SL 2x3 / Lion's Classic

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Man...
Adrian_

Post autor: Adrian_ »

J-31 pisze:Nawet nie wiedziałem, że TP-Bus eksploatuje MANAS-a SL 223
To nie jest MANAS (notabene produkowany w Turcji), tylko zwykły MAN SL223. Do TP-BUS'a przyszedł w tym roku jako używany :). Jego wcześniejszy nr rejestracyjny to WI 37950 i jest to jedyny SL223 TP-Busie :).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Adrian_ pisze:To nie jest MANAS (notabene produkowany w Turcji),
To jest MANAS, MAN już od dawna nie produkuje miejskich autobusów wysokopodłogowych. Robi to tylko turecki MANAS, wchodzący w skład konsorcjum MAN-a, a dzisiaj NEOMAN :mruga:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

J-31 pisze:To jest MANAS, MAN już od dawna nie produkuje miejskich autobusów wysokopodłogowych. Robi to tylko turecki MANAS, wchodzący w skład konsorcjum MAN-a, a dzisiaj NEOMAN
Może i masz rację, ale skąd pewność, że to nie używka? wszak używane autobusy też dosyć często bierze się w leasing (a ten na nowego nie wygląda) ;).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Adrian_ pisze:Może i masz rację, ale skąd pewność, że to nie używka?
A gdzie ja napisałem, że to jest fabrycznie nowy autobus ? :rotfl:

Przecież TP-Bus mogło kupić MANAS-a SL223 z "drugiej ręki", czyli używanego :chytry:

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Ja mam następujące pytanie co do SL223, kiedyś eksploatowanych w PKM Bytom. Niektóre źródła mówią mi, że posiadają one silnik analogiczny jak w gniocie i automat Voitha.

Moje pytanie jest następujące: czy owe egzemplarze nie miały czasem silników: MAN D0826 LUH 03 sprzężonych ze skrzynią biegów: Voith D851.3 ?
Bardzo proszę o odpowiedź.

Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Post autor: oolek15 »

ppln pisze:I czy gdzieś w Polsce jeździ SG 3X3?
Po 3 latach odpowiem ci że tak: TWB (jest też foto wnętrza takiego wehikułu: TWB)
PS: Ponoć są też na świecie MANY SG263, więc mające tylko 260 KM. TWB

ODPOWIEDZ