MAN CNG

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Man...
voy

MAN CNG

Post autor: voy »

Mam jeszcze ciepłego newsa!!
Nowoczesny MAN na gaz ziemny niedawno przyjechał na testy do Rzeszowa! Jeszcze nie jeździ na mieście, będzie do 8 stycznia. Idę w środę na przejażdżkę tym autobusem, to musi być rewelacyjny pojazd, w ciemno chciałbym, aby MAN przystąpił do przetargu w Rzeszowie i go wygrał. Mam nadzieję, że MAN stanął na wysokości zadania i autobus jest porządny. Do kolekcji testerów w Rzeszowie brakuje jeszcze Volvo CNG...może niedługo wyślą jakiegoś testera, ale jeżeli Volvo nie ma w Rzeszowie szans na istnienie to trudno powiedzieć czy w ogóle to zrobią, ale bardzo chętnie obejrzałbym sobie gazowe Volvo. Ciekawe czy MAN pojedzie potem na testy do Warszawy albo Tarnowa.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Voy jakbyś mógł zrobić przy okazji zdjęcia, to byłbym wdzięczny - i chyba nie tylko ja...

No i oczywiście czekamy na Twoje wrażenia... :)

voy

Post autor: voy »

Oczywiście, zdjęcia będą. Co ciekawe to autobus ma podobno 15 metrów! To tym bardziej trzeba będzie pójść, mało jest MANów o takiej długości. Jutro muszę go dorwać na mieście.

[ Dodano: 2005-02-01, 15:27 ]
Natomiast doszły mnie słuchy, że nie przyjedzie na testy Volvo 7700CNG, bo autobusów tej firmy nigdy w Rzeszowie nie będzie. :P

Adam_Palacz

Post autor: Adam_Palacz »

Wiima widocznie mocno dała się we znaki naszemu empekowi... A szkoda, że mają tak negatywne nastawienie, bo to stwarza wrażenie, że konkurencja przy przetargach jest pozorna. :|

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

W tym mpk Rzeszów co chwilę jest jakiś CNG na testach. Może po MANie przyjedzie Citaro?

Poznaniak

Re: MAN CNG

Post autor: Poznaniak »

voy pisze:Mam jeszcze ciepłego newsa!!
Nowoczesny MAN na gaz ziemny niedawno przyjechał na testy do Rzeszowa! Jeszcze nie jeździ na mieście, będzie do 8 stycznia. .
Hm....przez cały rok w rzeszowie będzie :wow: ?. Chyba sie pomyliłes....

Wracajac- dokałnie jest to MAN NL313CNG, takie jeżdzą w Frankfurcie nad Odrą

voy

Post autor: voy »

No tak, do 8 lutego ;) chociaż chciałbym aby był do 8 stycznia....2018 roku :)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

voy pisze:No tak, do 8 lutego ;) chociaż chciałbym aby był do 8 stycznia....2018 roku :)
Chcieć każdy moze ;-). No nic moze kiedys Wasze mPK zakupi takowe MANy :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Rzeczywiście i ja życzę MPK Rzeszów gazowcy MAN-ów 15 metrowych. :)
Natomiast absolutnie nie polecam Citaro... ;)

voy

Post autor: voy »

No i jechałem tym MANem :) http://ams1.lo3.wroc.pl/tomek/old/tournee.php?p=67960
Kasowniki wstawili takie jak przy SU15CNG, czyli z dźwignią, porażka :P Autobus wydaje się przestronny, niestety w testowym egzemplarzu "rzeźnia" była małych rozmiarów, tylko trochę większa niż w Agorze... Autobus miał wygodne fotele. Troszkę skrzypiał i trzeszczał w okolicach podsufitki i to jest jego minus w stosunku do Solarisa Urbino CNG. MAN NL313 CNG był bardzo cichy. Zawieszenie jakoś dziwnie tłumiło nierówności, nie było tak twarde jak w Solarisie ale jak wjeżdżał na nierówności to nie telepało wszystkim tylko tak drgało dziwnie... Głupie tylne drzwi - otwiera je co prawda kierowca ale może to zrobić też pasażer i te drzwi po chwili się zamykają samoczynnie... I niektórym drzwi zamykały się przed nosem, musieli wsiąść drzwiami środkowymi. Ogólnie autobus niezły, ale takiego wrażenia jak Solaris to nie zrobił, nie miałbym nic przeciwko oczywiście jakby takie pojazdy były w MPK, no moze dwunastometrowe (żeby potem nie było że są większe długi i trzeba kasować kursy).

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Mnie się podoba, jest super!

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Również mi sie podoba,ale chyba wielkiej rewolucji w zmianach w stosunku do poprzedniego modelu nie było?

voy

Post autor: voy »

Do jakiego poprzedniego modelu? Nie było poprzedniego modelu NL313.
Należy zwrócić uwagę że ten MAN jest bardzo cichy, Vecto jest 100x głośniejsze i tym samym źle wypada przez to...

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Fakt,ale tak mniej wiecej można go porównać do NG313,z tego co widze przód sie prawie albo i wcale nie zmienil...

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Inspektor pisze:Fakt,ale tak mniej wiecej można go porównać do NG313,z tego co widze przód sie prawie albo i wcale nie zmienil...
A niby czemu miał by sie przód zmienic ??

voy pisze: Należy zwrócić uwagę że ten MAN jest bardzo cichy, Vecto jest 100x głośniejsze i tym samym źle wypada przez to...
Nie mozna porównywac vecto z MANem........

voy

Post autor: voy »

Wiem, to dwa różne autobusy, ten pierwszy jest fatalnie wykonany z fatalnych elementów i robi naprawdę złe wrażenie, MAN to klasa :)
http://imhd.sk/ba/index.php?w=372f28332 ... f7f6f21f21
od tej fotki zaczyna się kilkanaście zdjęć tego pojazdu w Czechach, możecie sobie dokładniej obejrzeć.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

No ja myślałem że to jakaś nowsza generacja...

voy

Post autor: voy »

Nie, następna generacja (chociaż bym tak tego nie nazwał) dopiero co powstała, jeszcze jej pewnie nie produkują nawet.

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Racja! Man wie jak projektować autobusy :chytry:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Inspektor pisze:Fakt,ale tak mniej wiecej można go porównać do NG313,z tego co widze przód sie prawie albo i wcale nie zmienil...
Ależ Inspektorze ten autobus należy do rodziny MAN-a - tj. autobusów III generacji. :)

Do tej rodziny należą jeszcze takiej autobusy
- NM 223.3 (10 m)
- NL 223 (12 m)
- NL 283 (12 m, silnik w szafie pionowej)
- NG 313 (18 m).

One wszystkie charakteryzują się taką samą ścianą przednią i tylną, detalami wyposażenia - różnią się jedynie długością... ;)

[ Dodano: 2005-02-03, 11:56 ]
MPK w Rzeszowie testuje właśnie kolejny autobus 15-metrowy ;)

Voy czy Uważasz, że MPK Rzeszów rzeczywiście chce takie autobusy kupić ? Czy one sprzydałyby się w Rzeszowie, czy nie lepsze byłyby przegubowce ? :)

ODPOWIEDZ