SL 2x3 / Lion's Classic

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Man...
DAB

SL 2x3 / Lion's Classic

Post autor: DAB »

MAN SL 223 -> bardzo dobry autobus. na razie jechałem tylko tym z PKM Bytom ale i tak twierdzę że jest dobry. Jaka jest wasza opinia o tym autobusie ?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

MAN, czy MANAS SL 223. To rzeczywiście ciekawy autobus...

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Jechałem nim tylko jeden przystanek, bo akurat podjechał gdy wracałem z tramwaju. Taki sobie, dośc głośny i siedzenia ma plastikowe, ale poza tym jest niezły.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

To ja już wiem. Piszesz o autobusie MANAS SL 223 - jest to turecki MAN.

Tak faktycznie kilka tych autobusów jeździ w GOP-ie. Jeden z przewoźników posiada je. Są żółte. W W-wie też jest ich kilka - eksploatuje je Mobilis. Bardzo ciekawe autobusy. Są faktycznie głośne, szczególnie głośno "pracuje" wał napędowy, jak w Ikarusie szczególnie przy dużych prędkościach - ale za to mają przyjemne zawieszenie....

A tak apropo to jak one się sprawują w KM na Śląsku :)

DAB

Post autor: DAB »

J-31 pisze:Tak faktycznie kilka tych autobusów jeździ w GOP-ie.
No szczególnie dużo jest w PKM Bytom ( aż 5 )
Jeden z przewoźników posiada je.
nawet więcej niż jeden
Są żółte.
tylko z Transgóru Myslovitze.
Bardzo ciekawe autobusy.
No Są faktycznie głośne, szczególnie głośno "pracuje" wał napędowy
Trzeba sprawdzić. Linia 288 i załatwione
jak w Ikarusie szczególnie przy dużych prędkościach - ale za to mają przyjemne zawieszenie....
to też trzeba sprawdzić
A tak apropo to jak one się sprawują w KM na Śląsku :)
Dobrze :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Jeden z przewoźników posiada je.
nawet więcej niż jeden
A jaki jeszcze przewoźnik posiada SL 223. I w jakich barwach ?
A tak apropo to jak one się sprawują w KM na Śląsku
Dobrze
A nie jest w nich zbyt ciasno i tłoczno. Nie są to przecież zbyt obszerne autobusy...

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

J-31 pisze:
Jeden z przewoźników posiada je.
nawet więcej niż jeden
A jaki jeszcze przewoźnik posiada SL 223. I w jakich barwach ?
SL223 w GOPie posiada:
- PKM Bytom, 5 sztuk z 2001 (białe)
- Henryk Polak Chorzów, 1 sztuka z 2002 (j.w.)
- Transgór mysłowice, j.w. (żółty)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Co oni tymi autobusami obsługują. Czy to są jakieś linie o charakterze lokalnym ?

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

J-31 pisze:Co oni tymi autobusami obsługują. Czy to są jakieś linie o charakterze lokalnym ?
PKM Bytom - nie wiem
H. Polak - 51 (Katowice os. Tysiąclecia -> Katowice Ligota Domy Akademickie)
Transgór - 41 (Gliwice -> Mikołów)

DAB

Post autor: DAB »

Wiśnia pisze:PKM Bytom - nie wiem
Zawsze 288. Czasem też 57, 280, 80 ( widziałem dwa razy ). Czyli wszystkie linie w Gliwicach obsługiwane przez PKM Bytom

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Czy na tych liniach jest duże zapełnienie ?

W Warszawie Mobilis obsługuje tymi autobusami linie bezpłatne do CH. Janki. Jest to kilka linii, ale jedna z nich CH-Janki - WKD Śródmieście, jest szczególnie popularna. Oznacza to, że autobusy na tej linii jeżdżą pełne, a nawet przepełnione. Szybko okazało się, że MANAS SL 223 jest zbyt mało pojemnym autobusem. Dlatego przewoźnik w porozumieniu z przedstawicielami Centrum Handlowego, postanowił, że na kursy najbardziej "obciążone", będą wyjeżdżać jednocześnie dwa autobusy... ;)

Ogólnie SL 223 to bardzo przyjemne autobusy :)

DAB

Post autor: DAB »

Czy na tych liniach jest duże zapełnienie ?
na 288 nie. 57 tak . na bardziej obciążone kursy wyjeżdża Ikarus 280.26 280 różnie. podobnie jak 57

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dzięki... :)

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Nie jechałem , ale bardzo ciekawie wygląda z przodu :) Nie podoba mi się w nim jedna rzecz , która mogła być lepiej zaprojektowana. Okna z boku autobusu są za wysoko umiejscowione czyli są według mnie za małe , ale tak to jest ok.
Może jeszcze inni koledzy dopowiedzą coś na temat tego autobusu :)
Pozdrawiam
Obrazek

DAB

Post autor: DAB »

Czepiasz sie szczegółów ... Jest fajny i tyle !

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Nie jechałem tym autobusem, ale na zdjęciu wygląda nowocześnie. Może faktycznie można by było przyczepić się do lini poprowadzenia okien.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wydaje mi się, że linia okien tak po prostu musi być.

Natomiast zastanawiam się, czy nie lepiej by wyglądał, gdyby miał ozdobną listwę boczną, blisko dolnej części pudła. Czy taki element nie dodałby mu więcej wdzięku... ;)

voy

Post autor: voy »

Tarnowski PKS jeżdżący na liniach ZKM posiada 4 MANy SL223. Nieomieszkałem się nim przejechać. Na początku zauważyłem wysoką podłogę - z przodu i w środku są 2 schodki, z tyłu aż trzy. Mimo wszystko łatwo się wchodzi po tych wielu schodkach. Fotele plastikowe z podkładką. Coś na wzór 120M. Jazda także przypominała mi podróż Jelczem 120 z silnikiem MAN. Nie było najciszej. Pojazd na szczęście się nie telepał, ani nie skrzypiał, lecz ogólne wrażenie nie jest piorunujące. Taki tani MAN, podobny do 120, nic ciekawego.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

voy pisze:Tarnowski PKS jeżdżący na liniach ZKM posiada 4 MANy SL223. Nieomieszkałem się nim przejechać. Na początku zauważyłem wysoką podłogę - z przodu i w środku są 2 schodki, z tyłu aż trzy. Mimo wszystko łatwo się wchodzi po tych wielu schodkach. Fotele plastikowe z podkładką. Coś na wzór 120M. Jazda także przypominała mi podróż Jelczem 120 z silnikiem MAN. Nie było najciszej. Pojazd na szczęście się nie telepał, ani nie skrzypiał, lecz ogólne wrażenie nie jest piorunujące. Taki tani MAN, podobny do 120, nic ciekawego.
Nie wiem, czy udało Ci się to usłyszeć, ale przy dużych prędkościach strasznie głośno pracuje wał napędowy. W całej okolicy słychać, ze jedzie SL 223 - coś tak jak kiedyś Ikarusy i Jelcze M11... :-P

A przy okazji SL223 rzeczywiście nie wyróżnia się z tłumu. Jelcz M120 jest jednak lepszy - chyba nawet jest ciut dłuższy od SL223, <b>napewno</b> jest o wiele bardziej pojemniejszy... :)

... i tańszy od SL 223... :mruga:

voy

Post autor: voy »

Kierowca się raczej nadzwyczajnie nie spieszył, więc podejrzanych dźwięków nie usłyszałem. Aczkolwiek ten MAN nie prezentuje szczególnie wysokiego poziomu.

ODPOWIEDZ