Solaris Urbino 12 CNG

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
voy

Solaris Urbino 12 CNG

Post autor: voy »

Pierwsze gazowe Solarisy U12 będą jeździć w Rzeszowie. Będzie ich 9 sztuk. Solaris zaoferował w przetargu niższą jedynie o kilka tysięcy cenę niż Jelcz.

Mam obawy odnośnie tych autobusów. Są to pierwsze sztuki, ponadto prototyp gazowego U15, który był w Rzeszowie 4 dni w grudniu zeszłego roku, przegrzewał się i dużo stał na zajezdni. Teraz Olszewski chce nam wcisnąć takie Solarisy, obawiam się, że mogą podobnie fiksować. Rzeszów po raz drugi z kolei staje się poligonem dla nowych produktów Solarisa. Na razie pozostaje mi tylko czekać aż przyjadą i obserwować ile będzie zjazdów awaryjnych i reklamacji... Oby było dobrze, tak jak w przypadku zakupu M125M/4, gdzie dokonano niewielkich korekt na początku, a teraz z powodzeniem jeżdżą i są intensywnie eksploatowane.
Oby nie przyszło tęsknić za gazowymi Vecto...

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

voy pisze:Są to pierwsze sztuki, ponadto prototyp gazowego U15, który był w Rzeszowie 4 dni w grudniu zeszłego roku, przegrzewał się i dużo stał na zajezdni. Teraz Olszewski chce nam wcisnąć takie Solarisy, obawiam się, że mogą podobnie fiksować
Ale od tej pory minęło ponad pół roku. Miejmy nadzieję, że produkt został udoskonalony a problemy usunięte. To co wyniknie w czasie eksploatacji zależy juz tylko od podpisanych umów i konsekwencji w ich realizowaniu (usuwanie usterek).

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

U12CNG ma zdaje się posiadać silnik Iveco zamiast manowskiego jak to miało miejsce w przypadku U15.

voy

Post autor: voy »

Nie wierzę, nie wygrałby raczej przetargu. U nas się wszystko pod MANa dostosowuje.
Skąd takie informacje??

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Takową informację podał Infobus. I jak dotąd nikt tego nie skrytykował pod kątem błędów ;)

voy

Post autor: voy »

O, to trzeba wyjaśnić. Na początku tygodnia dowiem się od dyrektora, jak to z tymi silnikami jest... Jak kupią Iveco to ujednolicanie taboru na całej linii szlag trafi.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

voy pisze:Jak kupią Iveco to ujednolicanie taboru na całej linii szlag trafi.
Kupno Solarisa CNG to już nie jest ujednolicenie taboru...

voy

Post autor: voy »

Jest, bo Solarisów mamy 37, a teraz dojdzie 9...
Tylko to Iveco - bez sensu!

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Dlaczego bez sensu :?: Sam fakt, że to CNG powoduje różnice w taborze - to nie jest to samo co Diesel. Nawet gdyby Solaris zastosował silnik Mana nie ma gwarancji, że rozwiązania konstrukcyjne byłyby takie same jak w Vecto. Tak więc różnice w konstrukcji i tak są nieuniknione. Być może silnik Iveco wprowadzi trochę zamieszania ale wówczas lepiej stwierdzić: po co w ogóle Solaris :?: Lepiej kontynuować zakupy Vecto.

voy

Post autor: voy »

No tak, na razie trzeba poczekać aż przyjdą, a potem czekać na dalszy ciąg zdarzeń.

marcin_1099

Post autor: marcin_1099 »

Gratuluje zakupu :) Mam nadzieje że Solarki CNG będą się dobrze spisywać :)

ARTHis

Post autor: ARTHis »

Sadze, ze silniki Iveco Cursor beda sie dobrze spawowac. To dobra rodzina silnikow (co widac w np. SOlarrisach U10 Moblis Warszawa). Jednak zapewne beda mialy wlasciwosci lepszych lub gorszych niz znane w Rzeszowie silniki MAN E2866 DUH. Te konstrukcje wszystkie musza odpowiadac surowym normom miedzy innymi bezpieczenstwa, opieraja sie na tych samych zalozeniach, w jakimstam stopniu sa zblizone.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Solaris Urbino 12 CNG

Post autor: J-31 »

