale nie podobają mi się jej "produkty" no po prostu coś mnie do niej zraziła, pamiętam kiedyś cieszyłem się kiedy Solara 12 testowli w Gliwicach teraz modle się żeby te 5 solarów 15 które sa w Gliwicach były ostatnią partią Solarisów w Gleiwitz... Do dziś zastanawiam się co mnie zraziło do Solarisów ??

Podi

Post autor: Podi »

Może to,że są Polskie??Albo że z Poznania(Bolechowa)??Albo jakieś niemiłe przezycie w Solarisie :?:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

u2w pisze:2003 - dawno już :-P Poza tym nie całkowicie: przód ocalał :diabeł:
Co to jest dwa lata eksploatacji dla autobusu miejskiego.... :mruga:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”