MAN CNG

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Man...
Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Powrócę do tematu: Ja też jechałam tym MANem bo później go testowało DLA i jeździł koło mnie na 115. Nie mogłam przegapić takiej okazji! Moim zdaniem jest wspaniały, a z różnych źródeł wiem, że objechał prawie całą Polskę. Szkoda, że nie został we Wrocławiu, bo strasznie mi się podobał. A DLA kupuje autobusy na gaz ziemny, więc może kiedyś takiego kupią... :) Ale na razie brakuje im kierowców a nie taboru...

ikarus5326

Post autor: ikarus5326 »

ikarus9587 pisze:Powrócę do tematu: Ja też jechałam tym MANem bo później go testowało DLA i jeździł koło mnie na 115. Nie mogłam przegapić takiej okazji! Moim zdaniem jest wspaniały, a z różnych źródeł wiem, że objechał prawie całą Polskę. Szkoda, że nie został we Wrocławiu, bo strasznie mi się podobał. A DLA kupuje autobusy na gaz ziemny, więc może kiedyś takiego kupią... Ale na razie brakuje im kierowców a nie taboru...
Fajnie się jechało z nim, a DLA podarowało mu pomarańczowy wyświetlacz. A ty pasujesz na kierowcę. Nawet avatara masz z DLA. :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja też nim jechałem w Warszawie. Mnie się również bardzo spodobał. Jest super ;)

ikarus5326

Post autor: ikarus5326 »

J-31 pisze:Ja też nim jechałem w Warszawie. Mnie się również bardzo spodobał. Jest super
A ja mam się z czego cieszyć... :D Mam bilecik skasowany w jego kasowniku, ale żałuję, że w sumie jechałem tylko 3 przystanki. :( Komfort na poziomie NG 313.

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Mieliśmy szczęście co do niego. Tak jak ja, kiedy udało mi się kilka razy przejechać srebrnym Mercedesem Citaro testowanym przez MPK. :) MANy to według mnie najładniejsze autobusy...

DAB

Post autor: DAB »

Ja bym z wielka chęcią przejechał sie nim jeszcze raz. Nie wiedzieć czemu ale kocham sztywniaki. A i dźwiek silniki mi się szalenie podobał :)

ikarus5326

Post autor: ikarus5326 »

DAB pisze:kocham sztywniaki
Jakoś nie rozumiem stwierdzenia "sztywniaki"... :diabeł:
A ja też chętnie bym się przejechał nim jeszcze raz...
MANie wróć do Wrocławia! :D

DAB

Post autor: DAB »

ikarus5326 pisze:Jakoś nie rozumiem stwierdzenia "sztywniaki"...
No są sztywne, nie łamią się tak jak przeguby no, coś takiego. Apropo był ten MAN w GOPie ?

Mercury

MAN CNG - 18metrowy

Post autor: Mercury »

Witam. Topic specjalnie o przegubach, ale gazowcach. Chcialbym dowiedziec sie, jakie to sa modele, czym sie charakteryzuja. Slyszalem, ze w Slupsku owe gazowce maja miec 3 pary drzwi. Wiec jaki to bedzie model? NG272 juz nie produkuja, moze NG313, moze Lion'sCity (w co watpie). Czekam na opinie. Pozdrawiam

OZZY

Post autor: OZZY »

Jeżeli NG313CNG to na pewno Lion's City. To jest tak jak np. z kolejnymi generacjami Solarisów. Wraz z wprowadzeniem III zaprzestano produkcji II poza tymi które wchodziły w skład dostaw pojazdów z II gen.