Wow Voy :shocked: . Gratulacje.Solaris, to dobry wybór. :)
voy pisze:Mam obawy odnośnie tych autobusów. Są to pierwsze sztuki, ponadto prototyp gazowego U15, który był w Rzeszowie 4 dni w grudniu zeszłego roku, przegrzewał się i dużo stał na zajezdni. Teraz Olszewski chce nam wcisnąć takie Solarisy, obawiam się, że mogą podobnie fiksować. Rzeszów po raz drugi z kolei staje się poligonem dla nowych produktów Solarisa.
Spoko. <b>napewno</b> każdy nowy pojazd musi przeżyć "problemy wieku dziecięcego". Jestem jednak pewny, że Solaris Bus & Couch wyprodukuje dobre autobusy, które <b>napewno</b> swietnie się sprawdzą w warunkach Rzeszowa...
voy pisze:Oby nie przyszło tęsknić za gazowymi Vecto...
Jestem absolutnie pewny, że jeszcze będziesz wielokrotnie "przepuszał" Vectusie na rzesz SU12CNG... :mruga:

PS. Solaris przynajmniej nie trzeszczy :]

voy

Re: Solaris Urbino 12 CNG

Post autor: voy »

J-31 pisze:Wow Voy :shocked: . Gratulacje.Solaris, to dobry wybór. :)
Nie chwal dnia przed zachodem słońca :retard:
Spoko. <b>napewno</b> każdy nowy pojazd musi przeżyć "problemy wieku dziecięcego". Jestem jednak pewny, że Solaris Bus & Couch wyprodukuje dobre autobusy, które <b>napewno</b> swietnie się sprawdzą w warunkach Rzeszowa...
Tylko przegrzewanie się to nie jest choroba wieku dziecięcego, tylko wada konstrukcyjna. Jestem trochę spokojniejszy, bo zainstalowano silnik Iveco, więc może coś kombinowano przy układzie chłodzenia i nie będzie tyle zjazdów awaryjnych...
Jestem absolutnie pewny, że jeszcze będziesz wielokrotnie "przepuszał" Vectusie na rzesz SU12CNG... :mruga:
To na pewno, a jak się zepsuje po drodze to będę miał przejażdżkę extra następnym autobusem który podjedzie, tylko jak to nie będzie M181MB to będzie w środku niezły gniotuś :P
PS. Solaris przynajmniej nie trzeszczy :]
Solaris nie dostarcza akustycznych wrażeń, ale dostarcza niezwykle nieprzyjemnych wrażeń dotykowych, dokładniej mówiąc będzie boleć tam, gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę ;););)

Kuba

Post autor: Kuba »

Eee, siedzenia w Solarisach są wygodne, są całkiem nieżle wyprofilowane, tyłek nie boli :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Solaris Urbino 12 CNG

Post autor: J-31 »

voy pisze: To na pewno, a jak się zepsuje po drodze to będę miał przejażdżkę extra następnym autobusem który podjedzie, tylko jak to nie będzie M181MB to będzie w środku niezły gniotuś :P
Nie kracz... :D
voy pisze: Solaris nie dostarcza akustycznych wrażeń, ale dostarcza niezwykle nieprzyjemnych wrażeń dotykowych, dokładniej mówiąc będzie boleć tam, gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę ;););)
A co do tego, to możesz być nawet pewny. W końcu to jest autobus miejski. Ja jeżdżę na takich fotelach w SU10 już od dawna i jakoś jeszcze żyję.... :mruga:

Przyzwyczaisz się.... xD

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Solaris Urbino 12 CNG

Post autor: J-31 »

Panewniczanin pisze:Lepiej by było jakiegoś V7000 CNG :diabeł:
:chytry: Czy Wiesz jakimi konsekwencjami by to się skończyło dla MPK ? :mruga:

Kol. Voy, przez tydzień nie odezwałby się do Prezesa MPK, a najgorsze, że zbojkotowałby swoje wizyty w zajezdni... :diabeł: Cóż to byłoby za poniżenie dla Rzeszowskiego MPK :retard:

voy

Post autor: voy »

:D
Szczerze mówiąc wolałbym Volvo niż Vecto, ale jakby autobusy okazały się jakoś gorsze od Vecto to byłoby niedobrze...

kuki

Post autor: kuki »

Fajnie że przetarg wygrał Solaris. Zawsze to jakieś urozmaicenie taboru. A nuż okażą się lepsze od Vecto.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja nawet jestem pewny, że będą fajniejsze niż gazowe Vectusie ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”