Jakie MANy jeżdzą u was - ulubiony MAN ?

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Man...
Kozik

Post autor: Kozik »

223 to nówka spod igły, ale 222 nie budzi całkowicie mojego zainteresowania. To tak jak 120M na drodze ewolucji Jelcza.. Nic nadzwyczajnego. Natomiast nasze MANy NL200 biorąc pod uwagę ich wiek - 21 lat, prowadzi sie po prostu niesamowicie. Pod tym względem jak i pod względem komfotu pasażerów, czy chociażby ciepła w zimie kasują bezdyskusyjnie nawet młodsze o połowę Jelcze M11..

RadziuGW

Post autor: RadziuGW »

Natomiast nasze MANy NL200
SL200 chyba :)

fakt, cieplutkie sa, ostatnio jezdzilem pol dnia #536

ale fakt faktem ze i NL222 i 223 to ciut inna epoka

Robson

Post autor: Robson »

Co do naszych SL200 i SÜ240 to zbytnio nimi nie jeżdżę bo często robią wiochy i nie ma jak się przejechać, no wyjątkiem jest #535 którym wieeele godzin spędziłem. Mankamentem są pełne szyby gdzie w lecie jest strasznie gorąco ale za to w zimie w porównaniu z M11 czy 105Na jest ciepło.

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Mój ulubiony MAN w Poznaniu i wszędzie z resztą to NL 202. Lionsy tez ujdą ale NL202 nie dorówna. :)

Podi

Post autor: Podi »

Ech NL202 się już rozlatują,ostatnio jechałem 1002, koszmar...

voy

Post autor: voy »

Swoje lata już mają, nie ma co się dziwić.

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Aż się rozlatują?? Nie widziałem, żeby było tak jak np. N4016 :D

Podi

Post autor: Podi »

Poznańczyk pisze:Aż się rozlatują?? Nie widziałem, żeby było tak jak np. N4016 :biggrin:
No powiedzmy sobie szczerze,im więcej nowszych busów,tym bardziej te starsze są zaniedbywane...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Kozik pisze:223 to nówka spod igły,
Kozik, ale chyba Chciałbyś usiąść za kierownicą NL 2x3 lub Lion's City :mruga:

Kozik

Post autor: Kozik »

No za kierownicą NL283 sobie posiedzialem. Ale nic poza samym posiedzeniem :( W środku nic nadzwyczajnego - środowisko pracy VDO Siemens. Mało widoczne lusterko prawe, które nie jest na ramieniu tylko tak jak lewe. Przynajmnije trudniej je urwać o przydrożne drzewo, hehe. Ale jesli chodzi o nowe autobusy to jestem patriotą i zwolennikiem polskich wyczynów. Nawet znienawidzonego wśród miłośnikow Jelcza Vecto, który posiada bardzo przyjemną kabinkę ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ok. Kozik, pozwól, że zaszokuję tym pytaniem nie tyle Ciebie - kierowcę, ale kolegów - miłośników :mruga: .

Kozik, Gdybyś mógł wybierać - to co byś wybrał Jelcza Vecto czy MAN-a NL 2x3 ? :D

ppln

Post autor: ppln »

To może troszkę trudniejsze i rozleglejsze. Solaris U12, MAN NL 2x3, vecto, czy mb citaro?

Kozik

Post autor: Kozik »

