Jakie MANy jeżdzą u was - ulubiony MAN ?

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Man...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Adrian_ pisze: znów odświeżam temat, by napisać o tym, iż Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne po raz kolejny powiększyło swą flotę używanymi MAN-ami NL202.
To ja tylko dodam, bowiem Adrian nie napisał - autobusy zakupił MPK Kielce :D

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

J-31 pisze: To ja tylko dodam, bowiem Adrian nie napisał - autobusy zakupił MPK Kielce
Adrian_ pisze: Chodzi oczywiście o MPK Kielce (zresztą w poście powyższym w którymś ze zdań napisałem "kieleckiemu MPK" ) .
Czytanie ze zrozumieniem się kłania :roll: .

Dziwny

Post autor: Dziwny »

A tak ciężko było to napisać w pierwszym zdaniu zamiast gdzieś pod koniec wypowiedzi :roll:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Adrian_ pisze:Czytanie ze zrozumieniem się kłania
Sorry, tych postów nie znalazłem, odpowiadając na Twój wcześniejszy post o zakupie autobusów. :mruga:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Ostatnimi czasy w Polsce przybywa znacznie więcej używanych MAN-ów o czym świadczy fakt, iż w kolejnym przedsiębiorstwie komunikacyjnym pojawiły się takowe MAN-y. Otóż PKS Rybnik zakupił ostatnimi czasy 2 używane MAN-y NL202. Obydwa te autobusy jeździły wcześniej w niemieckiej firmie BVO z miasta Annaberg. Obydwa mają charakterystyczne malowanie. Oto ich zdjęcia ilustrujące owo malowanie (najprawdopodobniej w tym malowaniu jeździł w Annaberg):
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-123314.html
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-123315.html
Autobusy te zostały na razie wzięte w leasing :).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Sympatyczne autobusiki. Na pewno przewoźnik będzie się z nich długo cieszył. :)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Mój kolejny post w tym temacie może dać Wam wrażenei, iż obecnie nie ma dnia, by nie dowiedzieć się kolejnym używanym MAN-ie w danym przedsiębiorstwie, ale Miejską Komunikację Prywatną zasilił ostatnimi czasu używany MAN NL222. Autobus ten posiada nr taborowy 061 i pochodzi z Leverkusen. Nie jest to jedyny MAN kupiony w tym roku przez MKP. Kilka miesięcy wcześniej do lubelskiej MKP trafił MAN NL202 o nr taborowym 018, który również pochodzi z Leverkusen (być może nawet obydwa MAN-y są z tego samego przedsiębiorstwa komunikacyjnego) :).
Ostatnio zmieniony 2006-11-23, 18:10 przez Adrian_, łącznie zmieniany 1 raz.

drentwy

Post autor: drentwy »

Jak doniósł niedawno "Przegubowiec" kolejny, drugi już MAN - NL202 jeździ od jakiegoś czasu w barwach KM Łomianki (kupili też używanego Jelcza M121M pochodzącego z ... Meteora Jaworzno). Fotek póki co brak.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

drentwy pisze:Jak doniósł niedawno "Przegubowiec" kolejny, drugi już MAN - NL202 jeździ od jakiegoś czasu w barwach KM Łomianki (kupili też używanego Jelcza M121M pochodzącego z ... Meteora Jaworzno). Fotek póki co brak.
O ile cieszę się z tego NL202. Kolejny piękny autobus w KMŁ, ale... po jakiego grzyba kupili od "Meteora" M121M ? Nie wiem.... :roll:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

J-31 pisze:po jakiego grzyba kupili od "Meteora" M121M ? Nie wiem.... :roll:
Przecież jednego gniota już mają, więc pasuje. Widocznie był tani, to kupili. W końcu, trza wymieniać tabor. :mruga:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:Widocznie był tani, to kupili. W końcu, trza wymieniać tabor. :mruga:
Na ex "Meteorowski" ? :shocked: Tani, to był - na pewno - jak barszcz.... :P

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

J-31 pisze:Na ex "Meteorowski" ? :shocked:
KMŁ nie czyta KMF i dla nich KM Płock, MPK Włocławek, MZA Warszawa, Henzago Ruda Śl., czy Meteor Jaworzno — jeden pies, żeby tylko był w dobrym stanie… :cool:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Ostatnimi czasy ZKP Suchy Las pozyskało kolejnego MAN-a NL202. Autobus ten posiada nr taborowy 105 i jest najnowszym nabytkiem tego przedsiębiorstwa. Najprawdopodobniej nie jest to jedyny używany MAN zakupiony przez ZKP, gdyż ostatnimi czasy w ZKP Suchy Las pojawił się MAN NL202 o nr taborowym 104, który również jest jakimś nowym nabytkiem. MAN o nr. taborowym 105 zadebiutował dziś na linii 08. Autobusy te zastąpiły jednocześnie 2 Autosany H9-35 o tych samych nr taborowych. Oto zdjęcie MAN-a NL202 o nr taborowym 105 w 1-szym dniu kursowania:
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-123643.html

muszyx
Posty: 255
Rejestracja: 2005-05-07, 15:28
Lokalizacja: Myśliwiecka 3/5/7

Post autor: muszyx »