A co do NG313 to widziałem fotki takiego wynalazku na TWB (chyba z niemiec)
Jak znajdę je to podrzucę linki :D

[ Dodano: 2006-04-17, 15:46 ]
Oto i on. Fakt że jest to zwykły NG313 a nie LC ale można sobie wyobrazić jak to mniejwięcej będzie wyglądało :D

http://transport.asi.pwr.wroc.pl/autobu ... 4&nr=87908

http://transport.asi.pwr.wroc.pl/autobu ... 4&nr=85279

ppln

Post autor: ppln »

OZZY pisze:Wraz z wprowadzeniem III zaprzestano produkcji II poza tymi które wchodziły w skład dostaw pojazdów z II gen.
A widziałeś temat o Gdyńskich Solarkach T12?

Lion's City nie jest jednak tak rewolucyjny (to III generacja w nowej budzie i z nowym pulpitem ;) ) więc wysoce prawdopodobne jest całkowite wycofanie zwykłej III generacji. A co ten MAN ma takie wysokie butle? I na MANa liczyć w tym przetargu raczej nie można chyba, że zaoferuje cenę niższą niż Solaris, który wygrywał z Jelczem ceną (przy gazowcach tylko)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

ppln pisze:A widziałeś temat o Gdyńskich Solarkach T12?
Oni pewnie mieli nadwozia zrobione już wcześniej, NG313 w starej budzie nikt ci już nie zrobi, jeśli wcześniej sobie nie zamówiłeś.
ppln pisze:I na MANa liczyć w tym przetargu raczej nie można chyba, że zaoferuje cenę niższą niż Solaris, który wygrywał z Jelczem ceną (przy gazowcach tylko)
Wg mnie nie należy go przekreślać — jest drogi i co z tego? Cena autobusu zależy od wielu czynników, a z czegoś muszą się utrzymywać.

Mercury

Post autor: Mercury »

Poza tym w Slupsku dotychczas byly kupowane tylko MANy NG272..... Z innych przegubow mamy tylko Ikarusy 280.26

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Jak będzie wyglądał MAN Lion's City CNG - ano właśnie tak. I nawet już tak wygląda:

To jest autobus dla jednego z włoskich przewoźników - i wcale nie jest trzydrzwiowy:
:strzałka: http://www.transport131.webpark.pl/image1745.gif

Ooops :/ . Tutaj będzie mała zmyłka. Ponieważ nie zamieściłem jego wersji przegubowej, ale ją również mam. Zatem w wyobraźni Dorysujcie sobie przegub :mruga:
:strzałka: http://www.transport131.webpark.pl/image1736.gif

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Mercury pisze:Wiec jaki to bedzie model? NG272 juz nie produkuja, moze NG313, moze Lion'sCity (w co watpie)
Mercury pisze:Poza tym w Slupsku dotychczas byly kupowane tylko MANy NG272..... Z innych przegubow mamy tylko Ikarusy 280.26
Kolega chyba nie do końca rozumie różnicy między NG272 i NG313... Przetarg w Słupsku jest ogłoszony na fabrycznie nowe pojazdy, a M.A.N.y NG272 są już nie produkowane od kilku lat. W chwili obecnej można kupić tylko i wyłącznie M.A.N.a NG3x3 (Lion's City) z dowolną liczbą drzwi :!:

Mercury

Post autor: Mercury »

Przeciez wyzej napisalem, ze NG272 juz nie produkuja. Samo nawiazanie to tego modelu mialo na celu podkreslenie, ze w Slupsku kupowane sa jedynie MANy, z autobusow przegubowych. Wiec istnieje prawdopodobienstwo ze i teraz je kupia. I jezeli maja to cos kupic to bedzie to NG313(3x3). Tyle

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A ja dodam fotki - mam nadzieję, że je Zobaczycie - są to fotki autobusu MAN Lion's City G (NG313) dla VAG Nürnberg (Norymbergia) ;)

Zdjęcia pochodzą z forum bergischerbus, a przesłał je tam Dirk Sombrutzki:
:strzałka: Pierwsza fotka
:strzałka: Druga fotka

kombino

Post autor: kombino »

Ostatnio zmieniony 2007-09-01, 13:17 przez kombino, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »


kombino

Post autor: kombino »

Oj tak oficjalnie :D

ODPOWIEDZ