Solaris Urbino III

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

B.A. Baracus pisze:I o to właśnie chodzi :) Trudno skoro Polacy i Polski rząd nie potrafią docenić produktu krajowego, to niech się zapychają zachodnimi koncernami... Dla przykładu Man dostał spore dofinansowanie od rządu za samą obietnice stworzenia nowych miejsc pracy, a Solaris który te miejsca praca stwarza (a nie tylko obiecuje) musi prosić o każdy grosz... Mam nadzieję, że Solaris III generacją podbije rynki zagraniczne :D
No tak, to jest smutny, a raczej smętny przykład zgodny z przysłowiem - którego powyżej przytoczył kol. U2w - "Cudze Chwalicie, swego nie Znacie...". Tak jest od zawsze, że w Polsce w pewnym sensie "idzie się na rękę" obcym firmom, a utrudnia życie naszym krajowym producentom. Nie wiem, czy to wynika z naszej gościnności, czy z głupoty. :nuts:

Nie mniej jednak jak widzę, Solaris doskonale sobie radzi, pomimo tak trudnych warunków. A co więcej rzeczywiście zdobywa kolejne światowe rynki - a przynajmniej europejskie.... ;)

Robson

Post autor: Robson »

Jak obiecalem fotki sa przodu niestety nie mam bo pogoda niezachecala do jazd i jakos brakowalo mi odwagi zapytac sie czy moge fotke zrobic :( Moze jeszcze jutro porobie fotki bo troche czasu bede mial.
Widok na tylne siedzenia:
Obrazek
Widok na tylny pomost:
Obrazek
Widok na przejscie:
Obrazek
Widok na lewa strone:
Obrazek
Widok na podsufikte i siedzenia.
Obrazek
W miejscu gdzie jest miejsce na wozki inwalizkie jest takie cos:
Obrazek
Ostatnie zdjecie na prawa strone przedniej czesci:
Obrazek

WIem ze jestescie rozczarowani ale nie mialem odwagi sie zapytac. ALe mam nadzieje ze starcza tez i te zdjecia.

Podi

Post autor: Podi »

Robson pisze:WIem ze jestescie rozczarowani ale nie mialem odwagi sie zapytac. ALe mam nadzieje ze starcza tez i te zdjecia.
Ja tam nie mam żalu i rozumiem cię :)

ppln

Post autor: ppln »

Ten Solarek ma fajne rozkładane siedzenia w rzeźni, a chyba gdyby miał trzcie drzwi to by był LE. A jak jutro będziesz robił to możesz zrobić zdjęcie tyłu zza drugich drzwi, żeby można było zobaczyć jak mu się podłoga podnosi ;) A rozczarowani nie jesteśmy bo lepszy rydzyk [tm] niż nic ;)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Wnętrze ładne, choć mało Soalrisowe ;) Widać dużą ingerencję zamawiającego ;) Poza tym reszta standarwdowa :) Rozczarowany oczywiście nie jestem :P

Robson

Post autor: Robson »

<b>niewiem</b> czy jutro bede mial czas ale sprobuje. Znow bede musial przesiedziec w busie ponad 30 minut :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wielkie dzięki Robson. Super zdjecia. Chyba nawet wystarczające, więc o rozczarowaniu nie ma mowy ;)

W sumie, przynajmniej na zdjęciach wygląda to sympatycznie :)

Robson

Post autor: Robson »

Mam tez dzwieki ale te dam jak wroce do domu czyli w srode. Dzis na fotach nie bylem bo pogoda nie za ciekawa. Poszedlem po zakupy i efekt: caly mokry.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Robson pisze:Dzis na fotach nie bylem bo pogoda nie za ciekawa. Poszedlem po zakupy i efekt: caly mokry.
Spokojnie, poczekamy :] Najważniejsze jest to, że mogliśmy zobaczyć wnętrze pojazdu, a reszta to prawie taka sama jak w autobusach dla Polski i innych krajów ;) Mam takie pytanie, czy byłbyś w stanie zapytać się któregoś z kierowców Solarisów co o nich myśli, jak się mu nim jeździ etc. :?:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A propo, zdjęcia SU 12 III Rheinbahn, autorstwa kol. Robsona są już w albumie KMF

