Solaris Urbino 15

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
ppln

Post autor: ppln »

A w każdym razie nie zawsze - są linie, na których U15 sprawdza się świetnie (średnie napełnienia, dużo prostych), a są i takie, na których zwykłe przegubowce nie wystarczają.

IMHO do Łodzi powinno się zakupić trochę U15 bo np. gniot na 52 (która jeździ na większości trasy po ładnych prostych drogach) często nie wystarcza.

Podsumowując, U15 to dobry wóz w zamian za Ikarusy, ale trzeba wiedzieć gdzie można takowego puścić, a gdzie nie warto. Inaczej mówiąc zrobić brygady 15-metrowe i nie wystawiać U15 za rezerwę.

OZZY

Post autor: OZZY »

ppln pisze: IMHO do Łodzi powinno się zakupić trochę U15 bo np. gniot na 52 (która jeździ na większości trasy po ładnych prostych drogach) często nie wystarcza.
Kaktus mi na ręce wyrośnie jeśli w Łodzi w ciągu kilku najbliższych lat pojawi się jakaś deskorolka, o SU15 już nawet nie wspominając. Łódź jest w niektórych miejscach nieco za ciasna na "piętnastki".
Może jest kilka linii na których by się one sprawdziły ale przecież tabor tych gabarytów to nie jest coś co kupuje się tylko po to żeby co jakiś czas pojawiał się na szczytówkach tych linii. Jeśli w Łodzi miałoby się już pojawić coś tych gabarytów to najszybciej MB O530L :D

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Niedawno w powiecie poznańskim pojawiły się kolejne dwie deskorolki z Bolechowa - zakupił je Kombus Kórnik. Są to pierwsze autobusy dłuższe niż 12 metrów, które eksploatuje ten przewoźnik. Jeden z tych Solarisów przyjechał niedawno na testy do Piły, gdzie również nie ma żadnych przegubów ani 15-metrowców. Ciekawe, czy kupią... Foto: http://phototrans.eu/14,251404,0.html

Lopez

Post autor: Lopez »

Rozumiem, że te dwie "15" to zupełne nówki, tak? A wydawałoby się, że nowe deskorolki nie będą się już sprzedawać ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Tak, nówki. Deskorolki eksploatuje po sąsiedzku Wiraż-Bus Swarzędz i najwidoczniej Kombus uznał, że to dobry pomysł ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wow. Piękny - super jest ta "deskorolka". No, faktycznie zakup 15-metrowych SU przez "Kombus" Kórnik, to prawdziwa niespodzianka - przeglądając ich tabor na TWB od razu widać, że są chwilowo najdłuższe autobusy "Kombus-u" :)

Awatar użytkownika
Michalbc
Posty: 884
Rejestracja: 2008-12-20, 23:31
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Michalbc »

I powiedzcie mi, że nawet doszczętnie na spalonej solarce nie da się zarobić :diabeł:
http://allegro.pl/item780463987_autobus ... ednia.html
http://allegro.pl/item780469554_autobus ... na_zf.html
http://allegro.pl/item780470318_autobus ... zedni.html
Warszawiacy poznają ex. swój wóz? :retard:

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

Nawet Ci powiem że to A024, który się spalił na Estrady.

8239
Posty: 34
Rejestracja: 2007-02-24, 14:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: 8239 »

Filip7370 pisze:Nawet Ci powiem że to A024, który się spalił na Estrady.
A024 zajął się na Maczka, a spalił się tylko silnik -> http://phototrans.eu/14,199652,0,Solari ... _A024.html

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

To, że Veolia, a być może jakiś pośrednik, sprzedaje części po spalonym A024, to w sumie dobrze świadczy o firmie. Mogli oczywiście wywalić cały autobus na złom - ale sprzedając go po kawałku, na części, nie tylko chcą na tym trochę zarobić, ale również dają szansę na pozyskanie tanich części zamiennych innym przewoźnikom. Tak więc, pojazd rozbierany jest na części i wszyscy się z tego cieszą ;)

Awatar użytkownika
Michalbc
Posty: 884
Rejestracja: 2008-12-20, 23:31
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Michalbc »

A czy ten #A024 był aż tak bardzo spalony, że nie dało się go odbudować? :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Michalbc pisze:A czy ten #A024 był aż tak bardzo spalony, że nie dało się go odbudować? :P
Tzn. skala zniszczeń pojazdu mogła być na tyle duża, że odbudowa pojazdu - z punktu widzenia ubezpieczyciela - była całkowicie nie opłacalna.

