NG xx2

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Man...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ok. Dzięki...

W sumie tak na zewnątrz autobusy ładnie się prezentują. ;)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

J-31 pisze:A ja mam takie pytanie, czy mógłbym linki do tych zdjęć przesłać kolegom z Niemiec - na ich forum Bergisherbus. Na pewno ich to zainteresuje
Jakbyś wiedział coś więcej o tych pojazdach od niemieckich kolegów to daj znać ;) Może któryś z nich ma za sobą ciekawą przeszłość ;)
J-31 pisze:W sumie tak na zewnątrz autobusy ładnie się prezentują.
Ano, wnętrze też nie jest złe :D Niemcy to jednak potrafią dbac o wozy, szkoda, że w Polsce po miesiącu jazdy będzie cały pomazany :|

RoGaL

Post autor: RoGaL »

wocash pisze:Zamieszczam kilka linków do fotek tych busów wprost z placu manewrowego SPAD :
(linki...)
A czy zgode na umieszczenie zdjęć na forum masz? Bo z tego co widzę to i linki do moich zdjęć tam są, a jakoś pytania nie usłyszałem nigdy. Mógłbyś przynajmniej napisać, że zdjęcia są wykonane przez tego i tego autora.

edit// poza tym, czy nie przyszło Ci do głowy, że mogę sobie nie życzyć, aby moje zdjęcia były w innych portalach niż tamten i mój?

wocash

Post autor: wocash »

Oczywiście jeśli tylko chcesz mogę te zdjęcia usunąć ale nie wiem czy zauważyłeś że na każdym zdjęciu jest wyraźnie napisany autor i źródło. Przecież ja się pod te zdjęcia nie podpisuję.

RoGaL

Post autor: RoGaL »

wocash pisze:Oczywiście jeśli tylko chcesz mogę te zdjęcia usunąć ale nie wiem czy zauważyłeś że na każdym zdjęciu jest wyraźnie napisany autor i źródło. Przecież ja się pod te zdjęcia nie podpisuję.
No wiem, że pod każdym zdjęciem jest autor (bo przecież niektóre zdjęcia są moje), ale tu chodzi o to, że trzeba pytać o zgodę, bo ja mogę sobie nie życzyć, żeby na innych forach niż tamten serwis były moje fotki/linki do moich fotek, no ale dobra zostaw je.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

RoGaL pisze:No wiem, że pod każdym zdjęciem jest autor (bo przecież niektóre zdjęcia są moje), ale tu chodzi o to, że trzeba pytać o zgodę, bo ja mogę sobie nie życzyć, żeby na innych forach niż tamten serwis były moje fotki/linki do moich fotek, no ale dobra zostaw je.
Strony www są publiczne i są po to aby z nich korzystać :!: Zgode potrzeba na przetwarzanie zdjęć i tym podobnych. Wocach nie podpisuje się pod tymi zdjęciami i w żaden sposób ich nie przerabia :!: Nie rozumiem o co chodzi. Jeżeli publikujesz coś w internecie to jest to ogólno dostępne... Według twojego toku myślenia nie możnaby na forum nawet zmieścić linka do twojej strony bo możesz sobie nie życzyć...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

RoGaL pisze:No wiem, że pod każdym zdjęciem jest autor (bo przecież niektóre zdjęcia są moje), ale tu chodzi o to, że trzeba pytać o zgodę, bo ja mogę sobie nie życzyć, żeby na innych forach niż tamten serwis były moje fotki/linki do moich fotek, no ale dobra zostaw je.
Spokojnie - dodamy nazwisko autora i będzie po sprawie ;)

RoGaL

Post autor: RoGaL »

Ok, spoko! Tylko teraz mnie dziwi napis w tym poście: "Zdjęcia pochodzą ze strony http://www.mkm.szczecin.pl, a ich autorem jest Tomasz Tokarzewski :smile: ". A ja to gdzie? :>

Hannibal

Post autor: Hannibal »

RoGaL pisze:Ok, spoko! Tylko teraz mnie dziwi napis w tym poście: "Zdjęcia pochodzą ze strony http://www.mkm.szczecin.pl, a ich autorem jest Tomasz Tokarzewski :smile: ". A ja to gdzie? :>
Przez pw Rogal to załatw, przez pw ;) :chytry:

[ Dodano: 2006-01-26, 18:13 ]
A co do zakupu to IMHO jeśli nie mają kasy na nowe wózki to decyzja i wybór wozów jak najbardziej. Ciekawie czy będę nastepne takie zakupy.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A ja ciekawy jestem ile będą te autobusy stały na zajezdni, zanim SPAD dopuści je do ruchu ;)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

J-31 pisze:A ja ciekawy jestem ile będą te autobusy stały na zajezdni, zanim SPAD dopuści je do ruchu
Podejrzewam, że ciężko będzie to komukolwiek określić ;) Wszystko zależy od tego czy będą przemalowywane, czy dostaną nowe wyświetlacze itp. Zresztą sam wiesz jak to wygląda ;) Ja obstawiam, że minimum tydzień postoją ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

B.A. Baracus pisze:Podejżewam, że ciężko będzie to komukolwiek określić ;) Wszystko zależy od tego czy będą przemalowywane, czy dostaną nowe wyświetlacze itp. Zresztą sam wiesz jak to wygląda ;) Ja obstawiam, że minimum tydzień postoją ;)
Tak to prawda. Jeśli SPAD ma braki taborowe, to pewnie szybko je wypuści. A ponieważ faktycznie nie przemalowali tamtego Volvo, toteż sądzę, że i te MANy wyjadą w takich makijażach. ;)

PS. Nie wiem jak Wam, ale ten Poczdamski makijaż bardzo mi się podoba :)

RoGaL

Post autor: RoGaL »

