[Relacja] Trochę kleju i papieru

Shadi

Re: [Relacja] Trochę kleju i papieru

Post autor: Shadi » 2017-11-02, 16:08

Nie wiem, czy temat jest aktualny, ale wtrącę coś od siebie, bo sam pracowałem swego czasu nad modelem Jelcza. Może też autor znów tutaj zajrzy. Twój model wydaje się być bardzo staranny, jak i dobrze odwzorowuje budę gniota. Obyś nie porzucił go w trakcie prac. Jestem pod wrażeniem, że dajesz takie elementy szczegółowe jak klapa silnika możliwe do otwarcia, a nadal wszystko się razem trzyma. Cóż. Powodzenia.

Awatar użytkownika
miechowiczanin
Kontakt:

Post autor: miechowiczanin » 2017-11-12, 15:54

Temat jak najbardziej aktualny. Dziękuję za miłe słowa ;) Niestety przez studia nie mam zbytnio czasu ani ochoty na bardziej szczegółowe modele, obecnie gdy znajdę wolną chwilę, robię coś wymagającego mniej wysiłku. Oczywiście Jelcz jest dalej projektem numer jeden, ale przez wspomniany brak czasu i ogrom pracy jaki sobie zaplanowałem w Jelczu (zawsze byłem zbyt ambitnym dzieckiem :) ) jakoś mnie do niego nie ciągnie. Leży sobie schowany w komodzie, zabezpieczony przed kontaktem z niszczycielskim zwierzakiem :lol:

P.S. Właśnie zauważyłem, że wystąpiło opóźnienie ze zdjęciami w relacji względem strony internetowej. Już naprawiam :)

Model został pomalowany (chyba w maju, teraz nie jestem pewien) w moje własne wymyślone barwy (przywilej wykonawcy i właściciela :) ). Przed pomalowaniem za pomocą kleju zrobiłem uszczelki i listwy. Następnie całość była malowana chyba 3 warstwami farb (po każdym pomalowaniu szlifowanie bardzo drobnym papierem ściernym, w celu usunięcia śladów pędzla). Na sam koniec czarną farbą pomalowane zostały uszczelki i listwy. A, zapomniałbym, powstał też nowy element - świetlik (tak to się chyba nazywa) wykonany w całości z papieru. Problem w tym, że szczelina na wyświetlacz wyszła trochę za wąska i niestety nie da się tego już powiększyć nie niszcząc całego elementu :confused:

Widok na tył i prawy bok
Widok na lewy bok
Widok na prawy bok
Widok na przód

To by było na tyle. Gdy najdzie mnie wena na pewno przysiądę do Jelcza, bo głupotą by było, gdybym go nie skończył :)

Tymczasem żegnajcie i "do zaś" :)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Przemek » 2017-12-10, 10:36

Nikt nie odpisał, to ja muszę - kapitalna robota! Takie modele aż chce się oglądać.
Nie wykonuję rysunków na zlecenia. | transportnews | bash.kmf | Rysunki @ fotokolej | Autobusy wodorowe dla Wrocławia

ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztat”