Solaris Urbino III

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
Robson

Post autor: Robson »

ppln pisze:Czy chcialbyś takie Solarki w Gorzowie?
Osobicie niechcialbym bo niepodoba mi sie zbytnio amfiteatr i siedzenia ustawione bokiem. Tak samo przyzwyczajony jestem do 3 drzwi ktorych tu brakuje. Z reszta sa one wypuszane na linie o malym natezeniu pasazerskim wiec jak na Düsseldorf 2 pary drzwi sa idealne. Podobaja mi sie w nich... siedzenia(ktore sa miekkie) i przyciski "na zadanie" ktore umieszczone sa prawie na kazdej poreczy. Zwylke SUxx III jest o wiele lepsze bo w tych rzeznia jest mala i do tego na calej dlugosci po dwoch stronach sa dwa rzedy siedzen prawie jak w turystyku.
J-31 pisze:Uważasz, że od strony pasażera, są one lepsze niż te eksploatowane w Polsce
Hmm trudno to okreslic bo tu sa inne drogi inne potoki pasazerskie inna mentalnosc. Wiec jak na warunki Niemckie to bus nadaje sie idealnie ale jakby mial jezdzic w Polsce to wiele osob narzekalo by gdyz wbrew pozorom sa mniej pojemne niz polskie odpowiedniki(nie da sie za bardzo na tyle stac).

Aha, autobus ma wyswietlacze BUSE (zewnetrzne jak i monitor LCD) do tego jakis dziwny programator(pewno tez BUSE). Pulpit sandardowo VDO co w niemczech jest norma. Szkoda tylko ze niema uchylnych wlazow w dachu bo w lecie bedzie wg. mnie naprawde upal bo oprocz tego jest bodajze po 3 okna uchylne na strone.

Obserwowalem pasazerow czy jakas reaguja na nowe autobusy ale zbytnio nie widzialem reakcji tylko dwoch facetow jak usiadlo na siedzenia ustawionych bokiem narzekalo na porecz przed ich nogami.

voy

Post autor: voy »

Ja też większego zainteresowania u siebie nowymi wozami nie widziałem. Ale cóż się dziwić, skoro wóz był na 13. Gdyby jechał na 16 w kierunku Chmielnika to miałbym trochę ubawu, bo tam jeżdżą...dość specyficzni ludzie ;) którzy patrzą się dziwnie na nowy autobus, komentują w środku, a na fotografującą autobus osobę wszyscy się z wewnątrz dziwnie patrzą :mruga: - tak właśnie było kiedy wyjechało Vecto w pierwszy dzień jazd.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

^^ Teraz jakby zobaczyli tam Solarisa to by wpadli w panikę ;)
Robson pisze:Obserwowalem pasazerow czy jakas reaguja na nowe autobusy ale zbytnio nie widzialem reakcji tylko dwoch facetow jak usiadlo na siedzenia ustawionych bokiem narzekalo na porecz przed ich nogami.
Można sie było tego spodziewać... Gdyby zobaczyli z przodu napis Made in Poland to by od razu szukali błędów ;)

BTW Czytając niemiecką prasę zauważyłem pewien ciekawy nagłówek w gazecie, a mianowicie była to gazeta Hannoversche Allgemeine Zeitung, która napisała o Solarisie coś takiego "Polnisch, praktisch, gut" :)

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

B.A. Baracus pisze:Gdyby zobaczyli z przodu napis Made in Poland to by od razu szukali błędów :wink:
Albo by się zachowali jak pasażerowie z filmu Sloow :retard:
B.A. Baracus pisze:...gazeta Hannoversche Allgemeine Zeitung... napisała o Solarisie... "Polnisch, praktisch, gut" :smile:
Co w wolnym tłumaczeniu znaczy "Dobre, bo polskie" lub jak kto woli "Dobre, choć polskie" :devil:
Jednym słowem, skoro Niemcy (a przynajmniej medium opiniotwórcze) stwierdzają, że "polskie, praktyczne, dobre" to nic, tylko pogratulować :)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

u2w pisze:Jednym słowem, skoro Niemcy (a przynajmniej medium opiniotwórcze) stwierdzają, że "polskie, praktyczne, dobre" to nic, tylko pogratulować
No właśnie :) To powinno uciąć wszelkie spekulacje, że niejako Solaris jest gorszy od Mana lub Mercedesa ;) Skoro już niemcy, którzy tylko chwalą swoje produkty dochodzą do stwierdzenia, że coś z Polski jest dobre, to naprawdę dany produkt musi być dobry :)

ppln

Post autor: ppln »

