Jakie MANy jeżdzą u was - ulubiony MAN ?

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Man...
Podi

Post autor: Podi »

Zdecydowanie z najnowszej generacji :P

Kuba

Post autor: Kuba »

Ja najbardziej lubie Mana NG313, bardzo mi sie podoba stylistyka pojazdu :mruga: W gdyni mamy takie dwa pojazdy :)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Oczywiscie NG313 i NL223 :)

Hannibal

Post autor: Hannibal »

viewtopic.php?t=19
2 w 1.
//Zamykam

muszyx
Posty: 255
Rejestracja: 2005-05-07, 15:28
Lokalizacja: Myśliwiecka 3/5/7

Post autor: muszyx »

[ Dodano: 2005-05-08, 11:05 ]
mnie jeżdzą 4 MANy NG272(numery inwetarzowe 6205 ,6291, 6292, 6293 ,ale te trzy ostatnie chyba zostały ssprzedane do Olsztyna ,albo Elbląga
Te trzy poszły do Olsztyna i mają teraz nr taborowe: 1042,1043,1044

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Rozumiem, że te autobusy uzyskały również makijaż MPK Olsztyn... ;)

muszyx
Posty: 255
Rejestracja: 2005-05-07, 15:28
Lokalizacja: Myśliwiecka 3/5/7

Post autor: muszyx »

Pasek czerwony to bardzo wielka zmiana!!!

Tak naprawdę to te many nie przypadły mi do gustu zbytnio. Podoba mi się bardziej man NL202, który jeździ jako darmobus (nie dlatego). Wyjątkowo jechałem tym i powiem, że ten jest lepszy niż MPKowski. No i zdjęto reklamę. To jest moje zdanie.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Może jest to jeszcze kwestia wyeksploatowania autobusów MPK-owskich przez poprzedniego przewoźnika... ;)

ikarus5326

Post autor: ikarus5326 »

Inspektor napisał wcześniej, że we Wrocławiu jeździ jeden MAN NG313. Oczywiście ma rację. :D Ja to jak już wsiądę do tego MANA to nie mogę wysiąść i czasami umyślnie jadę dwa przystanki za daleko. :D No więc mój ulubiony to NG 313, miękkie siedzenia, zielone rury, po prostu piękny. Nasz Wrocławski #8600! Wiwat #8600! :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ikarus5326 pisze:Inspektor napisał wcześniej, że we Wrocławiu jeździ jeden MAN NG313. Oczywiście ma rację. :D Ja to jak już wsiądę do tego MANA to nie mogę wysiąść i czasami umyślnie jadę dwa przystanki za daleko. :D No więc mój ulubiony to NG 313, miękkie siedzenia, zielone rury, po prostu piękny. Nasz Wrocławski #8600! Wiwat #8600! :D
Nie dziwię Ci się. Rzeczywiście MAN-y NG 313 to piękne, ciche i wygodne autobusy. Najbardziej podobają mi się w nich uchwyty. Są bardzo poręczne. MAN jest mistrzem w tej dziedzinie. ;)

ikarus5326

Post autor: ikarus5326 »

Zgadzam się. Nie planuje siedzeń tak, jak w przypadku Neoplana N4016CNG, głównie budowa jest dobrze przemyślana. No i ten wygląd... :D

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Po prostu przepiękny! Najbardzej podoba mi się jego wyświetlacz z przodu i kabina kierowcy... z tym ekranikiem pokazującym otwierane i zamykane drzwi. :) W żadnym innym autobusie nie widziałam czegoś takiego. Przynajmniej w żadnym wrocławskim

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Dziś widziałem go na linii 144, może jutro też na niej będzie, żałuję że się nim nie przejechałem (z rok nim nie jechałem) jednak nie po drodze mi nim było :(

56247

Post autor: 56247 »

ikarus9587 pisze:Po prostu przepiękny! Najbardzej podoba mi się jego wyświetlacz z przodu i kabina kierowcy... z tym ekranikiem pokazującym otwierane i zamykane drzwi. :) W żadnym innym autobusie nie widziałam czegoś takiego. Przynajmniej w żadnym wrocławskim


Czyli,innymi słowy:deska rozdzielcza firmy VDO.

Co do mojego ulubionego modelu MAN-a-bezsprzecznie NG 313.

ikarus5326

Post autor: ikarus5326 »

Inspektor pisze:Dziś widziałem go na linii 144, może jutro też na niej będzie, żałuję że się nim nie przejechałem (z rok nim nie jechałem) jednak nie po drodze mi nim było
Też muszę się z nim przejechać, dawno nie jechałem, co do urzędowania to może się ewentualnie przerzucić na 135, ale raczej zostanie na 144. ;) Z resztą nie wiadomo... Złapać tego MANa to niemalże cud...

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Zdaję się, bede musiał urządzić na niego poważne polowanie (byleby tylko czasu i chęci starczyło) :)

ikarus5326

Post autor: ikarus5326 »

Inspektor pisze:Zdaję się, bede musiał urządzić na niego poważne polowanie (byleby tylko czasu i chęci starczyło)
Chęci zawsze starczy, ale z czasem może być gorzej... :( Można polować cały dzień, a potem okaże się, że ten MAN jeździł na linii tuż pod domem... :lol:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ikarus9587 pisze:Po prostu przepiękny! Najbardzej podoba mi się jego wyświetlacz z przodu i kabina kierowcy... z tym ekranikiem pokazującym otwierane i zamykane drzwi. :) W żadnym innym autobusie nie widziałam czegoś takiego. Przynajmniej w żadnym wrocławskim
Taką deskę z ekranem mają teraz prawie wszystkie nowoczesne autobusy. Już od dawna mają coś takiego np. Solarisy. :)

[ Dodano: 2005-12-06, 10:49 ]
ikarus5326 pisze:
Inspektor pisze:Zdaję się, bede musiał urządzić na niego poważne polowanie (byleby tylko czasu i chęci starczyło)
Chęci zawsze starczy, ale z czasem może być gorzej... :( Można polować cały dzień, a potem okaże się, że ten MAN jeździł na linii tuż pod domem... :lol:
Współczuję Wam - my w Warszawie mamy tego do wyboru do koloru, a mieszkańcy warszawskiego Targówka mają dodatkowo midi MANy - NM223.3. :D

A propo nie wiem, czy zauważyliście ale w NG313 w pierwszym członie, jak autobus sie rozpędzi, to fajnie świszczy wiatr xD

drentwy

Post autor: drentwy »

Ja najbardziej lubię NL2x3. Te jeżdżące w Warszawie i należące do Michalczewskiego są dosyć czyste i niespecjalnie zniszczone (a przynajmniej te egzemplarze którymi jeździłem, głównie na linii 166)- nie dość, że jedzie się całkiem miło to i wrażenia przyjemne :smile2: W sumie jeśli chodzi o "format" to jakoś najbardziej podobają mi się autobusy 12 metrowe, dotyczy to nie tylko MANów. Dlaczego tak jest - sam nie wiem ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Mnie również podobają się NL223. Naprawdę przyjemne pojazdy ;)

ODPOWIEDZ