NL 2x3

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Man...
Orange

NL 2x3

Post autor: Orange »

Co myślicie o moim ulubionym manie nl223 ?, który jeździ w Warszawie, ale niestety nie nasz przewoznik, wykupują linię takie firmy jak ITS Michalczewski i Mobils :)

voy

Post autor: voy »

MAN NL223 to najlepszy obecny autobus niskopodłogowy. Jego wariant NG313 też zachowuje wszystkie plusy krótkiej wersji.
Co z tego że jest w ITS ale NG313 jest przecież w MZA.

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Też myślę, że jest najlepszy, lubię go :) . Jedyną jego wadą jest dość głośny silnik.

Orange

Post autor: Orange »

Tylko na zewnątrz jak sie jest to jest dość głośny, ale w autobusie to jest cicho :)

voy

Post autor: voy »

MANy mają zdecydowanie najbardziej miękkie zawieszenie z tego co zaobserwowałem. A miejsca siedzące hmmm... raczej się nie zgodzę choćby z tego względu, że zastosowano amfiteatr zamiast wieży.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Noe podobjąa mi sie jedynie wymiary niektórych miejsc siedzących,te podwójne raczej z trudem mieszczą 2 osoby...poza tym lubie ten autobus.Śmiało może konkurować z Volvo :wink:

voy

Post autor: voy »

??
Ja mówię że były na testach w Rzeszowie Volvo 7000 oraz MAN NL223. MAN okazał się najlepszy (była jeszcze Stokrotka którą i tak kupili ;) ) i na całe szczęście takie autobusy dostarczono do Rzeszowa. Szkoda że tylko 5 sztuk...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wprawdzie nie wiem jaki jest M125, ale rzeczywiście MAN NL223 to bardzo przyjemny autobus. Przede wszystkim bardzo sprężyste zawieszenie i miękkie fotele oraz przyjmnie "mruczący" silnik... Muzyka :lol:

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

J-31 pisze:Wprawdzie nie wiem jaki jest M125, ale rzeczywiście MAN NL223 to bardzo przyjemny autobus. Przede wszystkim bardzo sprężyste zawieszenie i miękkie fotele oraz przyjmnie "mruczący" silnik... Muzyka :lol:
Ja wolę NL223 od Vecto, ale w obu busach jest głośny silnik.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Niestety zawsze silnik będzie słyszalny, nawet najlepsze wyciszenie nic nie pomoże ;)

voy

Post autor: voy »

Obecnie najciszej chodzący silnik MAN D0826 stwierdziłem a Autosanie A844MN - z przodu ledwo słychać a z tyłu jest w miarę cichy.

Awatar użytkownika
NEO
Posty: 502
Rejestracja: 2004-12-09, 13:58
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: NEO »

Dla mnie są cool!!
w Szczecinie jedzi tylko 12 tych manów.
5-SPAD
7-SPAK

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ale już niedługo do Szczecina trafią następne tyle, że zdaje się NL283 ;)

wocash

Post autor: wocash »

Dla mnie są cool!!
w Szczecinie jedzi tylko 12 tych manów.
5-SPAD
7-SPAK
I tu korekta informacji. W SPAK-u jest 5 Manów NL223 i 2 NL 283

Awatar użytkownika
NEO
Posty: 502
Rejestracja: 2004-12-09, 13:58
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: NEO »

wocash pisze:I tu korekta informacji. W SPAK-u jest 5 Manów NL223 i 2 NL 283
Czym się one różnią?

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

NEO pisze:
wocash pisze:I tu korekta informacji. W SPAK-u jest 5 Manów NL223 i 2 NL 283
Czym się one różnią?
Mocą silnika. NL223 ma 220KM, a NL283 280KM.

Milenium

SUPER

Post autor: Milenium »

Mam z przyjemnoscia poinformowac ze w Koszalinie zostaly zakupione Many NL223!!! Z najnowszym wymogiem bezpieczenstwa i z kamerami w srodku . .. Z tego powodu ide na petle porobic zdjecia. . . .
I co o tym myslicie, udany zakup???
Przypomne:3 sztuki. . .. :) :) :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Gratulacje. Rzeczywiście jest to udany zakup. Jedne z najfajnieszych autobusów (oczywiście Volvo 7000, też nie jest takie złe ;) ). Jak zrobisz fotkę to byłbym wdzięczny Gdybyś dał link lub wkleił... :)

voy

Post autor: voy »

Bardzo dobry zakup!

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

No na pewneo z 20 lat pojeżdzą MANy w Polsce :P. Póxniej albo kasacja, albo na wschód :P. Swoja droga, jak pierwsze MANy (które dotarł do Koszalina) sie sprawuja?. Sa z nimi kłopoty?

ODPOWIEDZ