Tylko gratulować ZKP trafionego zakupu. :) To jest dobry krok do unowocześniania taboru. Ogólnie autobus wygląda przyzwoicie, wyświetlacze diodowe :D . Mi się podoba. :)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Ostatnio kol. z Warszawy wspominali coś o nowym MAN-ie NL202 jeżdżącym w KMŁ Łomiaki. Oto jego zdjęcie:
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-123795.html
Autobus ten jest z 1994 roku i ma dosyć nietypowy wyświetlacz. Nie jest umieszczony na całej długości nad oknem, lecz włożony jest w miejsce filmu. I taka mała ciekawostka względem opisywanego tutaj Jelcza M121M o nr. taborowym 29: autobus ten jeździł niegdyś w Meteorze, gdzie posiadał nr. taborowy 863. Pochodzi z 1996 roku i jest po remoncie, o czym świadczy nowy tył (prawdopodobnie od Mastero) :).
Ostatnio zmieniony 2006-11-27, 00:52 przez Adrian_, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Jacbull
Posty: 127
Rejestracja: 2006-11-19, 20:54
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jacbull »

U mnie w Skierniewicach jest 5 MAN-ów NM 222 http://transport.asi.pwr.wroc.pl/images ... /94045.jpg oraz po jedym: MAN NL223 http://transport.asi.pwr.wroc.pl/images ... 116323.jpg i MAN Lion's Star

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

W poniedziałek do zajezdni KM Płock przy ul. Przemysłowej dotarł kolejny MAN NL202. Autobus ten otrzyma nr taboroy 674. Jest z 1996 roku. Autobus ten charakteryzuje się czerwonymi kołpakami, które otrzymał po tym, jak stracił je podczas przeglądu w Bydgoszczy w firmie DAFA (nie mylić z DAF-em). Autobus ten posiada już wyświetlacze, lecz nie są zaprgramowane (czyt. brakuje do nich sterowników). Jest to już 5-ty używany MAN w KM Płock, jaki przyszeł od maja, kiedy to w Płocku pojawił się pierwszy używany MAN (po Conecto 669) NL263 o nr taborowym 670. Wraz z nim do KM Płock dotarł wówczas także drugi taki sam MAN o nr taborowym 671, a ostatnio przed zakupem 674 płocka KM wzbogaciła sie o 2 używane MAN-y NG272. Widac przewoźnik ten ostro inwestuje w MAN-y, choć musze przyznać, iż w jednym z MAN-ów o nr taborowym 651 doszło do złamania kratownicy. Autobus ten pojechał jednak do remontu.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Adrian_ pisze:Jest to już 5-ty używany MAN w KM Płock, jaki przyszeł od maja, kiedy to w Płocku pojawił się pierwszy używany MAN (po Conecto 669) NL263 o nr taborowym 670.
Uściślę — używki kupowaliśmy wcześniej, ale na początku były to 2 MAN-y NG272 o nr tab. 662 i 663.
Adrian_ pisze:choć musze przyznać, iż w jednym z MAN-ów o nr taborowym 651 doszło do złamania kratownicy.
W jednym? Do Wawki jeździły też 649 i 650, a kto wie, czy i 2 dostawa tam nie zagościła. Z tego powodu przyjechał do nas żółto-zielony tester (pewnie jeszcze tu jest). Poza tym to chyba było raczej rutynowe działanie, niż naprawa.
Adrian_ pisze:Autobus ten posiada już wyświetlacze, lecz nie są zaprgramowane (czyt. brakuje do nich sterowników).
Skąd wiesz? Ktośtam na PFK pisał, że je w Bydzi wykręcili.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:Do Wawki jeździły też 649 i 650, a kto wie, czy i 2 dostawa tam nie zagościła. Z tego powodu przyjechał do nas żółto-zielony tester (pewnie jeszcze tu jest). Poza tym to chyba było raczej rutynowe działanie, niż naprawa.
Co ciekawe ja je nawet widziałem. Jednego na Bielanach, a z drugim mijałem się w lato. Ja jechałem do Płocka, a on ... do Warszawy.... :mruga:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Ostatnimi czasy kolejne 4 MAN- NL202 pozyskał Zakład Usług Komunalnych w Komornikach. Autobusy te otrzymały nr taborowe: 07, 15, 18 oraz 19. Autobusy te wcześniej jeździły w firmie KEVAG w niemieckiej miejscowości Koblenz. W ten sposób ZUK Komorniki posiada już 6 tego typu MAN-ów. Poprzednie 2 MAn-y NL202 zostały zakupione w 2004 i 2005 roku. W ramach tego zakupu sprzedano 2 MAN-y SL202 o nr taborowych 18 i 19.

ODPOWIEDZ