NM 2x3

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Man...
Poznaniak

NM 2x3

Post autor: Poznaniak »

Co sądzicie na temat MAN-a NM223?. Jak wam sie podoba jego wygląd zewnętrzny, wewnetrzny?. Czy gdzie oprócz Poznania i Warszawy jeżdża gdzie jeszcze w Polsce?. Moze wiecie gdzie takowy był testowany

Zapraszm do dyskusji :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Bardzo fajny autobus. Jest na prawdę przyjemny i sympatycznie wygląda. Zdjęcia warszawskich MAN-ów NM223.3 możecie zobaczyć w albumie...

Jest tylko trochę przy ciasny.... :)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

J-31 pisze: Jest tylko trochę przy ciasny.... :)
O tak :), i wąski :)

Swoja dorga jak wygląda wnetrze?
Czy przy ostaniach drzwiach jest taka "ławeczka" :P?

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Jechałem nim raz w Warszawie na DTP do myjni i z powrotem :) Fajny bus, ale mały.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Nie pamiętam, ale chyba jest. Pamiętam, że w testerze - którego kupił MPK Poznań - jest taka mała ławeczka, że nie wiem, kto tam może usiąść i jak . Nie jest to najszczęśliwszy pomysł - ale ładnie wygląda. :)

Doskonałym pomysłem są dwuskrzydłowe drzwi z przodu. Stojący pasażerowie nie zasłaniają widoczności kierowcy, tak jak np. w SUrbinetto 10...

Również sufit w MAN-ie NM223. Jest ładny, ale te małe żaróweczki, szybko mogą zniknąć - tak jak w jego większym przegubowym bracie - a wtedy wygląda to brzydko... :<

Ciekawa jest środkowa tablica informacyjna - wyświetlacz w montowany w przyciemniany panel. Wygląda to bardzo fajnie i robi wrażenie oddzielenia kiosku kierowcy od części pasażerskiej... ;)

Nie wiem czemu, ale w ostatnie lato, przy temp. dochodącej do 30 st. C, kierowca jednego z warszawskich MAN-ów NM223.3 miał włączone ... ogrzewanie. Na pytanie czemu grzeje w lato, odpowiedział, że nie może wyłączyć... :|

Dodam jeszcze, że tylko jedna warszawska zajezdnia eksploatuje MAN-y NM 223.3. - R13 Stalowa (Praga Płn) :)

[ Dodano: 2004-12-03, 10:13 ]
Swoja dorga jak wygląda wnetrze?
Warszawskie MAN-y NM 223.3 są niesamowicie obstawione fotelami na maxa. Jest bardzo mała powierzchnia dla 1 wózka dziecięcego lub inwalidzkiego - na wysokości środkowych drzwi.
Z tymże nie na wprost. Ponieważ, tą powierzchnię zajmują jeszcze dwa fotele. Dodatkowym problemem są zbiorniki paliwa, które podobnie jak np. w Jelczu M121 zajmuą całe nadkola przednie. Zgroza - Solaris rozwiązał to jednak lepiej... :)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

J-31 pisze:Nie pamiętam, ale chyba jest. Pamiętam, że w testerze - którego kupił MPK Poznań - jest taka mała ławeczka, że nie wiem, kto tam może usiąść i jak . Nie jest to najszczęśliwszy pomysł - ale ładnie wygląda. :)
Tak, jest taka "pufa", i własnie chciałem sie dowiedziec czy w warszawskich też takowa jest :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Jest... :)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

J-31 pisze:Jest... :)
Dzieki za info :)

Orange

Post autor: Orange »

Ja ogólnie lubie many. U mnie na targówku, przy trockiej jeździ inia obsługiwana manami MN223.3

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tak i co ciekawe spisują się tam świetnie. Chociaż bywa nawet ciasno.
Na początku bałem się, że na Targówku zostaną szybko zniszczone przez pasażerów. Ale myliłem się - i cieszę się z tego. :)

