[Ogólnie] KZK GOP

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: KZK GOP

Post autor: J-31 »

Dzięki wielkie za info. Ciekawy jestem, czy i tym razem "Helmuty" pojawią się na skróconej linii 26.Natomiast linia 31, owszem, będzie dublować 21 z Milowic, aż do Będzina Rondo, ale tramwaje 21-ki kursują na tyle rzadko, że wydaje mi się, że to będzie dosyć dobry pomysł by wspomóc 21 ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: KZK GOP

Post autor: J-31 »

Wojtek, minęło od soboty parę dni. Czy Orientujesz co teraz obsługuje skróconą linię T26 do Dańdówki ? Czy są to dalej Konstale, czy jednak Duewagi PT ? ;)

wojtek1611
Posty: 457
Rejestracja: 2011-06-02, 08:01
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: KZK GOP

Post autor: wojtek1611 »

Jeszcze nie zwróciłem uwagi, ale w okolicy kursowania T26 bywam niemalże codziennie, więc po południu powinienem dać znać ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: KZK GOP

Post autor: J-31 »

Oki, spoko poczekam :)

wojtek1611
Posty: 457
Rejestracja: 2011-06-02, 08:01
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: KZK GOP

Post autor: wojtek1611 »

Wybacz za zwłokę. Nie wiem czy w 100%, ale na linii wciąż kursują E1 ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: KZK GOP

Post autor: J-31 »

Jeśli wciąż na tej linii kursują będzińskie E1, to raczej na pewno nie ściągnęli "helmutów". No chyba, że coś się później zmieni, ale nie sądzę. W każdym razie wielkie dzięki za info :)

wojtek1611
Posty: 457
Rejestracja: 2011-06-02, 08:01
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: KZK GOP

Post autor: wojtek1611 »

W Katowicach zwrotnice nie działają z powodu... czyszczenia ulic. - LINK

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: KZK GOP

Post autor: J-31 »

Ciekawy jestem co na to producent zwrotnic. Tramwaje Śląskie mają poważny problem ;)

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Re: KZK GOP

Post autor: Marcin_558 »

Przetargi KZK GOP:
JacekSo:
- 52, 700: Lazar Zendek + PKS Południe Świerklaniec + Nowak Transport Świerklaniec 4xBn 2015
- 148, 185: Pawelec Biechów + Trestka Wojkowice 2xBN 2015 klima, 2xBN 2006
- 164/264: Lazar Zendek + PKS Południe Świerklaniec + Nowak Transport Świerklaniec 3xBN 2015 klima
- 608, 708: PKM Świerklaniec 3xBN 2011
- 982: Traf-Line Pszczyna 3xBN 2014

z forum: http://forum.wpk.katowice.pl/viewtopic. ... start=5340
Czyżby kolejny napływ SORów na Śląsk?

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: KZK GOP

Post autor: Marcin N »

Tak, kilka białych BN12 już przyjechało do GOP.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Re: KZK GOP

Post autor: Marcin_558 »

Jak tam przetargi na linie KZK GOP? Wiadomo jakie nowe autobusy wyjadą?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: KZK GOP

Post autor: J-31 »

Przetarg dla przewoźników to inna bajka, ale teraz jak Byś chciał kupić sobie bilet KZK GOP... to najpierw Musisz zapłacić 20 zł na kartę ŚKUP. Bo-ponieważ KZK GOP wycofuje się całkowicie z biletów papierowych ;)

I np. aby kupić sobie bilet dobowy KZK GOP, czyli za 18 zł (Normal), Musisz wydać 20 zł za ... wydanie karty niespersonalizowanej.

Oczywiście, jeżeli Jesteś mieszkańcem którejś z gmin Górnego Śląska i na codzień Korzystasz z usług KZK GOP, to Możesz nabyć kartę spersonalizowaną, ale jeśli Złożysz wniosek w Biurze Obsługi Klienta... Otrzymasz ją za friko. Natomiast jeżeli wniosek Złożysz drogą elektroniczną - system poprosi o 20 zł. KZK GOP obiecuje, że nie przepije tych dudków ino będą na Ciebie leżały i czekały w Twojej "portmonetce" (czyli na koncie karty), do wykorzystania ;)

Opłata za kartę niespersonalizowaną jest kaucją... zwrotną, którą KZK GOP przyrzeka i obiecuje Ci zwrócić po ty jak Ty Zwrócisz... warunek. Jak Chcesz zwracać, to koniecznie Zwracaj w BOK KZK GOP ;)

Kartę ŚKUP Możesz nabyć automatach. Nawet w Tychach, np. na Dworcu PKP i nie tylko, bo w Tychach stoi trochę tych automatów na mieście, między innymi na Skałce... aż normalnie mnie kusiło by wydać te 20 zeta :mruga:

Mając w ręku śliczny bilecik MZK Tychy, stałem i opierałem się o tenże biletomat i diabli mnie kusili ... już, tuż, tuż chciałem wyciągać kasę, a już gąska była w ogródku... i w ten czas, moje sumienie się odezwało, gromkim głosem mnie powstrzymując. No i karty ni ma... ale mam za to zdjęcia automatu :D
:strzałka: https://www.flickr.com/photos/129661548 ... 329925415/

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: KZK GOP

Post autor: J-31 »

Szkoda, że to ja - warszawiak - muszę o tym napisać, a nie któryś z kolegów z GOP-u. A przecież temat jest ciekawy ;)

KZK GOP, MZK Tychy i Koleje Śląskie wstępnie się porozumiały co do integracji taryfowej. Od listopada wejdzie wspólny bilet. Na razie dobowy - EKO Bilet.