Citaro nawet na żywo nie widziałem.. MAN NL283 ma moim zdaniem niepraktyczne wnętrze - przynajmniej ten, który był u nas na testach. Siedzenia półtoraki, półokrągłe siedzenie w miejsce solarisowskiej czwórki, miejsca opierane z tyłu - za dużo awangardy. Do solarisa się przyzwyczaiłem, bo 50% taboru w Gorzowie to solarisy. I z tego samego polskiego patriotyzmu traktuję solarisa jako polski autobus, który przebił się na salony i jest teraz naszą dumą. Rozumiem, że ta część pytania o Vecto to taka mina na którą chcecie mnie wepchnąć ;) Mam powiedzieć, że go lubię - a wtedy całe forum ryknie na mnie śmiechem, hehe. Odpowiem dyplomatycznie. Ten autobus był u nas tydzień na testach. Może gdybym miał z nim doczynienia na codzień to miałbym podobne zdanie. Ale po tym tygodniu spędzonym z nim mam bardzo pochlebne zdanie. Vecto spełnia wszystkie standardy, podzespoły te same co w innych autobusach, środowisko pracy kierowcy VDO Siemens, polska myśl twórcza.. Wszystkie busy mają obecnie drzwi Bode lub Kiekert. Vecto ma polskie drzwi rodem ze stodwudziestek. Pomyślacie ilu ludzi GOP uchronił przed utratą pracy ;) A na wasze pytanie odpowiem tak: cieszę się niesamowicie, że prztarg na nowe autobusy w Gorzowie wygrał Solaris i że dostaniemy 3 wozu SU12 III generacji.
A kierowcy kochają Vecto za niepowtarzalną, przestronną, przytulną i bezpieczną kabinkę :)

ppln

Post autor: ppln »

Kabinkę to sobie można zamówić. Jeśliby dostarczyć Solarisowi plany kabiny z Vecto to z pewnością wykonałby identyczną.

Kozik

Post autor: Kozik »

No ale na chwilę obecną taki Vecto jest perełką za tą swoją kabinę. A nie chodzi tutaj o przerabianie i upodabnianie Solarisa do Vecto. Chociaż jakbyście mieli zrobic składaka biorąc z każdego mogelu to co najlepsze to ciekawe co by wyszło. Moja propozycja: kabinka z vecto, elgancja i jakość wykończenia z Mana NL283, nowoczesna stylistyka z Solarisa.. itd.. Co byście do tego dorzucili?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Kozik, a przy okazji - po trochu wracając do tematu "Jakie MAN-y jeżdżą u Was" - czy w najbliższym czasie spodziewacie się w Gorzowskim MZK jakiś zmian taborowych związanych z marką MAN-a. Nowe lub używane, i czy w ogóle jakieś ? Na razie wiemy tyle, że firma wybrała nowe Solarisy, a co dalej ? ;)

ppln

Post autor: ppln »

@Kozik: Dorzuciłbym do tego bezawaryjność z Ikarusa :)

Kozik

Post autor: Kozik »

Tak jak już wyżej było napisane spodziewamy się do lutego 6 autobusów używanych, niskopodłogowych zza zachodniej granicy. Jesli padnie na MANa, a to bardzo prawdopodne, to według naszych miłośniczych spekulacji spodziewamy się MANa NL222. Ale to nie ma jeszcze żadnego uzasadnienia bo to tylko wnioski oparte na tym, że na zachodzie sprzedaje się powoli te autobusy. Słyszałem, że jakies miasto nabyło ostatnio w Berlinie kilka sztuk Volvo. Nawet te Volvo jechały przez Gorzów :) Tak, że nie jestem do końca pewien czy do nas przyjdą MANy. Ale to juz niemalże kwestia dni..
Niestety nie moge się wypowiedzieć w kwestii bezawaryjności Ikarusa, bo takowe wozy w ruchu pasażerskim nie są u nas używane. Ale mamy u nas 2 Ikarusy 280 po imputacji doczepy jako pogotowie techniczne i pogotowie torowe. Skoro jeżdżą w pogotowiu to muszą być bezawaryjne ;)

ppln

Post autor: ppln »

Te volvo to chyba dla Szczecina, jest taki wątek. A nie Mercedesa z Najlepszej Serii (4) czyli 405, 402 ( http://ams1.lo3.wroc.pl/tomek/autobusy. ... ticket=552 mój ulubiony MB :) ) lub 407 ( http://ams1.lo3.wroc.pl/tomek/autobusy. ... ticket=203 ) Za MANami z 2. generacji nie przepadam.

Paskudka

Post autor: Paskudka »

hehe te Volvo to ja widziałam :) są u nas tylko su 240 ale kto wie czy właśnie nie maniki będą tymi nowymi używanymi które maja do nas do Gorzowa przyjechać :D

//Witam. Pisz proszę zdaniami, bo pisanie jednym ciągiem i małymi literkami jest nieczytelne. (Peter)

ODPOWIEDZ