Używane Many w Suwałkach

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Man...
doktorek pawel

Używane Many w Suwałkach

Post autor: doktorek pawel »

Używane mamy MAN-y NG272 z Holandii.

Co o tym sadzicie ???

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Już kupione, czy zakup jest dopiero planowany? Który rocznik? Z Twojej wypowiedzi za dużo nie można wywnioskować...

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

I ile sztuk :?: Same Many NG272 nie są złe, ale jeśli mamy wypowiedzieć się w sprawie ich w Suwałkach to potrzeba nam znacznie więcej informacji ;)

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

Z tego co jest na TWB to: zakupiono 2 sztuki Manów NG 272 rocznik 1993 ex Bogestra Bochum, ex MöBus Mönchengladbach. Zdjęć na razie nie ma.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Gadzie pisze:Z tego co jest na TWB to: zakupiono 2 sztuki Manów NG 272 rocznik 1993 ex Bogestra Bochum, ex MöBus Mönchengladbach. Zdjęć na razie nie ma.
Czyli z Niemiec :P

doktorek pawel

Post autor: doktorek pawel »

Gadzie pisze:Z tego co jest na TWB to: zakupiono 2 sztuki Manów NG 272 rocznik 1993 ex Bogestra Bochum, ex MöBus Mönchengladbach. Zdjęć na razie nie ma.
Kolega mnie wyprzedził

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Mönchengladbach jest w Niemczech to się zgadza ;) . Myślę, że przy obecnym taborze MPK Olsztyn to nie jest to zły zakup. Zdaje się, że posiadają już tego typu wozy tam i raczej to jest pewne :]
:strzałka: galeria/details.php?image_id=1560
:strzałka: galeria/details.php?image_id=1559
:strzałka: galeria/details.php?image_id=1659
To jest na galerii tutaj. Resztę można znaleźć na TWB.
Jeśli poprzednie nabytki się spisują bez zastrzeżeń, to i tak samo powinno być z tymi. ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Jako, że mam do czynienia w Niemczech z autobusami Bogestry to mogę raczej spokojnie napisać, że są to wozy w bardzo dobrym stanie.

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Amalio pisze:Jako, że mam do czynienia w Niemczech z autobusami Bogestry to mogę raczej spokojnie napisać, że są to wozy w bardzo dobrym stanie.
Czyli na pytanie z początku można odpowiedzieć, że był to dobry zakup.
Swoją drogą, to zauważyłem, że te same Many sprowadzają ciągle ;) . Przydałaby się opinia kogoś z samego Olsztyna jak te wozy się sprawują, ale Amalio wie co pisze, więc może i się bez tego obejdziemy.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

ŁK-MZK pisze:Swoją drogą, to zauważyłem, że te same Many sprowadzają ciągle
Bo jest ich dużo, są tanie, popularne (części i wiedza), nie psują się i to chyba wystarczy za argument
ŁK-MZK pisze:ale Amalio wie co pisze, więc może i się bez tego obejdziemy.
A co mają się źle sprawować? To bardzo dobre wozy, wystarczy trochę o nie dbać i śmigają jak ta lala.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

plocmaster pisze:
ŁK-MZK pisze:ale Amalio wie co pisze, więc może i się bez tego obejdziemy.
A co mają się źle sprawować? To bardzo dobre wozy, wystarczy trochę o nie dbać i śmigają jak ta lala.
Tak się składa, że są i tacy co nie dbają. Więc to nie jest taka oczywista kwestia i można trafić na "eNeLowe" złomy.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Amalio pisze:Tak się składa, że są i tacy co nie dbają. Więc to nie jest taka oczywista kwestia i można trafić na "eNeLowe" złomy.
Można, ale właśnie przez to, że nie dbają. Sam czasem jeżdżę NG272, które wnętrze wydaje takie odgłosy, jakby jego poszczególne elementy uderzały o siebie i przegub — to chyba 67x tak mają

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ciekawy jestem, czy PGK tak jednorazowo kupiło te MAN-y, czy chcą kupić ich więcej ? ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

J-31 pisze:Ciekawy jestem, czy PGK tak jednorazowo kupiło te MAN-y, czy chcą kupić ich więcej ? ;)
Z pewnością jednorazowo. Suwałki ogromnym miastem nie są, a warto wspomnieć o tym, że mają na stanie ( jak wynika z TWB ) tylko dwa przegubowe Ikarusy które są w dodatku wiekowe ( 1983r ), więc zapewne te Many je zastąpią :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tak, ale PGK ma również na stanie wiele wiekowych Jelczy M11 i PR-ek - a te zapewne będą chcieli zastąpić. Możliwe więc, że kupią jakieś NL-y :)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

J-31 pisze:Tak, ale PGK ma również na stanie wiele wiekowych Jelczy M11 i PR-ek - a te zapewne będą chcieli zastąpić. Możliwe więc, że kupią jakieś NL-y :)
Temat dotyczy NG, więc odniosłem się do tych wozów :P

A czy kupią NLe :?: Nie wykluczone. Zastanawiam się tylko kiedy - Solarisy kupione w 2002 roku, a później dopiero trzy NLe zakupione w 2006 - można z tego wnioskować, że nie jest u nich zbyt kolorowo :] A że Ikarusy były już stare ( i zapewne w fatalnym stanie ) do miały pierwszeństwo.

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

I jak się sprawują obecnie Many :?: Wyjeżdżają regularnie na trasę :?:

doktorek pawel

Post autor: doktorek pawel »

:( ani razu nie były jeszcze na linii wiec nie wiem

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

doktorek pawel pisze:ani razu nie były jeszcze na linii wiec nie wiem
Ooops. Jak to, przecież te autobusy przyjechały do Suwałk pod koniec czerwca - i cały miesiąc stały w zajezdni ? :shocked:

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

J-31 pisze: Ooops. Jak to, przecież te autobusy przyjechały do Suwałk pod koniec czerwca - i cały miesiąc stały w zajezdni ? :shocked:
Wakacje są...

ODPOWIEDZ