Wszystko było by super, gdyby nie cena - 38 zł. Wydaje mi się, że o ile pomysł jest świetny, to ze względu na wysoką cenę nie spotka się on z dużym zainteresowaniem mieszkańców Śląska. KZK GOP obiecuje że w przyszłości rozszerzy ofertę i będzie więcej rodzajów biletów - prawdopodobnie mają na myśli bilety miesięczne i kwartalne.

Tutaj szczegóły. Link do artykułu
:strzałka: http://slask.eska.pl/komunikacja/wspoln ... ich/295235

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz - otóż, informacja jest bardzo ważna, a jednocześnie KZK GOP i MZK Tychy nic nie wspomniają o tym bilecie na swoich stronach - szukałem, nie udało mi się znaleźć. Informują o tym jedynie lokalne media i ... Koleje Śląskie ;)

:strzałka: http://kolejeslaskie.com/eko-bilet-jede ... -wszystko/

I druga ważna informacja - KZK GOP informuje, że 1-go listopada przejazd autobusami i tramwajami będzie bezpłatny - oczywiście w obrębie funkcjonowania KZK GOP ;)

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: KZK GOP

Post autor: Auper »

Ja się nie przyznaje, wstyd bo drogo jak pieron...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: KZK GOP

Post autor: J-31 »

Cena biletu przyznam szczerze, że i mnie zaskoczyła. Nie wiem czemu tak to sobie policzono. Powinni zjechać z ceną trochę, wtedy byliby chętni, a przy obecnej cenie obawiam się, że nikt się tym nie zainteresuje ;)

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: KZK GOP

Post autor: 9507 »

Dopłacasz 10 zł i masz miesięczny ulgowy we Wrocławiu na wszystko (albo normalny na 2 linie za 20 zł więcej).

A patrząc inaczej - ekobilet ulgowy kosztuje zapewne 18 zł DOBOWY! We Wrocławiu 15 zł płacimy za TYGODNIOWY ulgowy ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: KZK GOP

Post autor: Przemek »

Nie ma ekobiletu ulgowego. I nie rozumiem co do tematu ma wątek wrocławski (zakres terytorialny obowiązywania wrocławskiego 24h biletu jest o wiele mniejszy niż Ekobiletu P/T/A i za wyjątkiem linii miejskich i podmiejskich, nie obowiązuje poza granicami miasta) i bilety miesięczne, skoro chodzi tu o bilet dobowy.

38zł to wcale nie jest wygórowana cena za możliwość nieograniczonej liczby przejazdów w ciągu doby pociągami KŚ, oraz środkami komunikacji miejskiej MZK Tychy i KZK GOP.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: KZK GOP

Post autor: J-31 »

Mieszkańcy Tych mają jeszcze obecnie do dyspozycji tzw. "bilet pomarańczowy" obejmuje on komunikację miejską Tychów (MZK) i Koleje Śląskie. Mieszkańcy pozostałych śląskich gmin oraz Zagłębia, a więc korzystający z komunikacji miejskiej organizowanej przez KZK GOP - mają do dyspozycji "Bilet Śląski" - on również umożliwia korzystanie z autobusów i tramwajów KZK GOP + Kolei Śląskich... mam przedziwne wrażenie, że te dwa bilety zostaną usunięte a w ich miejsce wejdzie "Eko-Bilet" ;)

I jeszcze jedno - bo już pojawiła się informacja na stronie MZK Tychy - wychodzi na to, że Eko-Bilet jest emitowany przez Koleje Śląskie - natomiast zarówno KZK GOP jak i MZK Tychy go honorują ;)

I wszystko wskazuje na to, że Koleje Śląskie przystąpią do ... ŚKUP (KZK GOP), ale będzie to wymagać czasu by wprowadzić terminale (prawdopodobnie do pociągów). KŚ zostawiają sobie rezerwę czasową i niczego nie obiecują ;)

:strzałka: http://www.kzkgop.com.pl/informacje/p-1 ... -skup.html

Co by nie godoć, na Górnym Śląsku zaczynają się dziać rzeczy ciekawe. Może na razie nie jest super, ale od czegoś trzeba zacząć. Nie od razu Kraków zbudowano, więc widzę tutaj całkiem świetlaną przyszłość. Ważne, że organizatorzy komunikacji MZK i KZK postrzegają kolej jako ważny środek lokomocji zintegrowany taryfowo :)

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: KZK GOP

Post autor: 9507 »

Kędzior pisze:Nie ma ekobiletu ulgowego. I nie rozumiem co do tematu ma wątek wrocławski (zakres terytorialny obowiązywania wrocławskiego 24h biletu jest o wiele mniejszy niż Ekobiletu P/T/A i za wyjątkiem linii miejskich i podmiejskich, nie obowiązuje poza granicami miasta) i bilety miesięczne, skoro chodzi tu o bilet dobowy.

38zł to wcale nie jest wygórowana cena za możliwość nieograniczonej liczby przejazdów w ciągu doby pociągami KŚ, oraz środkami komunikacji miejskiej MZK Tychy i KZK GOP.
Wyobraź sobie, że Wrocław ciągnie się od Oławy po Oleśnicę. Ile razy w jego obrębie będziesz poruszał się komunikacją miejską? Tyle, że te 38 zł to cena uczciwa? Raczej nie.

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: KZK GOP

Post autor: Auper »

9507 pisze:...Wyobraź sobie, że Wrocław ciągnie się od Oławy po Oleśnicę...
...czyli patrząc po mapie jego zakres jest porównywalny do samego MZK Tychy, a tutaj dochodzi jeszcze KZK GOP i największe KŚ.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”