:strzałka: album_cat.php?cat_id=12

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

J-31 pisze:A propo, zdjęcia SU 12 III Rheinbahn, autorstwa kol. Robsona są już w albumie KMF
No prosze całkiem ładna galeria zdjęć :D Mam nadzieję, że kolega Robson jeszcze coś wrzuci po powrocie ;)

Robson

Post autor: Robson »

Zrobilem jeszcze dwie fotki z wnetrza. Wiecej nie mialem jak, jako ze na linii 722 jezdzi 7-8 wozow a czestotliwosc na trasie wynosi 20min wiec ciezko Solarisy znalesc. Dzis wracam juz do domu. Co do pobytu glownym mankamentem byla pogoda a raczej jej brak. Rano specjanie wstawalem o 8 30 patrzylem przez okno a tu pochmurnie albo deszczowo. Z 9 dni jakie tu jestem jedynie z cztery uszly w tloku i byly znosne. Wiecej fotek/dzwiekow jak wroce.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Solaris Urbino III

Post autor: Przemek »

Kto wie, czy za niedługo nie zobaczymy Urbino w takich barwach:
Obrazek
źródło wizualizacji: http://transportnews.eu/aktualnosci/tem ... -autobusow, autor zdjecia i wizualizacji: ja
Zabrania się wykorzystywanie tego zdjęcia bez zgody autora a w szczególności wykorzystywanie go na łamach innych stron internetowych.

Piotr

Re: Solaris Urbino III

Post autor: Piotr »

Póki co można podziwiać SU 12 III, z rocznika 2010 w TP BUS Tarnowo Podgórne. O autobusie pisał już na forum faja_k

EDIT
Już w kwietniu na liniach zadebiutuje nowy SU 12 III w układzie drzwi 2-2-0 w Transkomie Czerwonak. Malowanie będzie miał jak #3013,3014,3015,3001 i 3002 czyli z dominacją białego.

EDIT_2
Szukam kogoś z kontem na TWB ponieważ mam numer VIN do Man`a #3013.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Solaris Urbino III

Post autor: Przemek »

Wiele się nie pomyliłem - Solarisy Millenium Leasing będą miały zbliżony schemat do mojej wizualizacji:
Obrazek
z profilu MPK Wrocław na facebooku.

Awatar użytkownika
Rudy
Posty: 384
Rejestracja: 2009-12-06, 20:31
Lokalizacja: Wrocław/Slough UK

Re: Solaris Urbino III

Post autor: Rudy »

Lepiej by wyglądał z szarymi lub czarnymi listwami świateł. Ale jak to mówią lepszy rydz niż nic (dobrze że czarny nad oknami jest).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Solaris Urbino III

Post autor: J-31 »

Rysunki, rysunkami, poczekajmy cierpliwie jak to będzie wyglądać w realu ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Solaris Urbino III

Post autor: Przemek »

Nasz kolega mzk804 już takową wizualizację wykonał ;)
Obrazek
źródło: http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... 422&type=1

Wersja nr 1 jest zbliżona do zaproponowanej przez firmę Solaris. Pozostałe nr 2,3,4 wykonał mzk804 biorąc pod uwagę komentujących pod profilem MPK Wrocław.
Pod powyższym linkiem można także zagłosować w ankiecie. Wyniki przedstawione zostaną MPK Wrocław.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Solaris Urbino III

Post autor: J-31 »

Rzeczywiście z czarnymi obwódkami było by mu do twarzy - no, ale to już szczegół ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Solaris Urbino III

Post autor: Przemek »

Moje zdanie (i pewnie też taki był zamysł Solarisa) jest takie, że barwami miejskimi i podstawowymi barwami MPK Wrocław dla autobusów jest żółć i czerwień i pozostałe autobusy kupowane w przetargach od 2000r. miały czerwony pas wokół lamp przednich. Miały je Salusy, mają wszelakiej maści B10-tki, ma MAN, Volva i Mercedesy kupowane w przetargach. Dlaczego więc w tym wypadku miałoby być inaczej?

Ale to tylko moje zdanie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”