NL 2x2

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Man...
Hannibal

NL 2x2

Post autor: Hannibal »

Man NL 222 ;)
Mpk Nowy Sącz posiada 6 sztuk tych wozów, numeracja 111-116.
Zostały zakupione ok 4 lata temu - bardzo dobrze się spisują, nie ma z nimi większych kłopotów. Wykonanie jak to w MAN'ie stoi na bardzo dobrym poziomie - niska podloga, bardzo wygodne siedzenia piękne brzmienie silnika..
Ostatnio zmieniony 2006-03-15, 19:52 przez Hannibal, łącznie zmieniany 2 razy.

voy

Post autor: voy »

Najlepszy autobus w Nowym Sączu ale niestety dość już przestarzały, 4 lata temu to się już kupowało niskopodłogowe autobusy.

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Nawet lubię NL222 za brak schodków w przejściu, ale kiedy jedzie się nim długo z tyłu to głowa pęka od silnika.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Wiśnia pisze:Nawet lubię NL222 za brak schodków w przejściu, ale kiedy jedzie się nim długo z tyłu to głowa pęka od silnika.
Wsiądź do wrocławskiego V7000,usiądź z tyłu,i....usnij po chwili w pełnej rozkoszy :D i nie martw się,jak będzie zjazd na zajezdnie to kierowca Cię wygoni :diabeł:

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Inspektor pisze:Wsiądź do wrocławskiego V7000,usiądź z tyłu,i....usnij po chwili w pełnej rozkoszy :D i nie martw się,jak będzie zjazd na zajezdnie to kierowca Cię wygoni :diabeł:
podobnie jest z B10BLE :)

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Wiśnia pisze:
Inspektor pisze:Wsiądź do wrocławskiego V7000,usiądź z tyłu,i....usnij po chwili w pełnej rozkoszy :D i nie martw się,jak będzie zjazd na zajezdnie to kierowca Cię wygoni :diabeł:
podobnie jest z B10BLE :)
Dokładnie,a moze nawet jeszcze lepiej...ach

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Inspektor pisze:
Wiśnia pisze:Nawet lubię NL222 za brak schodków w przejściu, ale kiedy jedzie się nim długo z tyłu to głowa pęka od silnika.
Wsiądź do wrocławskiego V7000,usiądź z tyłu,i....usnij po chwili w pełnej rozkoszy :D i nie martw się,jak będzie zjazd na zajezdnie to kierowca Cię wygoni :diabeł:
Ależ Inspektorze szanowny, specjalnie zrobiłem specjalny temat "Volvo 7000/7000A", abyś Ty jak i pozostali użytkownicy mogli takie posty pisać tam ... :P

A tutaj dyskutujemy nt. MAN-a NL 222. Znam i ja ten autobus. Testowano go w Warszawie w drugiej połowie lat 90-tych na linii 700. Pamiętam, że bardzo mi się podobał, przede wszystkim za przestrzeń w środku. Silnik, również niczego sobie - nie jechałem nim zbyt daleko, więc nie potrafię potwierdzić, czy zaprzeczyć czy jest on głośny czy wyciszony.
Wygląd zewnętrzny, typowy dla autobusów niemieckich. Ogólnie, podoba mi się... :)

Orange

Post autor: Orange »

Mi też sie podoba ten autobus, tak jak Man Nl223 :D

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Ja w Poznaniu mam 40 szt NL202 i strasznie ich nie lubie (nie wiem nawet dlaczego :P), a NL223 uwielbiam :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A jak jest z wymianą pasażerską na przystankach, bo przecież MAN NL202 jest dwówejściowy... ;)

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

J-31 pisze:A jak jest z wymianą pasażerską na przystankach, bo przecież MAN NL202 jest dwówejściowy... ;)
Niekoniecznie :) Dwie pierwsze cyfry oznaczają w MANie moc silnika.

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

J-31 pisze:A jak jest z wymianą pasażerską na przystankach, bo przecież MAN NL202 jest dwówejściowy... ;)
Nie one są trzywejsciowe, tak jak Wisnia napisał, dwie pierwsze cyfry oznaczają moc silnika

DAB

Post autor: DAB »

Poznaniak pisze:
J-31 pisze:A jak jest z wymianą pasażerską na przystankach, bo przecież MAN NL202 jest dwówejściowy... ;)
Nie one są trzywejsciowe, tak jak Wisnia napisał, dwie pierwsze cyfry oznaczają moc silnika
a trzecia cyferka generacje np. MAN NL 223 tj. MAN krótki niskopodłogowy ~ 220 KM 3 generacja

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

VOITH pisze:a trzecia cyferka generacje np. MAN NL 223 tj. MAN krótki niskopodłogowy ~ 220 KM 3 generacja
Tak.

A tak sie zaptym (nie chce mi sie tworzyc noweg tematu :P ) co sadzicie na temat MAN-a NM223 ? I czy one w Polsce jeżdża tylko w Poznaiu i Warszawie, czy gdzieś jeszcze?

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Prosze stworzyc nowy temat gdyz w tym rozmawiamy o NL222. :diabeł:

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

mac pisze:Prosze stworzyc nowy temat gdyz w tym rozmawiamy o NL222. :diabeł:
Pojawił sie nowy i baąłgan robi, juz sie tworzy nowy temat :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

VOITH pisze:
Poznaniak pisze: Nie one są trzywejsciowe, tak jak Wisnia napisał, dwie pierwsze cyfry oznaczają moc silnika
a trzecia cyferka generacje np. MAN NL 223 tj. MAN krótki niskopodłogowy ~ 220 KM 3 generacja
Ok. Dzięki... :)

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Dzisiaj jechałem sobie ex niemieckim NL202 z 1993r. Wrażenia bardzo pozytywne trochę głośny, ale trzyma się dużo lepiej niż 4 lata młodszy gniot. Prawie w ogóle nie trzeszczy, ma bardzo wygodne siedzenia (te plastiki w gniocie są tragiczne) i ogólnie jest fajny. Na przystanku, na którym wsiadłem, zepsuły się drzwi. Po zamknięciu, natychmiast się otwierały. Kierowca robił wszystko, grzebał w tym pudle nad drzwiami itp. W końcu po wyłączeniu silnika drzwi zamknęły się. Na następnym przystanku było to samo.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Szkoda. Mam nadzieję, że to był tylko przypadek... Oczywiście, współczuję kierowcy, na kilku przystankach męczyć się z drzwiami... :)

dżasny

Post autor: dżasny »

On jest nawet cichy porownujac do innych.

ODPOWIEDZ