[Tychy] Miejski Zarząd Komunikacji

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: [Tychy] Miejski Zarząd Komunikacji

Post autor: Auper »

Jak pobożne życzenia, jak rozkład na tablicach pokazuje realny czas przyjazdu bazujący na położeniu autobusu (GPS) ?;) co do kwestii spóźniania nie wypowiem się, bo autobusami nie jeżdżę od dawna i nie żałuję...;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Tychy] Miejski Zarząd Komunikacji

Post autor: J-31 »

Auper pisze:Jak pobożne życzenia, jak rozkład na tablicach pokazuje realny czas przyjazdu bazujący na położeniu autobusu (GPS)
Masz na myśli te wiszące tablice elektroniczne na Dworcu PKP, czy te stojące tablice na mieście ? ;)

Jeśli Piszesz o tych wiszących tablicach na Dworcu - nie wiem, nie sprawdzałem ;)

Natomiast te stojące tablice dotykowe... raczej niestety nie do końca są one zgodne z prawdą. Póki tablica pokazywała czas przyjazdu 14 min - OK, ale potem tablica pokazała 1 minutę.... a pojazdu nawet nie było widać na horyzoncie (ulica długa i prosta, z daleka widać autobus). I ta "jedna" minuta przeciągała się wielokrotnie ;)

Tak po za tym stałem sobie blisko godzinę przy Urzędzie Miejskim i czekałem na kolejne autobusy. Wypisałem sobie listę tego co miało przyjechać i godzinę przyjazdu... no i żaden z autobusów nie był punktualny. Obsuwa w czasie zazwyczaj była kilkuminutowa. Maksymalne spóźnienie załapał mikrobus linii R. Mikrobus przyjechał po ponad 15 minutach. ;)

Podobnie było na Targowisku, ale uwaga - bardzo pozytywnie zaskoczył mnie PKM Katowice i "Transgór" Mysłowice - oni jeżdżą super puntualnie. Oba autobusy były o czasie. Najpierw przyjechał 688 (punktualnie), a za nim tyska "czwórka"... panowie (było ich w kabinie dwóch, zrezygnowałem z focenia) spóźnili się kilka minut. Podobnie "jedynka".. a 788 był o czasie ;)

Cieszy mnie, że nareszcie trolejbusy docierają pod budynek Dworca PKP, a nie stoją - jak było wcześniej na przystankach na ul. Andersa.

Jedyne na co liczyłem, że one na tym dworcu chwilę postoją. Tymczasem odjazdy odbywały się bardzo szybko ;)

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: [Tychy] Miejski Zarząd Komunikacji

Post autor: Auper »

Te stojące na mieście podają czas wg GPS, z tego co korzystam raz na tyski rok to działają...;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Tychy] Miejski Zarząd Komunikacji

Post autor: J-31 »

Te tablice byłyby naprawdę fantastyczne, gdyby coś było widać. Szkoda, że tego trochę nie przemyślano ;)

Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Re: [Tychy] Miejski Zarząd Komunikacji

Post autor: oolek15 »

Rybnicki Transgór w Tychach? A nie mysłowicki? ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Tychy] Miejski Zarząd Komunikacji

Post autor: J-31 »

Sorry, mea culpa. Faktycznie Transgór Mysłowice :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”