Ja jestem ciekaw czy gdyby zdjąćz autobusów wszystkie zanki firmowe to czy bardziej podobałby się Citaro G czy Solaris U18 III ;) Wśród niemców oczywiście :)

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

B.A. Baracus pisze:Skoro już niemcy, którzy tylko chwalą swoje produkty...
Właśnie. Tu należy zaznaczyć: o ile w Polsce trzeba przypominac hasło "Cudze chwalicie, swego nie znacie..." to właśnie Niemcy od dawien dawna preferowali przede wszystkim swoje wyroby.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ppln pisze:Ja jestem ciekaw czy gdyby zdjąćz autobusów wszystkie zanki firmowe to czy bardziej podobałby się Citaro G czy Solaris U18 III ;) Wśród niemców oczywiście :)
(PL)
"A ja jestem ciekaw, czy gdy by zdjąć z autobusów wszystkie filiżanki firmowe, to czy bardziej kawa smakowałaby w Citaro G, czy w Solarisie U 18 III. Popijana, w towarzystwie ładnych Niemek, oczywiście....".
PTG :diabeł:

[ Dodano: 2006-02-16, 12:10 ]
u2w pisze:
B.A. Baracus pisze:Skoro już niemcy, którzy tylko chwalą swoje produkty...
Właśnie. Tu należy zaznaczyć: o ile w Polsce trzeba przypominac hasło "Cudze chwalicie, swego nie znacie..." to właśnie Niemcy od dawien dawna preferowali przede wszystkim swoje wyroby.
A mnie ta sytuacja bardzo cieszy, ponieważ gdyby Solaris nie wyprodukował naprawdę dobrych produktów, to nie byłoby pochwał. Najnormalniej w świecie, "dobry produkt" obronił się sam. Teraz Solaris zbiera coraz więcej zamówień, a w gazetach piszę się pozytywne opinie... :-P

ppln

Post autor: ppln »

Oczywiście, że kawa by lepiej smakowała w Solarisie, ale tylko z włączonym (p)o(d)grzewaniem ;) I co znaczy skrót PTG?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ppln pisze:(...)I co znaczy skrót PTG?
Polish Translation Group. Pisz uważniej... :mruga:

ppln

Post autor: ppln »

J-31 pisze:[ Dodano: 2006-02-16, 12:10 ]
Coś ktoś tutaj kantuje ;)

A ta PTG to trochę za bardzo zmienia treść postów i ich sens ;) Moderatorzy są do poprawiania literówek, a nie do zmiany treści postu :)

PS. Wiecie, że w Warszawie na Centralny dojeżdża prawie tyle linii autobusowych ile jest łącznie w Łodzi. Po co wam tyle linii :shocked:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ppln pisze:
J-31 pisze:[ Dodano: 2006-02-16, 12:10 ]
Coś ktoś tutaj kantuje ;)

A ta PTG to trochę za bardzo zmienia treść postów i ich sens ;) Moderatorzy są do poprawiania literówek, a nie do zmiany treści postu :)

PS. Wiecie, że w Warszawie na Centralny dojeżdża prawie tyle linii autobusowych ile jest łącznie w Łodzi. Po co wam tyle linii :shocked:
Temat wątku to Solarisy Urbino III. :retard:

... Czasami zdarza sie, że w rejon Dw. Centralny zajedzie jakiś SU 18 III. Jest to całkiem prawdopodobne. xD

ppln

Post autor: ppln »

A na jakich liniach można spotkać te cuda? Wybieram się jutro na nie ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ppln pisze:A na jakich liniach można spotkać te cuda? Wybieram się jutro na nie ;)
SU 18 III z R7 - 175, 122 (czasami), 189, 192, 193, 195, 501 (czasami) 519, 709
SU 18 III z R10 - 111, 141, 143, 158, 188, 515 (czasami), 520, 521, 525

...I na wielu innych liniach, ale wymieniłem głównie te, gdzie najczęściej można je spotkać. Najlepiej ustawić się w Centrum, albo na ul. Ostrobramskiej. Na linii 175 na pewno Spotkasz SU 18 III z R7. ;)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

J-31 pisze:Na linii 175 na pewno Spotkasz SU 18 III z R7.
Jak ja byłem w Warszawie to chyba cała linia była obsadzona Solarisami U18 III :D

J-31 pisze:A mnie ta sytuacja bardzo cieszy, ponieważ gdyby Solaris nie wyprodukował naprawdę dobrych produktów, to nie byłoby pochwał. Najnormalniej w świecie, "dobry produkt" obronił się sam. Teraz Solaris zbiera coraz więcej zamówień, a w gazetach piszę się pozytywne opinie...
I o to właśnie chodzi :) Trudno skoro Polacy i Polski rząd nie potrafią docenić produktu krajowego, to niech się zapychają zachodnimi koncernami... Dla przykładu Man dostał spore dofinansowanie od rządu za samą obietnice stworzenia nowych miejsc pracy, a Solaris który te miejsca praca stwarza (a nie tylko obiecuje) musi prosić o każdy grosz... Mam nadzieję, że Solaris III generacją podbije rynki zagraniczne :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

B.A. Baracus pisze:I o to właśnie chodzi :) Trudno skoro Polacy i Polski rząd nie potrafią docenić produktu krajowego, to niech się zapychają zachodnimi koncernami... Dla przykładu Man dostał spore dofinansowanie od rządu za samą obietnice stworzenia nowych miejsc pracy, a Solaris który te miejsca praca stwarza (a nie tylko obiecuje) musi prosić o każdy grosz... Mam nadzieję, że Solaris III generacją podbije rynki zagraniczne :D
No tak, to jest smutny, a raczej smętny przykład zgodny z przysłowiem - którego powyżej przytoczył kol. U2w - "Cudze Chwalicie, swego nie Znacie...". Tak jest od zawsze, że w Polsce w pewnym sensie "idzie się na rękę" obcym firmom, a utrudnia życie naszym krajowym producentom. Nie wiem, czy to wynika z naszej gościnności, czy z głupoty. :nuts:

Nie mniej jednak jak widzę, Solaris doskonale sobie radzi, pomimo tak trudnych warunków. A co więcej rzeczywiście zdobywa kolejne światowe rynki - a przynajmniej europejskie.... ;)

Robson

Post autor: Robson »

Jak obiecalem fotki sa przodu niestety nie mam bo pogoda niezachecala do jazd i jakos brakowalo mi odwagi zapytac sie czy moge fotke zrobic :( Moze jeszcze jutro porobie fotki bo troche czasu bede mial.
Widok na tylne siedzenia:
Obrazek
Widok na tylny pomost:
Obrazek
Widok na przejscie:
Obrazek
Widok na lewa strone:
Obrazek
Widok na podsufikte i siedzenia.
Obrazek
W miejscu gdzie jest miejsce na wozki inwalizkie jest takie cos:
Obrazek
Ostatnie zdjecie na prawa strone przedniej czesci:
Obrazek

WIem ze jestescie rozczarowani ale nie mialem odwagi sie zapytac. ALe mam nadzieje ze starcza tez i te zdjecia.

Podi

Post autor: Podi »

Robson pisze:WIem ze jestescie rozczarowani ale nie mialem odwagi sie zapytac. ALe mam nadzieje ze starcza tez i te zdjecia.
Ja tam nie mam żalu i rozumiem cię :)

ppln

Post autor: ppln »

Ten Solarek ma fajne rozkładane siedzenia w rzeźni, a chyba gdyby miał trzcie drzwi to by był LE. A jak jutro będziesz robił to możesz zrobić zdjęcie tyłu zza drugich drzwi, żeby można było zobaczyć jak mu się podłoga podnosi ;) A rozczarowani nie jesteśmy bo lepszy rydzyk [tm] niż nic ;)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Wnętrze ładne, choć mało Soalrisowe ;) Widać dużą ingerencję zamawiającego ;) Poza tym reszta standarwdowa :) Rozczarowany oczywiście nie jestem :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”