J-31 pisze:
B.A. Baracus pisze:Podejżewam, że ciężko będzie to komukolwiek określić ;) Wszystko zależy od tego czy będą przemalowywane, czy dostaną nowe wyświetlacze itp. Zresztą sam wiesz jak to wygląda ;) Ja obstawiam, że minimum tydzień postoją ;)
Tak to prawda. Jeśli SPAD ma braki taborowe, to pewnie szybko je wypuści. A ponieważ faktycznie nie przemalowali tamtego Volvo, toteż sądzę, że i te MANy wyjadą w takich makijażach. ;)

PS. Nie wiem jak Wam, ale ten Poczdamski makijaż bardzo mi się podoba :)
Przecież SPAD nie ma Volvo, pomyliło Ci się ze SPAK'iem.
Z tego co wiem, to SPAD ma plany przemalowywać te autobusy oraz wymieniać w nich wyświetlacze (a to troche potrwa zanim dojadą i wrócą z Bydgoszczy).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

RoGaL pisze:Przecież SPAD nie ma Volvo, pomyliło Ci się ze SPAK'iem.
Sorry, mnie się zawsze myli SPAK ze SPAD-em :nuts:
RoGaL pisze:Z tego co wiem, to SPAD ma plany przemalowywać te autobusy oraz wymieniać w nich wyświetlacze (a to troche potrwa zanim dojadą i wrócą z Bydgoszczy).
A ja mam troch więcej informacji. Dotyczy ona berlińskiego autobusu

http://www.mkm.szczecin.pl/foto/big/1138207335.jpg

Otóż jak Pamiętacie, zapytałem kolegów miłośników z Niemiec o te pojazdy. Pokazałem im linki do zdjęć. I okazało się, że jeden z tych autobusów został rozpoznany przez miłosnika z Münster - Martin Scholz.

Martin napisał, że ten autobus (zdjęcie powyżej) już raz zmienił właściciela. Aż do 1999 roku należał do przedsiębiorstwa komunikacyjnego w Bielefeld. W 1999 trafił do Berlina (BVG). I tak jeździł tam, aż do teraz.

Co więcej. Na tym autobusie jest reklama, która pochodzi jeszcze z czasów, kiedy to był eksploatowany w Bielefeld. ;)

[ Dodano: 2006-01-27, 13:22 ]
Ach i jescze jedno

http://www.mkm.szczecin.pl/foto/big/1138209072.jpg
Tam w głębi, po lewej stronie zdjęcia, stoi prawdopodobnie kolejny autobus z Cottbus #266.

Wg. innego kolegi - Cottbuser - ten autobus w wypożyczono do Drezna w 2002 roku z powodu powodzi i zalania torowisk tramwajowych. Brakowało im taboru do obsługi komunkacji, więc pożyczali autobusy. ;)

==================== Post z dnia 30.01.2006 ===============
I kolejna informacja. A dotyczy ona tego autobusu
http://www.mkm.szczecin.pl/foto/big/1138206398.jpg

On również - tak jak napisał kol. Rogal przyjechał z Berlina (BVG). Jednakże wraz z tym pojazdem...

http://www.mkm.szczecin.pl/foto/big/1138207335.jpg

... został zakupiony przez BVG w 1999 z Bielefeld.

A tak wygladał w Berlinie - zdjęcie wykonał Martin Scholz w maju 2005 roku.
http://www.bergischerbus.com/forum/file ... 13_543.jpg

BVG po prostu sprzedał oba nietypowe pojazdy do Szczecina.

A ja przygotowałem wizualną prezentację tego co już niedługo się stanie. Tak zapewne będą wyglądały szczecińskie NG272 ;)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2006-01-31, 10:54 przez J-31, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
NEO
Posty: 502
Rejestracja: 2004-12-09, 13:58
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: NEO »

Bardzo ładny rysunek i oby te wyswietlacze jak im wymienia to by były pomarańczowe.

voy

Post autor: voy »

Zauważyłem że jest jakiś MAN czterodrzwiowy. Ile w sumie jest takich MANów wśród tych zakupionych przez SPAD?

Awatar użytkownika
NEO
Posty: 502
Rejestracja: 2004-12-09, 13:58
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: NEO »

2 czterodrzwiowe i 7 trzydzrwiowe.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

NEO pisze:2 czterodrzwiowe i 7 trzydzrwiowe.
Poszaleli... mieli szczęście, że w ogóle dostali te 2 czterodrzwiowe ;) Nawet na rynku niemieckim robi się to coraz bardziej spotykane. Niestety nowsze wozy są już tylko trzydrzwiowe :(

Awatar użytkownika
NEO
Posty: 502
Rejestracja: 2004-12-09, 13:58
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: NEO »

Na szczeście wszystkie w dobrym stanie technicznym:)

[ Dodano: 2006-02-01, 14:16 ]
Wyswietlacze zostana takiej kaie były ale polskie znaki będą miały :)

[ Dodano: 2006-02-05, 18:27 ]
5 z 9 Manów stoi w lakierni.

[ Dodano: 2006-02-08, 20:16 ]
Jeden stoi przed halą pomalowany i też na razie mnie wiadomo,ze 1 ma pomarańczowy wyswietlacz

Mateusz

Post autor: Mateusz »

Dwa dąbskie MANy mają już pomarańczowe wyświetlacze. 2304 i jeszcze jakis ;] Daje linka do mojej foty ze strony www.mkm.szczecin.pl http://www.mkm.szczecin.pl/foto/big/1139239411.jpg
Reszta przemalowanych i przygotowacych MANów wyjedzie na linie nawet bez wyswietlaczy! Wtedy będzie tablica za szybą jak w ikarusie. (info od dyrektora SPAD)

ODPOWIEDZ