Natomiast Veolia miała świadomość swojej "chwilowości", toteż nie chcieli marnować kasy na odbudowę tego pojazdu ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Nie wiem czy wrzucać tu czy do PKMu Sosnowiec...
Tak czy siak właśnie w ten sposób wygląda aranżacja wnętrza deskorolki która ma robić za przegub :]
http://www.phototrans.eu/14,470021,2.html
Jak widać PKM prędzej każe wywalić wszystkie siedzenia z autobusu niż kupi dłuższą wersję.

Awatar użytkownika
Wojtek-MKM
Posty: 574
Rejestracja: 2010-08-06, 13:41
Lokalizacja: Kraków Czyżyny

Post autor: Wojtek-MKM »

Przecież kupują przegubowe MANy i mają 2 SU18. No chyba że z tą dłuższą wersją to chodzi o nówki.
Ostatnio zmieniony 2011-02-11, 23:02 przez Wojtek-MKM, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Wojtek-MKM pisze:Przecież kupują przegubowe MANy i mają 2 SU18.
Hahahahaha i jeszcze raz hahahahaha. Naprawdę wyborny żart. Przeguby kupili, bo są używane i nie kosztują tyle co nowy autobus, a nie dlatego że jest on przegubowy. I mogę iść o zakład, że gdyby były hybrydy piętnastometrowe, to takie był właśnie kupili.

Awatar użytkownika
Wojtek-MKM
Posty: 574
Rejestracja: 2010-08-06, 13:41
Lokalizacja: Kraków Czyżyny

Post autor: Wojtek-MKM »

Patrząc na KM w GOP ważne żeby było przegubowe i niskopodłogowe. No chyba że do końca świata chcesz jeździć Ikarusami po 10 NG i niezliczonych NB.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Wojtek-MKM pisze:Patrząc na KM w GOP ważne żeby było przegubowe i niskopodłogowe.
Patrząc na PKM Sosnowiec ważne jest jedno - by było tanie. Tańsze są deskorolki.
Wojtek-MKM pisze: No chyba że do końca świata chcesz jeździć Ikarusami po 10 NG i niezliczonych NB.
Ty chyba w ogóle nie masz pojęcia o KM w GOP. Spośród zakupów PKM S-c to te Ikarusy pozostałyby chyba jednak najlepszą opcją.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ciekawy jestem jak się sprawdzi ta aranżacja w najnowszych SU15 PKM-u Sosnowiec. Prawdę powiedziawszy wcześniej czytałem o tej dodatkowej rzeźni za drugimi drzwiami, ale nie sądziłem, że aż tak to urządzą ;)

Awatar użytkownika
Rumpel
Posty: 643
Rejestracja: 2010-12-31, 01:02
Lokalizacja: Czeladź Scorpio: 379 619km

Post autor: Rumpel »

Ja patrząc kiedyś na TWB zrozumiałem, ze rzeźnia ma być za PIERWSZYMI drzwiami, więc od razu mi przyszło do głowy , ze przez te podesty to niedorzeczny pomysł. Dopóki tego wczoraj nie zobaczyłem - to wygląda żenująco. Tak jakby mechanicy w Bolechowie zapomnieli o kilku parach siedzeń. :confused:

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

Poza tym, nie wydaje mi się, by były techniczne ograniczenia uniemożliwiające przerzucenie tej rzeźni na lewą stronę, tworząc w ten sposób jedną gigantyczną rzeźnię.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”