Tommy

Post autor: Tommy »

Ładny autobusik. Podoba mi się, można nim zasąpić wysłużone Jelcze M121 :D

DoMANik287

Post autor: DoMANik287 »

Lubie go przede wszystkim że jest mały i ma odskokowe drzwi :D

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Solbus pisze:Lubie go przede wszystkim że jest mały i ma odskokowe drzwi :D
Dodaj jeszcze chudy, zgrabny :P:P:P

Informacja z ostatnich dni: Poznański NM223 został wycofany ze słuzby liniowe i przeznaczony do nocnych przewozów pracowniczych. Ktoś nareszcie pomyślał, jak można go porządnie wykorzystać :)

voy

Post autor: voy »

Tommy pisze:Ładny autobusik. Podoba mi się, można nim zasąpić wysłużone Jelcze M121 :D
Prędzej NL283, niż tym maleństwem.

Tommy

Post autor: Tommy »

Może i tak. Nie wiem, na zdjęciu rozmiarami przypominał M121:D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

voy pisze:
Tommy pisze:Ładny autobusik. Podoba mi się, można nim zasąpić wysłużone Jelcze M121 :D
Prędzej NL283, niż tym maleństwem.
A jeszcze prędzej Solarisem Urbinetto 10... :retard:

[ Dodano: 2005-03-29, 13:11 ]
Solbus pisze:Lubie go przede wszystkim że jest mały i ma odskokowe drzwi :D
Niestety w środku jest ciasny i najlepiej nadaje się na linie o małym natężeniu ruchu. Te autobusym wydaje mi się, dobrze trafiły - na Targówek (Z.E.A. MZA R13 Stalowa), tam jest sporo takich linii.

Nawet w ostatni czwartek postanowiłem przejechać się MAN-em NM223, na linii 152. To bardzo długa i zawiła linia, ale te małe autobusy spisują się na niej znakomicie... :)

[ Dodano: 2005-05-09, 12:27 ]
A to kolejne zdjęcie - które nie nadaje się do albumu. Upolowałem go w Jankach. Autobus należy do PKS Grójec...

voy

Post autor: voy »

Miałem szczęście i trafiłem na te kurdupelki :]
Wnętrze jest niestety nienajlepiej skonstruowane - nie dość że stoi wielka szafa to jeszcze z przodu są duże nadkola. Solaris U10 został dużo lepiej skonstruowany w stosunku do tego MANa. Sama jazda tym wozem jest w porządku.

Marecki

Post autor: Marecki »

Ja jechałem takim wczoraj na drugim końcu miasta, na linii 101 - ¯erań FSO - Choszczówka.
Autobusik bardzo przyjemny, ale strasznie mnie wkurza zagospodarowanie przestrzeni pasażerskiej. Siedzenia są poukładane bez sensu, a z przodu nie ma miejsc siedzących, za to jest duuże coś ze zbiornikiem paliwa, co jest tu jeszcze gorsze niz w gniotach. Za to linia 101 jest bartdzo ciekawa - autobus jedzie przez las i po trylince :)

EDIT: Rzeczywiście, solaris rozwiązał to lepiej :)

voy

Post autor: voy »

Tak, i duża przestrzeń jest zmarnowana bez sensu, co powoduje, że pojazd nie jest warty swojej ceny. Ja trafiłem tego MANa na bodajże 118; jechałem z wiaduktu nad pętlą ¯erań przez Powiśle w kierunku Placu Trzech Krzyży.

Michał

Post autor: Michał »

J-31 pisze:A to kolejne zdjęcie - które nie nadaje się do albumu. Upolowałem go w Jankach. Autobus należy do PKS Grójec...
To raczej nie jest NM223 a NM222/192/152 [glow=black]Fajnie, że wszyscy mnie ignorują.[/glow]
Ostatnio zmieniony 2005-08-31, 01:08 przez Michał, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